Перед вами — оновлена четверта генерація кросовера, який формально досі належить до компактного класу C-SUV. Нагадаємо, Hyundai Tucson (NX4) побудований на платформі Hyundai-KIA N3, — як і його затятий суперник Kia Sportage (NQ5). У моторному відсіку нашого автомобіля — самозарядна гібридна установка HEV загальною потужністю 215 к.с., побудована на основі 1,6-літрового бензинового “турбо” T-GDi.
Привод тестового автомобіля – повний, трансмісія – 6-ступенева автоматична, а ціна “нашої” комплектації ТОР – понад 2 019 000 грн. Овва! Оснащення, щоправда, щедре: комплектація передбачає чимало новітніх систем безпеки, серед яких асистент запобігання зіткненню на основі камери, сканування “сліпих” зон з їхнім відеомоніторингом та функцією уникненням зіткнень, шкіряний салон з підігрівом і вентиляцією та адаптивний “круїз”. Це чимало, але ж… два з гаком мільйони!
Втім, додайте до переліку тризонний “клімат”, преміальну акустику Krell, доступ до авто за допомогою NFC через смартфон чи годинник, матричні LED фари, асистент дистанційного керування, 19-дюймові колеса... Збільшити чек ще на 42 000 грн можна, замовивши для “Тусана” ще й панорамний дах. Але якщо таке випробування непідйомне для бюджету, є сенс звернути увагу на кросовер у простішому, але дуже пристойному виконанні з 2,0-літровим атмосферним двигуном на 156 “коней”: цінник такого стартує з 1 139 200 грн.
Зовні новий Hyundai Tucson брутальніший в деталях
На відміну від основних конкурентів наш герой отримав низку істотних удосконалень зовнішності. “Що ж тут нового?” – запитаєте ви, мимохідь поглянувши на оновлене авто у міській тисняві, — і загалом матимете рацію. Довжина збільшилась на непомітні 10 мм (до 4640 мм), тим часом як ширина (1865 мм) та висота (1665 мм) взагалі не змінилися.
Однак розробники наголошують, що намагалися зробити “Тусан” масивнішим візуально. Цікаво, що пізнавану решітку радіатора з інтегрованими до неї ходовими вогнями було збережено, однак її малюнок став агресивнішим, самі ДХВ — більшими, передній бампер отримав чіткі кутасті форми, а внизу з’явилася яскраво виражена імітація захисного елемента, виконаного з контрастного металізованого пластику.
Задня частина та бокові лінії автомобіля зазнали змін у тому ж стилі. Рельєф бампера, накладок на порогах і колісних арках став виразнішим і більш грубим, що додає “Тусану” позашляхової харизми. Кількість структурного “всюдихідного” пластику значно збільшилася, підкреслюючи агресивніший образ.
Фари, як і раніше, встановлені доволі низько, тим часом як “чотириповерхове” виконання денних ходових вогнів замінили триярусним, більш помітним і з 3D-ефектом. Не оминули увагою й колеса — автомобіль отримав нові легкосплавні диски із сучасним дизайном. Крім того, палітра кольорів кузова поповнилася двома ефектними відтінками: елегантним Matte Pine Green і яскравим Ultimate Red Metallic. Втім, наш герой з його білим кузовом дуже вдало демонструє дрібні, але численні зміни зовнішності.
Інтер’єр нового Hyundai Tucson – все з чистого аркуша
Однак оновлення його салону значно масштабніші. Дотримуючись останніх трендів, інтер’єр може похвалитися двома злегка вигнутими панорамними екранами (діагоналлю по 12,3 дюйма кожен) для відображення віртуальних приладів і функцій розважальної системи. До того ж Tucson отримав нову передню панель в стилі решти моделей бренду, та, відповідно до сучасних трендів, не має жодного захисного козирка над дисплеями, що доволі відчутно ускладнює взаємодію з ними під прямим сонячним промінням.
Не обійшлось і без справжнього сюрпризу: поки інші решта виробників позбувається фізичних кнопок, у кокпіті “Тусана” їх стало більше! Тепер мультимедія та клімат-контроль мають свої власні органи управління — і на думку Hyundai, це поєднання сенсорів і клавіш дає “ідеальний баланс зручності”. Ми так і не змогли на 100% пристосуватись до сумнівної ергономіки безкнопочного компонування, тому щиро з цим погоджуємось!
Звичного селектора коробки передач (або кнопок управління на автомобілях з “роботом”) вже немає на центральному тунелі: він перебрався на колонку за кермом, під важіль склоочисників. Рішення модне і навіть симпатичне, але не схоже ні на що інше, — а тому певний час потребуватиме уваги, щоб знічев’я не активувати рух у зворотньому напрямку.
Замість селектора між кріслами з’явилися бездротовий зарядний пристій та великий бокс для дріб’язку. Крім того, відсутність куліс “палиці” чи навіть дротів “шайби” дозволила інтер’єрщикам облаштувати у кокпіті ширяючу консоль з місцем для невеликого наплічника чи дамської сумочки під нею. Ну а на додачу Tucson отримав сучасну мультимедійну систему з бездротовими інтерфейсами Apple CarPlay та Android Auto. Зручно!
Що ж до робочого місця водія, то розвинена бічна підтримка крісел натякає на можливості автомобіля швидко змінювати траєкторію. Нижня ж частина сидінь напрочуд велика і не змусить ноги втомитися від часткового знаходження у “повітрі”. Крісло переднього пасажира можна “посунути” з заднього дивану завдяки спеціальним клавішам на боковині, хоча сценаріїв, у яких може виникнути така потреба, небагато: місця позаду анітрохи не бракує.
Принаймні мої пасажири з “гальорки” не нарікали (і не совали “штурмана”) жодного разу. Ще б пак, вони й так мають солідний запас простору по всіх напрямках, широкий підлокітник з підсклянниками й навіть підігрів! А з дрібниць — порти USB-C для заряджання мобільних пристроїв, захисні шторки, індивідуальний пульт клімат-контролю й сітки в спинках передніх крісел. Якщо ж не подобається позаду — кут відкриття дверей тут дуже широкий!
Для повного гештальту особисто я волів би бачити ще й темну оббивку на стелі, але маю визнати: якщо у водія виникають лише такі зауваження – роботу інженерів та розробників інтер’єру можна вважати бездоганною. До того ж багажне відділення “Тусана” має солідні 616 літрів об’єму, “докатку” та місце для зберігання шторки під жорсткою підлогою, розетку на 12 вольтів потужністю 180 Вт, ручки складання окремих частин спинки безпосередньо з багажного відсіку… Однак пластикові панелі його обшивки жорсткі та схильні до подряпин.
Драйв нового Hyundai Tucson – хода стала більш благородною
Добре пам’ятаю, які враження на мене справила нова модель Tucson чотири роки тому. Тоді це було справжнє відкриття, адже автомобіль став значно краще керованим, відчутно комфортнішим акустично та по відчуттях (особливо на нерівному покритті) у порівнянні з кросовером третьої генерації. Під час оновлення всі ці якості, всупереч принципу “якщо працює — не ремонтуй”, спробували покращити. Що з цього вийшло?
Максимальне оснащення, в якому нам надали кросовер для випробування, передбачає ще й найбільші з доступних колеса: 19-дюймові. Власне, такі пропонували й були раніше, але зараз реакція “Тусана” на дрібні нерівності здається більш округлою, плавною. Можливо, через те, що цього разу машина була “взута” у зимові шини. Якщо ж вади на асфальті більшого розміру, до роботи береться підвіска.
Визнаю, свою роботу з цією задачею вона виконує доволі вправно. На нашу думку, використання саме 19-дюймових коліс пропонує вдалий компроміс між комфортом на більш-менш облаштованому покритті, керованістю і курсовою стійкістю. Наприклад, Nissan X-Trail e-Power з колесами такого розміру починав поводитись доволі нервово щоразу, коли асфальт виявлявся неідеальним. Втім, він все ж був набагато важчим.
Тим часом “Тусан” чудово тримає пряму, відмінно підкорюється вказівкам електроніки, яка контролює позицію кросовера по центру смуги руху, м’яко реагує на відхилення керма на трасі під час використання “круїзу” і дозволяє розслабитись в дальній подорожі завдяки кількості активних (але не надто нав’язливих) електронних помічників.
Особливу увагу під час оновлення приділили акустичному комфорту: під підлогою салону, на стійках кузова, в передніх колісних арках і навіть всередині подушки сидіння водія з’явилась додаткова звукоізоляція. А скло у передніх дверцятах тепер двошарове.
Це очевидним чином вплинуло на комфорт пасажирів не лише на трасі, а й на дорогах “районного значення”. Словом, загалом Tucson поводиться доволі шляхетно, зберігаючи баланс між комфортом і задоволенням від керування. А ще він виявився вельми азартним!
Економність нового Hyundai Tucson Hybrid залежить від водія
Звісно, не в останню чергу завдяки продуктивній силовій установці. Під час першого знайомства з генерацією NX4 чотири роки тому ми були приємно вражені здатністю самозарядного гібрида розміняти “сотню” за 8,3 секунди. “Тусан” і нині лишився легким на підйом, хоча від колишніх 230 к.с. йому залишили лише 215.
Зазвичай такі кроки пов’язані з бажанням виробника покращити екологічні показники, натомість водієві пропонують скромніше споживання пального та тихішу роботу системи. Оцінити споживання об’єктивно я зміг трохи згодом, оскільки прогавив, що на бортовому комп’ютері вибрані одиниці вимірювання витрат у “кілометрах на літр”.
Однак перемкнувши показники у звичні “літри на 100 км” зрадів і почав зловживати тихою роботою установки під час активних прискорень. Одразу зауважу: оновлений гібридний Tucson став на 0,2 секунди повільнішим за попередника, але тепер він значно приємніший в акустичному та їздовому комфорті.
Динаміки оновленої установки вистачає навіть коли показник швидкості на панелі приладів став тризначним. Врешті за підсумками тест-драйва ми зафіксували середню витрату пального у межах 8,2 л/100 км, — і зізнаюся, що ще принаймні четверту частину з них можна було б зекономити. Та чи варто, якщо процес настільки приємний?
Новий Hyundai Tucson: що у підсумку?
Звісно, гібридний Tucson споживає більше, ніж головний конкурент усіх нових авто в Україні – Toyota RAV4 Hybrid, – але корейський кросовер емоційніший і тихший в процесі. І, якщо бути гранично чесним, трохи доступніший — принаймні якщо порівнювати наш гарно споряджений повноприводний кросовер з наявними у салонах дилерів пропозиціями RAV4 2.5 Hybrid AWD-i у комплектації Premium.
Хай там як, люди, готові заплатити за гібрид, купуватимуть його не лише заради економії пального, — або й взагалі не через неї. Тим паче, що внаслідок оновлення Hyundai Tucson став “розумнішим”, технологічнішим, а головне — досконалішим з боку ергономіки кокпіту, вражень від кермування й можливості подорожувати у тиші й комфорті.
Прокомментируйте первым