Скільки може коштувати легалізація «євробляхи»?

Скільки може коштувати легалізація «євробляхи»? Інші новини
Досліджуємо на прикладах, які суми доведеться сплатити за «молдовським сценарієм», у разі прийняття його за основу в Україні.

Минулого тижня активісти, які представляють інтереси водіїв авто на іноземній реєстрації, вкотре зустрічались із народними депутатами з метою відшукати рішення щодо легалізації «євроблях». Від представників законодавчої влади надійшла пропозиція застосувати «молдовський сценарій», щоб за цим принципом провести одноразову «податкову амністію» для нерозмитнених автомобілів.

«Розмитнення авто за молдавським сценарієм»: що воно таке?

Дізнатись в деталях, як саме відбувалась легалізація «євроблях» та які при цьому були застосовані запобіжні механізми у наших сусідів, можна із цього матеріалу. У якому вигляді цей сценарій може бути застосовано в Україні ми описували тут. Коротко – в Молдові дозволили розмитнити всі машини на іноземній реєстрації зі знижкою 70% від діючих на той час ставок акцизу, без обмежень по даті випуску та відповідності нормам Євро чи подібним.

«Податкова амністія» для нерозмитнених автомобілів: що далі?

Щоб зрозуміти, наскільки «цікавий» (або ж навпаки) цей варіант, ми розглянемо його на прикладах. Візьмемо кілька автомобілів із тих, які користувачі найчастіше шукали на AUTO.RIA в категорії «нерозмитнені». Машини будуть різних класів, дизельні та бензинові, випущені до 2010 року (оскільки новіші можна розмитнювати за «законом 3251»), та не пізніше 2000 року (це обмеження було озвучене на засіданні Комітету ВР з питань податкової та митної політики). Вартість «на бляхах» беремо середню в Україні, митні платежі розраховуємо так: акциз із знижкою від повної ставки 70%, та не забуваємо про мито (для авто з ЄС) і ПДВ. Збір за першу реєстрацію упустимо, щоб не нагромаджувати забагато чисел. Зрештою, його нескладно розрахувати самостійно, як це робиться описано тут.

Big Data: яким насправді є український автомобільний ринок

Нагадаємо, що описаний механізм та наведені приклади є лише прогнозом того, як саме може відбуватись «податкова амністія» для нерозмитнених авто в Україні. Поки що введення «молдовського сценарію» це лише пропозиція, озвучена народними депутатами. Але якщо саме цей принцип буде узаконено, варто знати у яку суму обійдеться легалізація однієї «євробляхи». Тож приступимо до наших прикладів.

Сладость или гадость? Топ-13 машин на еврономерах

 

1
 
Audi A6

Лідер пошукових запитів в категорії «нерозмитнені автомобілі», та й просто велика і доволі універсальна машина. Для розрахунку ми візьмемо «класичну» дизельну версію 2,5TDI середньою вартістю 3000 євро.

За таку машину, якщо «молдовський сценарій» буде прийнято як вже «український сценарій», доведеться сплатити наступні суми (в євро): мито: 219, акциз: 1196, ПДВ: 883. Загалом митних платежів: 2298 євро. Повна вартість «легалізованого» авто: 5298 євро.

Вартість Audi A6 в Україні

2
 
Volkswagen Passat

Куди ж без трудяги-«Пассата»? Тим більше, якщо мова про «євробляхи»! Для розрахунків ми беремо дизельну версію з двигуном дещо меншого об’єму, ніж в попередньому варіанті, це буде 1,9TDI, «придбати» який можна «легально на рік з можливістю продовження» за приблизно 2000 євро.

Легалізація обійдеться у 146 євро мита, €1355 акцизу, та €700 ПДВ. Всього митних платежів: €2200. Повна вартість «легалізованого» авто: €4200.

Вартість VW Passat в Україні

3
 
Mercedes-Benz E-class

Хоча один представник бізнес-класу у підбірці вже є, але цей варіант ми візьмемо з бензиновим двигуном, об’ємом 3,2 л. І хоч саме бензинових комплектацій серед нерозмитнених авто обмаль (близько 10%), для прикладів розрахунків «легалізації» він нам якраз підходить. Середня вартість такого авто - €3500.

Отож, якщо вирішите поставити подібну машину на український облік по «податковій амністії», із гаманця доведеться дістати €256 за мито, €4710 за пільговий акциз, у розмірі 30% від повних ставок, та €1693 за ПДВ. От лише не починайте лаятись, бо загальна сума митних платежів становитиме 6659 євро, тобто удвічі більше вартості самого авто. Повна ж вартість «легалізованого» авто становитиме €10 159.

Вартість MB E-class в Україні

4
 
Opel Vectra

Це найдешевший автомобіль із усієї підбірки, який, тим не менше, посідає шосту позицію за популярністю по пошукових запитах. Теж дизель («євробляхи» всі переважно дизельні), об’ємом 2,0 л, та вартістю €1300.

Щоб назавжди розлучитись із пакетом документів від литовської чи польської фірми та отримати свій техпаспорт, доведеться поповнити держбюджет на €95 мита, €1428 акцизу та €565 ПДВ. Всього митних платежів: 2088 євро. Повна вартість «легалізованого» авто: €3388.

Вартість Opel Vectra в Україні

5
 
BMW X5

Картина була б неповна, якщо б цей представник світового автопрому не опинився серед наших прикладів. Отримати у своє розпорядження нерозмитнений BMW X5 із дизелем об’ємом 3 л можна за суму близько 9500 євро.

Якщо його «легалізувати», то митниця може нарахувати €694 мита, €4173 акцизу та €2873 ПДВ. Загалом обсяг митних платежів становитиме 7740 євро. Відтак, повна вартість «легалізованого» авто досягне €17 240.

Вартість BMW X5 в Україні

Отже, це були приклади, які наочно демонструють відповідь на питання «скільки грошей доведеться витратити на «податкову амністію» нерозмитненого автомобіля». До наступних переговорів між активістами та нардепами залишається менше тижня, тоді й побачимо, чи буде прийнятий «молдовський сценарій» в Україні, чи, може, з’являться ще якісь ідеї. А скільки може коштувати «легалізація євробляхи» за цим сценарієм, ми вже знаємо.

Підпишіться на розсилку

Першим отримуйте новини в зручному форматі

Коментарі (65)

Додати коментар до статті
Борис | 19:22, 29 бер

невероятный беспредел!

Відповісти
amator | 15:49, 30 бер

А я поддерживаю все , что придумает наше правительство. Ведь я за это и скакал.

Відповісти
Гость | 19:54, 29 бер

За такую легализацию,нет смысла покупать за границой авто,за такие деньги и тут можно купить авто,бред полнейшый

Відповісти
Evgeniy Zaycev | 22:37, 05 квіт

не купишь

Відповісти
Микола | 12:47, 20 квіт

Так оттуда гонят и они снятые там с учета а наши лошаругы думают что они там стоят на учету а на самом деле смотрите как они скачут а скачут те кто на гнал если заставлять вигнать и вогнать тогда только ростаможка так 90 процентов не виедет за границу они там не числятся на учету вот они и скачут типа не виежать а если не виежать так как их можно легально по ставит на учет там могут бить и угнаные авто так ето будет полная Ж"ПА ВСЕМ.

Відповісти
Кто Я? | 22:21, 06 квіт

Еще как купишь! Мало того это будет "амереканец"!

Відповісти
tolik | 19:54, 29 бер

Так авто 2010 року, з мотором євро 4,можна розтаможити?

Відповісти
Гість | 21:17, 29 бер

Ні,хіба за хабар

Відповісти
Сергей | 08:12, 30 бер

Тільки через Молдавський сценарій, якщо приймуть.

Відповісти
Андрій | 16:52, 30 бер

Можна до кінця 2018 року. ДАлі новий закон втрачає дію)

Відповісти
Ігор | 10:29, 31 бер

Можна розтаможити любе авто від 2000 року випуску, Із євро 5 скинули до євро 3 стандарту, Під євро 3 підпадають авто від 2000 року,

Відповісти
VAG | 01:47, 01 квіт

аххха...смешно)

Відповісти
Сергей | 13:34, 31 бер

Мальдивский )))

Відповісти
Альберт | 20:10, 29 бер

Чушь, Х5 в 53 кузове и в Украине можно взять за эти же деньги, а то и дешевле!

Відповісти
Петрович | 20:14, 29 бер

Відро з болтами

Відповісти
Степан | 20:22, 29 бер

Хрень полнейша!!!!

Відповісти
Слава | 20:34, 29 бер

Слушайте бляхеры , как вы уже задрали идите работать , вам хоть Еврейский сценарий предложи " подарить безвозмездно " вы все равно стонать будете !!!!

Відповісти
Гість | 21:18, 29 бер

А вас чому це так хвилює? Чому ви стонете?

Відповісти
Alexander | 21:50, 29 бер

Правильно, вкалывайте как за два авто, а то рынок обвалят вам.

Відповісти
Виталий | 16:54, 01 квіт

Европейский давай, там 600 евро растоможка!)

Відповісти
Володимир | 20:54, 29 бер

Є6_ть зубожіння, бідося яке "не має на хліб, а авто бере щоб возити памперси" з мотором 3.2+ ( розіхд на такому авто 500грн/100км+++ ). А ще вдумайтеся, більшість таких "зубожівших" сидять на всеможливих субсидіях.

Відповісти
Гість | 21:19, 29 бер

Дядьку в мене сенс має розхід по місту 350 на 100.Я вже краще переплачу 150 але буду їздити з комфортом і в безпечному авто

Відповісти
юрий | 09:15, 30 бер

Похоже что Вова обладатель НЕДОРОГОГО НОВОГО КИТАЙСКОГО ДЖИЛИ

Відповісти
Гость | 23:00, 02 квіт

Так у нас ті що при владі на любому рівні,половина інваліди. Причому 2 групи. Ще й субсидії отримують.

Відповісти
ruslan | 21:45, 29 бер

Не розумію, чому я маю платити повне мито, а євробляхи хочуть безплатно ??? хотя всі на заробітках. Я за повне мито для всіх, або без нього всім !!!!

Відповісти
Владимир | 21:47, 29 бер

Уважаемые Авто-Риа, сделайте лучше обзор типичных поломок и цену ремонта для евро-бля-херов, которые при покупке А6 не могут соизмерить свои зарплаты с необходимыми вложениями в евро-бля-хлам, а то, сцуко, за*бала А6-недвижимость, под домом, только место занимает. Напокупают А6-гвна, а ремонтировать денежек то и нету!

Відповісти
юрий | 07:35, 30 бер

какое твое собачье что люди покупают ?

Відповісти
Дмитрий | 22:26, 31 бер

Солидарен с Владимиром, сделайте обзор мелкого ремонта движка А6, когда из за китайского ремня и ролика погнуло клапана. И этот ремонт выходит в два косаря евро, если повезет, да с китайскими запчастями!

Відповісти
Кто Я? | 22:23, 06 квіт

Дмитрий Какое вам дело кто и что покупает? Не имейте дурной привычки заглядывать в чужой кошелек!

Відповісти
Міша | 21:48, 29 бер

акциз, пусть засунут себе на всю сумму

Відповісти
Олександр | 11:44, 30 бер

і пдв також, ще глибше

Відповісти
Имя не указано | 21:54, 29 бер

Плюс сними с учета в Литве Польше и тд. Заплати той фирме или дяди где стоит на учете авто. Дорога взятки плюс первый учет . Получица тоже самое а то и дороже. Так что Бляхам Халявы не будет.. 70 процентов Бляховодов отдадут свои авто на Разборку в Шрот

Відповісти
Вадим | 22:47, 29 бер

На разборку не берут Авто на бляхах

Відповісти
Ігор | 10:41, 31 бер

Переоформити авто в Литві на себе і получити новий техпаспорт 10євро + якщо береш нові номера ще 14 євро разом 24 євро, Переконався на собі, сам приганяв собі авто,і нетреба тут лялякати а перегонщики беруть від 400-1000 а то і більше уе, про яку розборку мова якщо ти власник то можеш зробити перезаізд і спокійно іздити на нормальній і комфортній машині,

Відповісти
Александр | 10:28, 01 квіт

а почему? там берут все!

Відповісти
Сергей | 08:47, 30 бер

Уже про 500$ растаможки никто и не говорит! Нафиг этот цирк,акциз со скидкой 70% и растаможка в два а то и в три раза дороже стоимости авто!!! За двух литровый растаможка 2088евро, это цены за евро 5. Хороший сценарий хотят впарить!

Відповісти
Денис | 08:25, 31 бер

Правильно сделают, надо ограничить приток этого хлама, а у кого денег не будет- пускай на маршрутке катается!

Відповісти
Гость | 23:06, 02 квіт

Неровен час. И ти покатаешся.

Відповісти
Игорь | 10:35, 30 бер

В этой стране всегда выбирают что есть самое худшее в мире для людей.Получается хочешь жить сматывайся с Украины.

Відповісти
Павел | 10:59, 12 квіт

Последняя перепись населения была в 2001, вторая должна была быть 2011-2013, перенесли на 2015. Нынешний режим перенес сначала на 2016, а потом на 2020. Не факт, что он будет и в 2020-м. Почему не провели за 2015-2016 года? А выплывет "сюрприз", что населения в стране фактически проживает 25-27 млн. И постоянный отток молодежи. В паспортных столах загран.паспорта люди по очереди получают через 4 месяца 9в среднем). С лета 2017 паспортов выдано уже 5+ млн шт!

Відповісти
Александр | 13:33, 30 бер

Неуемная жадность наших правителей шокирует. «Народная власть»…

Відповісти
Слава | 16:02, 30 бер

Шары не будет , то с витьком можно было договорится , петручи с вами панькаться не будет вывернет последнее из ваших дырявых карманов )))

Відповісти
Misha | 18:02, 30 бер

якраз Петруччо пофіг, він легкові не випускає. Питайся далі Васадзе с компанією, це його останні потуги

Відповісти
юрий | 18:03, 30 бер

ВСЯ СКОТОБАЗА ЧТО В ВЕРХАХ НИКОМУ НА УСТУПКИ НЕ ПОЙДЕТ ЕЕ НУЖНО СНОСИТЬ КАК И ВИТЮ- ХАМА

Відповісти
Николай | 13:52, 31 бер

А затем и вас снести халявщиков

Відповісти
Дмитрий | 07:22, 31 бер

Справедливо чтоб закон был одинаковый для всех. То есть большенство законопослушных не пригоняет авто, ждёт конкретики от правительства, чтоб пригнать и знать что с машиной будет завтра, а те кто внаглую заехал ,по закону, как на транзит и потом катается по стране уже несколько лет, без оплаты штрафов, ему ещё и растаможку по льготной стоимости... Не справедливо!!!

Відповісти
Гость | 23:09, 02 квіт

А хто тобі не дає. Заганяй і катайся.

Відповісти
Vlad | 10:54, 31 бер

Бляхи победят

Відповісти
Дмитрий | 08:56, 01 квіт

Бляхи уже победили... Головы бляховодов!)))

Відповісти
Григорій | 18:23, 31 бер

Надо соблюдать законы и начинать надо из себя а потом говорить про другого а халявы не будет и это правильно а кто хочет перекрывать дороги тех на передок к херам и там пускай показывают свой героизм.

Відповісти
Гость | 23:11, 02 квіт

Цікаво? Чому ти ще не там.

Відповісти
юрий | 22:28, 31 бер

УВАЖАЕМЫЙ ОСТАП ! БУДЬТЕ ДОБРЫ - СОСТОЯНИЕ ДЕЛ С ТАМОЖКАМИ И РАЗНЫМИ АВТОСТАТИСТИКАМИ В ГРУЗИИ ЛИТВЕ ПОЛЬШЕ . О МОЛДОВЕ МЫ "БОЛЕМЕНЕ" В КУРСЕ .

Відповісти
amator | 04:56, 01 квіт

Уважаемый Остап! Будьте добры состояние дел с разтаможками в Гондурасе, Гонолулу и остальными странами, к которой приравнивают нашу страну.

Відповісти
Министр Дезинформации | 16:33, 02 квіт

А если там лучше..? (может не надо)

Відповісти
виктор | 20:27, 02 квіт

Надо Вася, надо !

Відповісти
Игорь | 20:13, 01 квіт

растоможка должна быть это факт* но неболие чем 200-300 долоров сучотом тово что в украину вехало 1500 милиона мошын день получатся не малые депутатам хватит*

Відповісти
Гістье | 08:50, 02 квіт

Ррзмитнення повинно бути місячноі зарплати укр.5000 грн,ане 2200 та ще й евро...зааааалу...

Відповісти
vovan | 15:51, 02 квіт

Розмитнення має бути максимум 0,5 $ за 1 см куб. об'єма двигуна і ніяких більше платежів! Так було в середині 90-х при Кучмі!

Відповісти
Василь | 19:50, 02 квіт

Так треба було не виступати проти Кучми , при н!м уже все було ! йшло на краще .За нього пригнав було Мазду 626 дома об!йшлась всього за 880$ ?> ! ;жигуля 5 за 1200 .Думаю що все буде добре , основне хлопчики здоровя , тай заробите .

Відповісти
Алексей | 20:54, 02 квіт

Страна Укронарния слов больше нет.

Відповісти
Іван Гонта | 21:50, 02 квіт

Підписано асоціацію з євросоюзом і закони наші повинні інтегруватися в дану спілку.Велосипед придумувати не потрібно.Там положення про розмитнення взагалі відсутнє,а є проста реєстрація трансп.засобу.Нам залишаються вази і гази 85го року в. з євро мінус вісім і копіювати закони в передових африканських племен.

Відповісти
Игорь | 19:44, 05 квіт

Да за такие деньги можно с 2010 года Евро-5 пригнать! Или с США... Опять разведут!

Відповісти
Гість | 20:18, 12 квіт

байка это все. не для того автоевросила уже 3 года собирает митинги чтоб за разтаможку х5 платить 7700 евро.

Відповісти
Stas | 22:50, 27 квіт

господа чудики - о чем идет речь? какая растаможка? Пусть ZAZ закроют нафиг, а лучше начнут те же Audi A6 делать и тогда никто шрот гнать не будет! а смысл мне покупать за 1400 Евро ВАЗ 21043 1987года если я могу купить, как и купил в принципе Renault Espace IV 2002 года - разница не обсуждается +500$ на приведение авто в отличное состояние - и моя семья не парясь ездит в огромном минивене с 2х зонным климатом а я пользуюсь чип картой и кнопкой старт с датчиком дождя и тд - в общем все не бляховоды просто либо трусы слабовольные или мажоры заморские! И тем и тем по -10 к карме за то что думать не хотите! Все пошлины на все машини кроме НДС долой!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Відповісти