Варто віддати належне далекоглядності українського імпортера Suzuki: представник японського бренду став першим, хто рішуче відреагував на «кросовероцентричність» нашого ринку, позбавившись моделей інших класів. Але згодом, коли цим шляхом пішли Nissan, Mitsubishi та інші популярні марки, у Suzuki знову звернули увагу на панічно оголений виробниками й дилерами сегмент субкомпактних міських хетчбеків — і повернули до салонів Swift.
Звісно, відсутність на нашому ринку нових Sandero, Volkswagen Polo, Ford Fiesta чи Nissan Micra не гарантує новачкові шаленого попиту. Однак японці зробили чимало для того, щоб догодити потенційним клієнтам, які ще не стали на бік модних кросоверів. Скориставшись колишньою платформою HEARTECT, щоб заощадити кошти й пом’якшити зростання вартості, вони запропонували більше нових технологій під капотом і в салоні. Та чи буде цього досить?
Дизайн Suzuki Swift: новий, але пізнаваний





Габарити хетчбека сьомої генерації змінилися, однак навіть на тлі моделі п’ятого покоління, котру свого часу ще пропонували в Україні, покращення навряд чи можна назвати суттєвим. Завдовжки новий Swift додав лише 2,5 сантиметри (до 3860 мм), і на стільки ж зросла висота в зоні передніх кузовних стійок, тим часом як відстань між осями збереглася (2450 мм). Тож загалом автомобільчик досі має дуже пізнаваний силует з характерною мускулястою «дупкою» та нахиленим додолу «дзьобом» капота.
Втім, оформлення передньої частини дозволяє безпомилково ідентифікувати новий Swift анфас. Лінзовані LED-фари з вбудованими протитуманками та «бумерангами» світлодіодних ходових вогнів стали компактнішими, решітка радіатора — восьмикутною, зріз капота — значно вищим і помітнішим, а в нижній частині бампера над невеличкою чорною «губою» з’явилась мила рельєфна «посмішка». На додачу зовнішність хетчбека неабияк прикрашає «чорний верх», однак за контрастне поєднання кольорів кузова доведеться доплатити 8 000 гривень.
Салон Suzuki Swift: більший, ніж очікувалося
Тим часом інтер’єр змінився істотніше: передня панель отримала сучасніший вигляд з трьома горизонтальними «шарами» та фактурною декоративною вставкою, а сенсорний дисплей інформаційно-розважальної системи стримить нагорі 9-дюймовим «планшетом». Щоправда, його масивна глянсова рамка має невиправдано широкі «вуха» обабіч. Виникає враження, що японці мали намір встановити на Swift екран більшого розміру, але останньої миті вирішили не шикувати.
Не скажу, що графічне оформлення меню вразило сучасним дизайном, — однак розробники, вочевидь, це передбачили: попри доволі бюджетний статус Swift вже у базовій комплектації пропонує бездротовий зв’язок зі смартфонами. Тож на центральному екрані водій найчастіше бачитиме звичні ярлики додатків Apple CarPlay або Android Auto. Однак дріт вам таки може знадобитися: індукційного зарядного пристрою новий Swift не має навіть у «максималці». Підживлювати смартфон протягом тривалої поїздки доведеться від одного з трьох слотів USB в передній частині центральної консолі.







Дрібні сенсорні клавіші під центральним дисплеєм — невеликий клопіт: майже всі органи управління звуком та «телефонними» функціями продубльовані на новому мультикермі, а «штурман» якось упорається. До речі, саме кермо має налаштування висоти й глибини, зручну форму з «припливами» у місцях хвату та вкрите екошкірою. Тож за виключенням крісел, вставок «під лікоть» на дверних картах і текстилю на стелі це найм’якша частина інтер’єру. Решта матеріалів оздоблення має цупку поверхню, хоча приємна матова фактура різноманітних пластиків компенсує тактильні враження.
Тим часом щиток приладів мене щиро здивував, — хоч і не так сильно, як дивакувата цифрова панель нового «Дастера». Маю визнати, базову інформацію з двох класичних аналогових «циферблатів» легко зчитувати, а 4-дюймовий кольоровий дисплей між ними допомагає давати раду не лише звичним показникам бортового комп’ютера, а й налаштуванням електронних асистентів. Але чому хромований обідок має лише тахометр ліворуч?
Доволі архаїчний вигляд як для нової моделі мають встановлений у кокпіті високий важіль коробки передач та стара добра «кочерга» паркувального гальма. Та годі дивуватися: задні гальмівні механізми у «Свіфта» теж досі барабанні, хоча передні колеса мають вентильовані диски. Втім, кермування мініатюрним автомобілем спорядженою вагою близько 950 кілограмів з 83-сильним двигуном навряд чи потребуватиме більшого — навіть при повному завантаженні.
Задній диванчик з трьома підголівниками й ременями безпеки натякає на готовність «Свіфта» перевозити п’ятьох їздців, однак третьому на «гальорці» зрадіють хіба що дітлахи, які щойно виросли з крісел-«бустерів». Якщо ж двоє дорослих пасажирів надумають посунутись убік, щоб не штовхатись плечима, вони притулятимуться скронями до вкритих тканиною панелей над силовим каркасом отворів задніх дверцят.







Дивина, але дах при цьому не тиснутиме на голову навіть довготелесим — певний запас простору над головами залишатиметься. На відміну від колін, — хоч у цьому разі все залежатиме переважно від комплекції водія та пасажира попереду. «У себе за спиною» я всівся без істотного дискомфорту — принаймні для короткої поїздки містом. Але й без можливості змінити позу, що змусило пригадати враження від випробувань трохи більшого електричного Volvo EX30. Та на що ще розраховувати в автомобілі завдовжки менш ніж 4 метри?
Багажний відсік нового «Свіфта, частково вкритий шорсткою повстю, теж натякає на суто міське призначення. За спинками задніх сидінь залишилось не так вже й багато вільного простору — лише 265 літрів, що на 15 л менше за ємність багажника близького за габаритами Hyundai Inster, який прибуде до України наприкінці року. Трохи довший Toyota Yaris пропонує на 20 літрів більше, тим часом як 4,1-метровий хетчбек Skoda Fabia має вже 380-літровий багажник. Втім, завдяки низько встановленій підлозі (під якою ще залишилося досить простору для запасного колеса-«докатки») у відсіку Swift можна розмістити кілька пакетів із супемаркета, пару компактних валіз або складений дитячий візок. Навіть вузька поличка-лоток нагорі не заважатиме.
Як їде новий Suzuki Swift?
На відміну від Mazda, яка не приховує наміру вдаватися до використання гібридних силових установок, розроблених «Тойотою», марка Suzuki наполегливо дотримується власної концепції мікрогібрида SHVS. З одного боку це дозволяти дедалі стримувати вартість, але з іншого стартер-генератор ISG потужністю 3 к.с., під’єднаний до 1,2-літрового «атмосферника» Z12E ременем, і крихітна батарея-бустер впливають скоріше на формальні показники викидів шкідливих речовин, аніж на продуктивність силового агрегата.
Хай там як, на старті 83-сильний трициліндровий моторчик з тягою 112 «ньютонів» поводиться впевненіше й не примушує щоразу притискати педаль акселератора до килимка. Прискорення з місця до 100 км/год триває 11,9 секунди, що цілком прийнятно для легковика такого класу й габаритів авто, позбавленого спортивних амбіцій. Адже Swift їх тепер і справді не матиме: версії Sport, яку в попередній генерації продавали зі 140-сильним 1,4-літровим турбо Boosterjet (як в оновленого кросовера Vitara), відтепер не пропонують ні в Україні, ані в Європі.






Обрати можна хіба що коробку передач: як найдоступніший варіант у базовій комплектації GL+ дилери пропонують 5-ступеневу «механіку», хоча дорожчий на 76 тисяч гривень варіатор CVT з огляду на цільове призначення моделі видається перспективнішим. На тестовому авто встановлено саме таку трансмісію, а єдиним нюансом, пов’язаним з її повсякденною експлуатацією, є хіба що «ручний режим».
Пересуваючи селектор «до себе» перед початком руху треба пам’ятати, що режим Drive знаходиться на другій позиції. Найближче ж до водія положення Manual блокує варіатор на першій передачі, тож якщо ви заґавилися на початку, двигун продовжуватиме ревти, але прискорення буде посереднім. Добре, що перевести важіль на один «клік» уперед (у Drive) можна без зупинки: трансмісії це не зашкодить, а Swift продовжить рухатись так, як ви й очікували. Втім, хетчбеки у максимальній комплектації GLX — а у нас на випробуванні саме такий «топовий» Swift — мають на додачу ще й підкермові перемикачі фіксованих передач CVT. І це один з небагатьох сценаріїв, за яких вони можуть стати вам у пригоді.


Удосконалюючи шасі нового хетчбека, японці сконцентрувалися переважно на жорсткості та шумо-віброізоляції кузова, тим часом як поведінка ходової частини залишилась доволі пізнаваною. Консервативна конструкція й налаштування підвіски (стійки McPherson попереду й балка позаду) дозволяють йому бути зібраним на гарному покритті й «ковтати» дрібні вади асфальту, майже не потурбувавши екіпаж. Однак борони вас боже спробувати подолати штучний обмежувач швидкості «ходом»: масивні перешкоди змушують ходову відпрацьовувати «до упору» як на стиснення, так і на відбій, тож задоволення буде вкрай сумнівним.
Через короткі звіси й малий кліренс (115 міліметрів — це висота стандартної склянки-«гранчака») у водія виникають очікування, що Swift поводитиметься на дорозі як карт. Так хоч він і справді прудко змінює напрямок та чітко слухається легкого й не надто інформативного керма, у поворотах кузов відчутно нахиляється. Словом, розраховувати на поведінку в стилі хот-хетча не варто, — а до глибини й висоти перешкод доведеться ставитись дуже уважно.
Натомість він потішить вас витратами: звісно, «паспортного» споживання у комбінованому циклі на рівні 4,7-4,9 на «сотню» вдасться досягти хіба що у передмісті, але за умов розважливого ставлення до «гашетки» ви навряд чи перевищите заявлені показники більш ніж на пів літра. Заради експерименту ми накатали спорожнілими посеред робочого дня «районками» дуже пристойні 4,5 л/100 км, однак варто було заїхати до міста — і витратомір незабаром показував уже 5,6 літра.
Технології на борту нового Suzuki Swift
Варто зазначити, що мікрогібридна силова установка з системою «старт-стоп», яка доволі делікатно відпрацьовує на світлофорах, — не єдина технічна «фішка» нового хетчбека. Японці доволі чітко зрозуміли потреби потенційних покупців нового хетчбека, обладнавши його низкою допоміжних систем, здатних полегшити життя водія насамперед за умов мінливого міського та приміського трафіку. Адаптивний круїз-контроль прекрасно справляється з покладеним на нього завданням, підтримуючи обрану водієм за допомогою тумблера на кермі дистанцію до транспорту попереду й сповільнюючи авто у разі потреби (втім, зупиняти Swift і відновлювати рух його не «навчили»).
Інший не менш корисний асистент — сканер «сліпих зон»: хоч Swift і має цілком пристойний огляд довкілля з місця водія, зміна смуги руху з ним буде безпечнішою, — варто лише вмикати сигнал повороту (в іншому разі спрацює гучне сповіщення від системи контролю смуги). А «зчитувач» обмежень швидкості руху з дорожніх знаків, хоч і здається доволі відокремленим сам по собі, у поєднанні з можливістю відобразити на центральному дисплеї додаток Waze зі смартфона (він попереджує про наявність камер автоматичної фіксації швидкості руху) допоможе уникнути зайвих штрафів.
Ціни та суперники нового Suzuki Swift
















Як вже було згадано, в Україні хетчбек пропонують у двох комплектаціях, — і за великим рахунком обидві «максимальні», адже відрізняються одна від одної лише кількома опціями. Найдоступніший Swift GL+ за 764 000 грн, окрім незмінної силової установки 1.2 SHVS та 5-ступеневої механічної коробки передач, має повністю світлодіодні фари з асистентом «дальнього», систему автоматичного гальмування, що виявляє автомобілі, мотоцикли, велосипеди та пішоходів, утримання смуги руху, активний «круїз», підігрів передніх крісел, задні датчики паркування, безключовий запуск двигуна, мультимедію з 9-дюймовим дисплеєм, кондиціонер, 16-дюймові легкосплавні колеса тощо. З варіатором CVT цей «базовий комплект» коштуватиме 840 тисяч гривень.
«Топову» комплектацію Swift GLX за 891 000 грн пропонують виключно з CVT, але на додачу покупець отримає бічні дзеркала з механізмом складання та вбудованими повторювачами, сигналу повороту, підкермові «пелюстки» для перемикання фіксованих передач, клімат-контроль з додатковими дефлекторами системи вентиляції для пасажирів другого ряду, регульовані по висоті кріплення передніх пасків безпеки, поліровані диски та трохи більше декору на передній панелі.
З огляду на клас і бюджет, перелік суперників нового Suzuki Swift не надто вразить: конкуренцію «японцю» складатимуть Citroen C3, Hyundai i10, Skoda Fabia та «початкові» версії Scala. Однак за межами сегмента міських хетчбеків спокус більше: там на покупця чатують Renault Taliant і Kardian, Fiat 500 X, низка китайських кросоверів на кшталт Chery Tiggo 4 або MG ZS. Але найбільшу небезпеку для «Свіфта», скоріш за все, становитиме його родич — Suzuki Vitara, який зараз можна придбати за 900 тисяч.
Новий Suzuki Swift: що у підсумку?
Насамкінець ми повернулись до питання, з якого почали цей тест-драйв: чи продаватиметься Suzuki Swift настільки жваво, щоб стати третім за попитом новим авто цієї марки в Україні? Нагадаємо, що бестселером японського бренду в Україні зараз є Vitara: від початку 2025 року власниками таких кросоверів стали 578 покупців. Більшу модель S-Cross купують не так активно: 412 авто за пів року. А третю позицію утримує навіть менший за «Свіфта», але справжній позашляховик Jimny.
З огляду на специфічне призначення, цьогоріч він знайшов 67 покупців, — і такий показник може здатися цілком досяжним для нового Swift. Якщо не завадить бажання потенційних клієнтів слідувати моді: за даними ГСЦ МВС, найпопулярнішим сегментом нових авто в Україні є кросовери й позашляховики. І хоч окрім очевидних переваг у вигляді брутальної зовнішності й дуже здібної системи повного приводу Jimny має низку недоліків (відносно слабкий як для позашляховика й не надто видатний на шосе двигун, символічний багажник, тридверний кузов і порівняно скромніше обладнання за вищу ціну), міському хетчбеку буде вкрай складно дати йому прочухана.
Шкодá! Адже новий Suzuki Swift – це гарна можливість повернути на наші вулиці краще пристосовані для них компактні міські автомобілі. Новий хетчбек має яскраву характерну зовнішність, адекватну силову установку з ненав’язливою «м’якою» гібридизацією та помірним апетитом, п’ятидверний кузов, зручний для встановлення дитячих крісел, більш-менш «притомний» для повсякденних потреб багажний відсік і чималий набір допоміжних функцій, котрі сподобаються не лише початківцям. Однак скромний дорожній просвіт може стати найістотнішою завадою на його шляху до успіху в Україні.

Комментарии (1)
Suzuki! Поверніть Ignis!