debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Автомобіль тижня. Новий MG ZS Hybrid+ Назад

Автомобіль тижня. Новий MG ZS Hybrid+

Нова генерація компактного кросовера готується стартувати в Україні з яскравим дизайном і самозарядною гібридною установкою, здатною жваво рухатись на електричній тязі за певних умов. Що вже відомо?

Після офіційного повернення бренду MG на український ринок влітку 2021-го модельний ряд раз у раз оновлювався. На момент старту продажів лінійка була представлена кросоверами MG ZS та MG HS і седаном MG5, однак згодом у салонах дилерів почали з’являтись моделі «нової хвилі», які вирізнялись значно сучаснішим дизайном і обладнанням: 4,67-метровий електричний кросовер MG Marvel R, компактний електричний хетчбек MG 4, бензиновий MG One, а торік дилери почали продавати й оновлений MG HS з іншим дизайном «передка».

Тест-драйв MG HS. Спортивний костюм для спокійних прогулянок

Здавалося б, виробник взяв занадто високий темп, однак модернізація модельного ряду триває досі. Представивши у другій половині 2024 року нові генерації кросоверів MG HS та ZS компанія почала доволі активно пропонувати їх європейським клієнтам, проанонсувавши ще й дебют нового електричного MG ES5, який трохи згодом замінить на ринку ZS EV. А незабаром новинки почнуть з’являтись і в Україні.

Першим до нас прибуде найкомпактніший MG ZS. Звісно, габарити моделі нової генерації змінились: довжина виросла до 4430 мм (це на 116 мм більше, ніж у попередника), ширина сягнула 1818 мм (+7 мм), а колісна база виросла до 2610 мм (+25 міліметрів), що дає новому ZS формальні підстави боротися за місце у лізі доволі непростих суперників на кшталт Nissan Qashqai (4425/2665 мм), Skoda Karoq (4382/2638 мм) або нових Citroen C3 Aircross (4395/2672 мм) чи Opel Frontera (4385/2672 мм), які почнуть постачати до України незабаром. Втім, з огляду на дедалі меншу лояльність сучасних автомобілістів улюбленим брендам, вартість новинки може виявитись визначальною.

Новий MG ZS хоче конкурувати з «Дастером» ціною

Та найважливішою обновкою MG ZS буде не розмір і навіть не нова зовнішність, а його силова установка: відтепер найменший кросовер бренду пропонуватимуть не лише з бензиновим двигуном, а й з гібридним агрегатом у версії MG ZS Hybrid+. Варто визнати, у цьому питанні MG пішла далі за багатьох завсідників бюджетного сегмента українського автомобільного ринку, котрі в питаннях додаткової електрифікації делікатно обмежуються «м’якими» гібридами (як, наприклад, Suzuki з її системою SHVS або Renault з «мікрогібридним» Duster). За великим рахунком, інженерний підхід MG більше нагадує реалізацію гібридних установок від Peugeot або Toyota. Звісно ж, з істотними відмінностями, — лише в принципі.

Під капотом MG ZS Hybrid+ встановлений той самий 1,5-літровий бензиновий двигун, що й на ZS без гібридизації (там він видає 115 к.с. і 148 Н·м). Однак замість 5-ступеневої «механіки» або безступеневого варіатора CVT він поєднаний з новою гібридною автоматичною трансмісією MG, яка має три фіксованих діапазони й вбудований у неї електромотор на 102 к.с./128 Н·м. Як наслідок, загальна продуктивність гібридної установки ZS Hybrid+ складає неабиякі 197 к.с. і 275 «ньютонів» тяги.

Новий MG 3 з гібридною установкою на 192 к.с. продаватимуть у Європі

Цього досить, щоб прискорювати компактний кросовер з місця до «сотні» за пристойні 8,6 секунди, — значно швидше, ніж це робитиме новий ZS із бензиновою установкою (0-100 за 12 секунд з CVT або 12,5 сек з «механікою») та досягати «максималки» у 190 км/год (з ДВЗ — 174 та 179 км/год відповідно). Однак найважливіша перевага гібридної системи полягає не у динамічних характеристиках.

Річ у тім, що MG ZS Hybrid+ обладнаний чималою тяговою батареєю: її ємність «брутто» - понад 1,8 кВт·год, а корисна становить майже кіловат-годину. Це удвічі більше, ніж пропонують гібридні кросовери від групи Stellantis, і дозволяє не лише живити уп’ятеро потужніший електродвигун, а й долати без допомоги ДВЗ (виключно на електриці) суттєві — хоч і не зазначені виробником окремо — ділянки шляху. У технічних даних ZS Hybrid+ чітко вказана лише максимальна швидкість, після досягнення котрої бензиновий двигун увімкнеться «без варіантів», щоб підживити рівень заряду акумулятора: 87 км/год.

Тест-драйв MG 4 XPower. Спритніший, ніж здається

Звісно, гібридна система не працює в режимі «On/Off»: електроніка постійно контролює навантаження на силову установку й інтенсивність натискання на педаль акселератора, балансуючи між споживанням енергії з батареї та пального з бензобака кросовера. Хай там як, це дозволятиме за певних сценаріїв (наприклад у міському режимі з його світлофорами, заторами й перехрестями) рухатись без допомоги ДВЗ, взагалі не приділяючи уваги вибору джерела живлення. За таких умов споживання пального становитиме 5 л/100 км (згідно з WLTP).

Єдиною вадою гібридної установки ZS Hybrid+ є хіба що розмір самої батареї, — хоча до її ефективності це не має стосунку. Акумулятор під заднім «диваном» анітрохи не впливає й на комфорт або практичність інтер’єру, — допоки ви не вирішите скласти роздільні спинки, щоб завантажити якусь габаритну річ до багажного відсіку. Отримати рівний майданчик до самісіньких передніх сидінь не вийде: площина над заднім сидінням матиме нахил приблизно у 25 градусів, тож умовний телевізор або інший великий плаский предмет спиратиметься на повсть, якою вкритий відсік, лише краями. Втім, навряд чи цей нюанс є принциповим: з повним екіпажем багажник ZS Hybrid+ вміщує 443 літри, що цілком прийнятно за мірками класу. Або 1457 літрів — якщо подорожувати удвох.

Тест-драйв MG One: подорож починається з першого кроку

Втім, інтер’єру нового MG ZS варто приділити більше уваги — насамперед через технологічний рівень встановленого тут обладнання. Серед найочевидніших обновок — 7,0-дюймова цифрова панель приладів з графікою в стилі випробуваного нами раніше MG One та 10,25-дюймовий сенсорний екран інформаційно-розважальної системи з підтримкою Android Auto/Apple CarPlay у стандартній комплектації, який на гібридних авто буде на два дюйми більшим. Нова центральна консоль з квадратною клавішею запуску двигуна й масивним селектором АКПП в «авіаційному» стилі теж нагадує про бензиновий One, а пластикові деталі (як металізовані, так і нефарбовані) мають приємну на дотик шовковисту поверхню.

Однак не все вдасться оцінити «на око» чи «на зуб» під час першого знайомства — особливо якщо йдеться про новий ZS Hybrid+. Кросовер з гібридним агрегатом постачатимуть лише у максимальній комплектації LUX, яка передбачає наявність камер панорамного огляду й чималого переліку електронних асистентів: систем уникнення лобового зіткнення, контролю смуги руху, моніторингу сліпих зон з попередженням про небезпечний маневр, адаптивного «круїзу» з функцією контролю трафіку та можливістю повної зупинки й відновлення руху тощо.

Оновлений MG 5 почали продавати в Україні. Яка ціна?

Певні відмінності від версії до версії матиме й екстер’єр нового MG ZS: легкосплавні колеса базових кросоверів у комплектації STD будуть 16-дюймовими з шинами типорозміру 215/60 R16, тим часом як середній варіант ZS COM отримає 17-дюймові диски та шини 215/55. «Взуття» найбільшого розміру, звісно ж, передбачене виключно для ZS Hybrid+ (215/50 R18).

Насамкінець — про ціни: найдоступнішим варіантом нового MG ZS в Україні стане кросовер зі 115-сильним бензиновим двигуном і механічною коробкою передач у комплектації STD. Він коштуватиме щонайменше 769 тисяч гривень (еквівалент $18 700, який може коливатись залежно від поточного курсу валют). За варіатор доведеться доплатити 52 600 гривень, тим часом як автомобіль у вищій комплектації COM (вже з CVT «у базі») оцінений у 901 тисячу, а вартість топової бензинової версії LUX складе майже 980 000 грн.

Натисніть тут, щоб дізнатись про наявність автомобілів у салонах дилерів!
Зацікавились новим MG ZS Hybrid+?

Найдорожчим, звісно ж, буде 197-сильний гібридний MG ZS Hybrid+, який постачатимуть виключно в «максималці» LUX. Можливість рухатись за допомогою електрики (а на деяких ділянках — взагалі з вимкненим ДВЗ) і користуватись численними електронними асистентами коштуватиме покупцеві майже 1 132 000 гривень. Сподіваємося, нагода випробувати новий MG ZS на українських дорогах випаде нам найближчим часом: дізнатись наскільки зручною, ефективною та конкурентною стала друга генерація кросовера й дізнатись чи варта вона нової ціни можна лише так.

Отзывы о MG ZS

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →