Нові правила розмитнення: закон запрацює з 23 травня

Нові правила розмитнення: закон запрацює з 23 травня Інші новини
Зміни стосуються сертифікації ТЗ, які в’їжджають в Україну та підлягають розмитненню.

Законопроект №5470д, який ще у кінці лютого поточного року був прийнятий Верховною Радою, отримав підпис Президента та опублікований у офіційному виданні «Голос України». Набуде чинності, тепер уже закон №2301-VIII, на наступний день після публікації, тобто 23 травня 2018 року.

Чи справді «євробляхам» закрили в’їзд до України?

Що змінюється для автомобілістів: при пригоні авто вимога надати сертифікат відповідності ще на кордоні скасовується. Мова про документ, який засвідчує те, що транспортний засіб відповідає нормам Євро-5 або 6, без яких пропуск автомобілів на митну територію з метою вільного обігу (тобто, для розмитнення) не допускався. Сертифікація як така не скасовується, але ліквідується парадоксальний момент, коли на авто, яке ще не заїхало в Україну, потрібно було отримати документ, який видається лише на території держави і при наявності автомобіля. Тепер же можна буде ввезти авто без надання сертифікату на кордоні, а отримати його вже перед митним оформленням, тобто перед тим самим розмитненням.

Роберт Горват: створення цивілізованого ринку зробить «євробляхи» неактуальними

Окрім спрощення бюрократичних питань із сертифікацією транспортних засобів, ще ряд ТЗ звільнили від вимог відповідності будь-яким екологічним нормам «Євро». До переліку таких ТЗ потрапили автомобілі швидкої медичної допомоги та пересувні медичні клініки на базі спецавтомобілів, які визнані гуманітарною допомогою згідно законодавства.

Підпишіться на розсилку

Першим отримуйте новини в зручному форматі

Коментарі (8)

Додати коментар до статті
Александр | 12:27, 22 трав

Первый раз слышу про сертификат перед въездом в Украину. Автору бы стоило изучить вопрос перед написанием статьи. "новшество" действовало больше года!

Відповісти
Hector | 12:40, 22 трав

Действовало до принятия закона? На лапу?

Відповісти
Адам Казимирович | 13:00, 22 трав

Действовало всегда а не больше года, но методом "решалова" через брокеров. Так что все здесь верно написано!

Відповісти
Алексей | 22:03, 22 трав

3,14дар закон как и сам президент , не о чём, единственный + что хоть скорые помощи можно будет в помощь принимать без нормы евро авто

Відповісти
Алексей | 08:40, 23 трав

Если я все правильно понял, то подтверждение евро в виде справки теперь не нужно подавать (так все пишут). Но в закон внесли новые словав п2 " Митне оформлення з метою вільного обігу та першу державну реєстрацію в Україні ввезених транспортних засобів нових і таких, що були в користуванні, або виготовлених в Україні здійснюють за умови їх відповідності екологічним нормам....." Это значит что на границе или во внутренней таможне при растамаживании авто в свободное обращение с Вас потребуют подтверждение евро 5. Пункт 3 закона. 3. Документом, що засвідчує відповідність транспортних засобів вимогам технічних регламентів та національних стандартів, є сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із законодавством України, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає за конструкцією транспортний засіб ("ЄВРО-2" - "ЄВРО-6" або іншому рівню). Позначення рівня екологічних норм, якому відповідає транспортний засіб, має бути внесено до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Суть новой версии закона сводится к тому что таможня теперь будет первая требовать данный документ и который потом можно будет использовать и в ГАИ.. Могу ошибаться в трактоковке

Відповісти
Slava | 10:10, 25 трав

Бред!!!!!! Завозил в2017 году никаких проблем. Сертификат соответствия при оформлении в МРЕО. и всё!! Закон этот фикция .

Відповісти
Николай | 10:51, 26 трав

Справки евро5 при Таможенном оформлении ещё требуют и без сертификата в МРЭО можно не идти.

Відповісти
Рома | 18:18, 27 трав

А если машина евро 5, но год выпуска 2006... Возможно ли ее расстаможить?

Відповісти