debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Нові зимові шини. Чи є недорогі, але якісні та витривалі? Назад

Нові зимові шини. Чи є недорогі, але якісні та витривалі?

Економія на зимовій гумі — доволі сумнівна ідея, однак на ринку стає дедалі більше нових моделей шин, які відпрацьовують кожну гривню, не виснажуючи гаманця. Що про них кажуть тести?

Старе правило автомобілістів радить «перевзувати» авто у зимові шини того ж дня, коли у домівках починається опалювальний сезон. Цьогоріч через теплу осінь цей процес потроху відкладали, але прохолодні ночі натякають: встановлення зимової гуми вже актуальне. До того ж за прогнозами погіршення погоди може відбутись вже незабаром, отже на роздуми залишилось не так вже й багато часу.

Мокрое дело: 10 советов для безопасной езды в дождь

Майже щороку виробники пропонують нові та сучасніші моделі шин з кращими характеристиками, а сама індустрія швидко розвивається, — і це робить подорожі автомобілем дедалі безпечнішими. Щороку перед зміною сезонів ми намагаємось знайомити вас із найкращими моделями, — але не по факту їхньої презентації, а коли вони вже з’явились у продажу, а краще — й відбули незалежне тестування.

Новий регламент ЄС дозволить безпечно «доношувати» шини довше

Не робитимемо виключень і зараз: сьогодні ми знову розібрали численні протоколи тестування шин колегами з AutoBild, експертів з ADAC та інших авторитетних незалежних організацій. Але, якщо раніше ми приділяли увагу переважно найкращим новинкам, які можуть гарантувати найвищі характеристики, то цьогоріч вирішили сконцентруватись на доступніших варіантах, які також пристойно показали себе під час випробувань. Тим більше, що зазвичай для аналізу ми обираємо “народний” типорозмір 205/55R16, який заведено вважати найпопулярнішим (принаймні на дорогах Європи). Отже, що нового у світі шин?

 
Semperit Speed-Grip 5

Семперіт Спід-гріп 5

Бренд Semperit входить до орбіти німецького Continental і пропонує клієнтам схожі технології, хоч і за менший цінник. З огляду на підсумки випробувань, шина Speed-Grip 5 виявилась настільки вдалою, що ділить разом з Continental WinterContact TS 870 та наступним учасником від Hankook перше місце за гальмування в снігу.

Найдоступніші нові авто з повним приводом. Які варіанти є на AUTO.RIA?

Якщо ж підвести середній бал від усіх тестувань, то Semperit Speed-Grip 5 посяде третє місце в загальному заліку, поступившись лише флагманам від Continental та Goodyear. Це колесо має доволі збалансовані характеристики та невеликий показник тертя кочення, що допомагає економити пальне і робить Speed-Grip 5 ще привабливішим вибором.

 
Hankook Winter i*cept RS3

Хенкук

Корейський Hankook вже давно заслужив репутацію виробника пристойних шин, однак зимовий Winter i*cept RS3 безумовно має право називатися одним з найкращих. Це по-справжньому універсальне зимове колесо, яке забезпечує стабільне зчеплення майже на будь-якому покритті. Втім, на мокрій дорозі ця модель таки поступилася лідерам, однак стабільно входила до трійки найкращих у решті дисциплін.

Как подготовить автомобиль к зиме? Шины и диски

Наприклад, під час гальмування на вкритій снігом дорозі Hankook показав такий самий результат, що й Semperit і Continental, а під час маневрування по снігу виявився навіть кращим за цих суперників. Також до сильних сторін i*cept RS3 можна віднести дуже пристойний запас ресурсу, — однак до цього питання ми повернемось трохи згодом.

 
Kleber Krisalp HP3

Клебер

Суббренд Kleber, що належить французькій Michelin, добре відомий в Україні як виробник недорогих шин з гарними та збалансованими характеристиками. У цьогорічних тестах новий Krisalp HP3 не показав екстраординарних результатів, однак стабільно добре відпрацьовував у кожній вправі.

Серед сильних рис цієї моделі можна виділити те, що вона не схильна до аквапланування, має низький опір коченню та забезпечує хороше зчеплення з засніженою дорогою. Натомість роботу на вологому асфальті можна було б і покращити, — але навіть за таких умов експерти не висунули їй серйозних зауважень.

 
Uniroyal WinterExpert

Юніроял

Шинний бренд Uniroyal має довгу та багату історію, хоча українцям він переважно не дуже добре відомий. Європейською частиною цієї компанії володіє німецький Continental, який використовує Uniroyal не просто як виробника дешевших моделей з технологіями минулого покоління, а позиціонує їх шини, як носія конкретної спеціалізації — надзвичайно ефективної роботи в дощ.

Утри погоді носа! Як підібрати заміну зношеним щіткам склоочисників?

В цьому плані зимовий WinterExpert цілком відповідає філософії бренду і відмінно відпрацьовує на вологому асфальті, з яким ми зазвичай стикаємось в містах. Окрім цього модель може похизуватись низьким спротивом обертанню та гарним запасом ресурсу. Отже, цю шину можна рекомендувати для тих регіонів, де взимку сніг майже не випадає, а головною небезпекою на дорогах є калюжі та мокра шуга.

 
Giti GitiWinter W2

Гіті

Останнім часом в європейських тестах суттєво побільшало продукції з Піднебесної. Але якщо раніше вони вражали переважно своєю ціною, то зараз китайські інженери вже почали випускати колеса з насправді пристойними характеристиками. Напередодні цього сезону на тестах європейських експертів перевірку пройшли шини 5 китайських брендів, серед яких ми вирішили виділити одну модель, яка стабільно демонструвала гарні результати.

За загальною оцінкою шини Giti GitiWinter W2 стабільно знаходились між добре відомими Pirelli Cinturato Winter 2 і Kumho WinterCraft WP52. Китайська модель показала себе достатньо міцною та надійною на засніженій і залитій водою дорозі. Однак вона досі відстає від щойно згаданих суперників під час гальмування, тому більше пасуватиме спокійним водіям не надто потужних автомобілів.

Розумний вибір?

Залежно від магазину, року випуску та індексів швидкості й навантаження вартість шин може суттєво відрізнятись, але на час написання цієї статті усі з перелічених шин в Україні коштували не більше ніж 3,8 тисячі гривень за колесо, що у наш час не так і погано. Також усі згадані моделі мають невисокий показник спротиву коченню, тож і витрати пального з ними мають бути прийнятними.

Цікаво, що останнім часом експерти приділяють дедалі більше уваги ресурсним тестам, а дають підстави робити вельми корисні висновки. Наприклад, об'єктивно дорога зимова шина Michelin Alpin 6 може виявитись дуже розумною покупкою, оскільки на тестовому стенді змогла витримати 53 200 кілометрів пробігу! Це багато, — майже удвічі більше, ніж подолали за таких самих умов шини Pirelli Cinturato Winter 2, які теж не роздають безкоштовно.

Чи мають автомобільні шини термін придатності?

Однак ми на початку домовились говорити про доступні шини. Безумовним лідером в плані ресурсу серед згаданих нами сьогодні стали Hankook Winter i*cept RS3, які витримали на стенді 52 800 кілометрів до критичного зменшення протектора! Трохи скромніший результат мають Semperit Speed-Grip 5 та Uniroyal WinterExpert. Втім, варто пам'ятати, що наведені показники були досягнуті за ідеальних "лабораторних" умов. Неправильно налаштована ходова частина або надто низький тиск в колесах можуть значно зменшити витривалість шин, — а шо вже говорити про погані дороги! Хай там як, орієнтир маємо доволі непоганий.

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →