Майже 10 років тому місцевий дистриб'ютор вирішив вивести Suzuki Swift з нашого ринку, тож зараз ім’я цієї моделі зараз мало що говорить українцям — навіть попри те, що свого часу модуль була у нас дуже популярною. Після презентації сьомого покоління компакта його вирішили повернути до України, а цього місяця він нарешті з'явився в автосалонах.
Як на невеличкий японський хетчбек, зорієнтований на молодіжну аудиторію, новий Swift виявився напрочуд консервативним. Ще з третього покоління автомобіль зберігає свої фірмові особливості у вигляді характерної оптики, майже вертикальних дверцят багажника і лінії даху. При цьому візуально здається, що новий хетчбек став більшим за свого попередника, — однак це лиш ілюзія.
Салон також повторює аналогічний підхід. Замість новомодних джойстиків, цифрових панелей та різнокольорової підсвітки тут зберегли класичний інтер’єр зі звичайними "циферблатами" на панелі приладів, важелем стоянкового гальма, традиційним селектором КПП і великою кількістю механічних кнопок. З прикмет нових часів тут є хіба що аудіосистема з 9-дюймовим сенсорним дисплеєм і деякі електронні асистенти.
Японці запевняють, що салон хетчбека став просторішим, хоча насправді довжина (3860 мм) нового Swift збільшилась лише на 1,5 сантиметра, які на око важко розпізнати. Ширина ж (1695 мм) і висота (1500 мм) взагалі не змінилась, як і колісна база (2450 мм). Однак у компанії не приховують, що в основі хетчбека залишилась трохи модернізована платформа Heartect зі стійками MacPherson попереду і балкою на задній осі.
Також у Suzuki запевняють, що більшість доопрацювань була зроблена з метою покращити безпеку автомобіля: для цього в кузові довелося збільшити частку високоміцних сталей, тай загалом використати більше нових технологій. Окрім цього японці обіцяють зберегти драйверський характер хетчбека, задля чого було замінено передній стабілізатор і додано буфери стиснення на кожну стійку.
Разом з цим японці обіцяють, що новий Swift стане значно комфортнішим. Для цього було допрацьовано шумоізоляцію автомобіля та додано додаткові шари матеріалу на підлозі та колісних арках. Щоб збільшити жорсткість кузова, створеного з різних типів металу, інженери активно використовують технологію склеювання, але навіть з нею споряджена маса автомобіля виросла на 20-30 кілограмів, залежно від версії.
Проте, не варто розраховувати, що в актуальному поколінні Swift перетвориться на “заряджений” хетчбек. Під капотом автомобіля встановлений 1,2-літровий трициліндровий “атмосферник” Z12E, який доповнили 12-вольтовим стартер-генератором і системою змінення фаз VVT на обох валах. До речі, остання дуже цікава за своїм виконанням, адже не просто допомагає ефективніше працювати в різних діапазонах обертів, а й дозволяє виходити за межі циклу Отто в окремих режимах і значно пізніше закривати впускні клапани двигуна, що суттєво покращує його економність.
Електричного додатка японського хетчбека недостатньо для того, щоб він мав можливість пересуватися без участі 83-сильного бензинового двигуна. Адже замало і компактної літій-іонної акумуляторної батареї ємністю 0,036 кВт·год, і невеликої віддачі електродвигуна (3 к.с. та 60 Н·м), який сполучається з ДВЗ через ремінну передачу.
На глобальній презентації заявлялось, що разом з передньоприводною версією хетчбек отримає модифікацію з приводом на всі колеса, але у нас, на відміну від деяких європейських країн, пропонуватимуть лише моноприводні Swift. При цьому, для поціновувачів жанру залишили комплектацію з механічною трансмісією, хоча за доплату останню можна буде замінити на варіатор.
В українських дилерських центрах можна обрати не лише тип КПП, а й одну з двох доступних комплектацій. Базову GL+ у нас оцінили від 720 000 грн: за ці гроші вам запропонують хетчбек з 16-дюймовими колісними дисками, повністю світлодіодною оптикою, кондиціонером, підігрівом сидінь, мультимедійною системою з 9-дюймовим тачскріном та іншим додатковим обладнанням.
Топове виконання GLX на відміну від попереднього недоступне з “механікою”, але за нього доведеться викласти щонайменше 859 000 грн. Від попередньої версії такі авто відрізнятимуться додатковим декором, клімат-контролем, зовнішніми дзеркалами з функцією складання і деякими менш суттєвими функціями.
Як не дивно, з таким цінником японський хетчбек конкуруватиме не лише з недорогими китайськими паркетниками: як альтернативу йому можна розглядати низку європейських моделей на кшталт Skoda Fabia та SEAT Ibiza. Причому початкові комплектації обох теж пропонують з не надто потужними “атмосферними” двигунами й "механікою", хоча за доплату можна отримати бензинові турбо й DSG.
Прокомментируйте первым