debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Що вибрати? Порівнюємо кросовери Volvo XC60 та DS 7 Crossback Назад

Що вибрати? Порівнюємо кросовери Volvo XC60 та DS 7 Crossback

Які автомобілі обирають для порівняння клієнти AUTO.RIA?

Французький преміумбренд DS донедавна розвивався здебільшого в Китаї, де й почали вперше продаватися автомобілі під власною назвою DS. Але один з наших сьогоднішніх героїв — першопроходець, створений для завоювання безпосередньо європейського ринку. Його конкурент — не менш преміальний компактний кросовер марки Volvo, що став першою новою моделлю марки з моменту купівлі її китайським гігантом Geely Automobile.

Продаж нових авто у липні: 20 найуспішніших брендів України

Якщо попередню інформацію ви вже переварили й перша хвиля подиву зійшла нанівець — далі буде ще чимало цікавого. Ще не так давно мало хто міг припустити таку ситуацію, коли автомобільні бренди зі світовим ім’ям будуть робити ставки на ринок Піднебесної. Причиною того є стрімкий розвиток автомобільного ринку та загалом індустрії Китаю, плоди якого згодом збирає й решта світу.

Як змінились уподобання автомобілістів після початку війни?

Отже, сьогодні порівнюємо характеристики, комплектації та ціни компактних преміумкросоверів DS 7 Crossback та Volvo XC60. До слова буде зазначити, що виробництво обох дуелянтів налагоджено саме в Китаї, як одному з основних ринків збуту. Та не хвилюйтесь — обидва автомобілі для українців зібрані на європейських потужностях.

І, можливо, не до місця буде проводити урок історії, але факт щодо DS 7 ну дуже цікавий: саме на такому автомобілі їздить президент Франції Еммануель Макрон. Втім, усі його попередники, ще від дев’ятого президента цієї країни (саме за його часів почали з’являтися самохідні колісні транспортні засоби) мали у службовому розпорядженні автомобілі виключно французького виробництва. 

Продаж нових авто у липні: 20 найуспішніших брендів України

Відкриваючи не надто щільну завісу таємниці, визнаємо, — майже таке ж авто (хіба що без подовженого броньованого кузова і флагштоку на правому крилі) доступне до замовлення в Україні. Більш того — такі автомобілі є в наявності! А шведський кросовер, який є бестселером марки, перейняв усі сильні сторони флагманського Volvo XC90 - і це також гарна новина. Тепер час розібратися скільки нині просять за розкіш і де можна трохи зекономити.

Габарити: Volvo довший від DS, в ширину вони однакові

Справедливо буде сказати, що автомобілі марки DS не те щоб притерлись до очей українців: частка продажу в них також доволі скромна, проте ми говоримо про бренд, що тільки набирає обертів, одразу розштовхує всіх у преміумсегменті, хоч коштує дешевше. Ми вже випробовували обидва варіанти його двигунів, один навіть на початку року, але поділитися враженнями від потужнішої версії, на жаль, не встигли зі зрозумілих причин. Та на дизельному DS 7 наш журналіст відправився у подорож Україною з повним салоном пасажирів і під зав’язку забитим багажником і запевняв, що жалітися на брак простору чи комфорту підстав не знайшов.


Однак ХС60 довший за “сімку” на цілих 135 мм: 4708 мм та 4573 мм відповідно. Volvo виглядає більш звичним, хоч і помітно меншим ніж флагманський ХС90, але це аніскілечки не муляє очі — XC60 має просто бездоганний, вивірений і завершений вигляд. А його габарити дозволили не тільки заднім пасажирам почуватися не менш комфортно, аніж у французького візаві, а й додати 58 л до об’єму багажного відсіку: 555 л у DS і 613 л у Volvo.

Тест-драйв Volvo XC60 T6 Recharge. Медленно заряжает, быстро едет

На об’єм багажного відсіку могла вплинути й колісна база, яка у “Вольво” відчутно більша - 2865 мм, тоді як DS між осями коліс має “лише” 2738 мм. Та ті ж самі 127 мм насправді дозволяють хоч і не набагато, але вільніше почувати себе на гальорці. І хоч на перший погляд DS 7 Crossback здається масивнішим, зовнішність оманлива: “Вольво” ще й вищий. І це теж нескладно помітити: 1655 мм проти 1625 мм у DS. 


А от у ширину компакти майже однакові: 1902 мм у XC60 та 1906 мм у DS. Важко переоцінити й типову для них “капітанську поставу”, коли гарний огляд і чималий дорожний просвіт додає водію впевненості. Наші дуелянти за цим параметром просто відмінники: під захистом двигуна вони мають 191 мм та 209 мм, де перевага знову за шведським автомобілем.

Основні габарити Volvo XC60 DS 7 Crossback
Довжина/ширина/висота, мм 4708 / 1902 / 1655 4573 / 1906 / 1625
Колісна база, мм 2865 2738
Дорожній просвіт, мм 209 191
Об'єм багажника, л 613 555

Двигуни: обидва мають дизель і підзарядні версії

Взагалі, ситуація з моторною лінійкою наведених автомобілів доволі цікава, якщо не сказати заплутана. Імпортер французького бренду довго не наважувався привезти в Україну підзарядну версію, аж поки багато хто з конкурентів нею обзавівся. Та й робилося це дуже обачно і неквапливо: спочатку приїхало одне авто для вивчення попиту, на якому, власне, ми свого часу і покаталися. І виявилося, що людям ця ідея дуже “заходить”!


Тому в дилерів DS є у наявності кілька автомобілів з бензиновим турбо на 1,6 літра, який працює в парі з гібридною установкою, загальна потужність якої сягає 300 кінських сил. Та необхідно знати, що це — це підзарядна версія і всю потужність автомобіль може видавати лише тимчасово, адже 13,2 кВт*год ємності його батареї вистачає ненадовго. Хоча проїхати 50 км без використання бензину взагалі цілком реально. При наявності зарядних станцій під рукою — цілком зручно.

Купити новий Volvo XC60 на AUTO.RIA
Предложение о продаже
Купити новий Volvo XC60 на AUTO.RIA
от 1 798 921 грн до 3 044 327 грн

Загальна ж витрата пального дуже залежить якраз від рівня зарядки: в місті можна добитися заявлених 1,4 л/100 км. І тільки з зарядженою АКБ кросовер підключає задні колеса, адже побудований на платформі EMP2, яка не передбачає використання класичної повноприводної трансмісії. Втім, навіть короткочасні розгони до сотні за 5,9 с дарують масу емоцій.

Не відстає від видачі яскравих вражень і дизельна 2,0-літрова версія DS 7, яка має під капотом 180 “коней” і розганяє чималого кросовера до 100 км/год за 9,4 с. Та тішиться витратою при спокійній їзді ви не перестанете ніколи, адже навіть нам вдалося вкластися в паспортні 4,4-5,6 л/100 км солярки. Обидві модифікації  “де-еса” мають 8-ступеневу автоматичну КПП.

Тест-драйв DS7: Тонкости вкуса

Щоб розібратися з силовими агрегатами “Вольво”, доведеться ретельно вивчити брошюру. В моторній лінійці є дизельні, бензинові й підзарядні гібридні версії. І хай зараз в продажу наявні не всі з них, ми розповімо про найактуальніші. Почнемо з того, що всі XC60, окрім плагін-гібриду, є м’якими гібридами (Mild Hybrid): це економить пальне на старті та скорочує шкідливі викиди у навколишнє середовище.


Наразі можна купити Volvo XC60 з однією з чотирьох силових установок: турбодизелем на 197 к.с. з витратою пального 7,0-7,6 л/100 км і розгоном до 100 км/год за 8,3 с, турбобензином на 250 к.с. (11,6-12,4 л/100 км та 6,9 до 100 км/год), ще один турбобензиновим варіантом на 300 “сил” (12,4-13,1 л/100 км та 6,2 до 100/год) і, врешті, підзарядним гібридом загальною потужністю 455 к.с. з витратою 1,0-1,3 л/100 км за умови зарядженої АКБ. У такої модифікації час розгону до “сотні” становить лише 4,9 с.

Силові агрегати Volvo XC60 DS 7 Crossback
Робочий об'єм, л/тип пального 2,0; дизель, бензин, гібрид; турбо 2,0, дизель / 1,6, бензин, гібрид; турбо
Потужність, к.с. 197 / 250 / 300 / 455 180 / 300
Розгін 0-100 км/год, с 8,3 / 6,9 / 6,2 / 4,9 9,4 / 5,9
Витрата пального, л/100 км 7,0-7,6 / 11,6-12,4 / 12,4-13,1 / 1,0-1,3 4,4-5,6 / 1,5-2,2
Коробка передач/система приводу АКПП-8; передній / повний АКПП-8, передній / е-АКПП-8, повний

Комплектації та ціни: обидва мають по три комплектації

З питанням оснащення цього разу розібратися теж складніше ніж зазвичай, адже обидва кросовери пропонують такий рівень оздоблення, що часом доводиться окремо розбиратися за що саме відповідає та чи інша система або опція. Та все ж варто знати принаймні стандартні списки оснащення “наших” дуелянтів, — і вони відверто вражають. Ми виділимо основні та найцікавіші на наш погляд опції.


Французькі автомобілі концерну Stellantis мають чітке і зрозуміле розмежування версій своїх автомобілів. DS 7 Crossback пропонує два рівні оснащення для автомобіля з дизельним двигуном і один для Plug-In. Отож, початковий рівень оснащення Performance Line містить різноманітні системи безпеки, серед яких система автоматичного гальмування в умовах міста, активний асистент утримання в смузі руху та асистент контролю сліпих зон, а також круїз-контроль, вибір режимів руху і навіть активна підвіска, що аналізує дорожнє покриття попереду.

Все новые DS 7 Crossback на AUTO.RIA
Предложение о продаже
Все новые DS 7 Crossback на AUTO.RIA
от 1 654 180 грн до 2 498 980 грн

І це далеко не все: ще тут присутні двозонний клімат-контроль, обігрів нижньої частини лобового скла, задні та передні паркувальні датчики й камера заднього огляду, підігрів передніх сидінь, амбієнтне підсвічування салону, Android Auto/Apple CarPlay та мультимедіа з екраном на 12 дюймів і шістьма динаміками, 12,3-дюймова електронна панель приладів, ніша з охолодженням під переднім підлокітником, алюмінієві вставки на педалях, Full Led оптика, рейлінги на даху та 19-дюймові колісні диски.

Наступна модифікація Opera додає сенсорне відкривання дверей багажного відсіку, камеру панорамного огляду на 360о, повністю автоматичний асистент паркування, вентиляцію передніх сидінь, електричне регулювання нахилу спинки заднього ряду сидінь, двоповерхову підлогу багажного відсіку, бездротову зарядку для смартфонів, задній підлокітник, шкіряний салон тощо.

В Україні офіційно проголосили старт продажів седана DS9

І, врешті, гібридна версія E-Tense може бути укомплектована особистим рівнем оснащення, що відрізняється від двох попередніх наявністю преміальної оббивки сидінь та елементів інтер’єру (алькантара та наппа), має бортовий зарядний пристрій на 7,4 кВт, інші легкосплавні диски, систему нічного бачення, преміальну музику Focal Electra, адаптивний круїз-контроль, адаптивне дальнє світло та двопанельний панорамний дах.

Нагадаємо, що автомобілі DS 7 мають 8-ступеневу АКПП і передній привод, версія ж DS 7 E-Tense з 300-сильною установкою може тимчасово підключати й електричну задню вісь. Як бачимо, рівень оснащення цілком відповідає класу, а що на це скаже Volvo? Наразі можна виділити три рівні оснащення XC60: Core, Plus Bright та Inscription. Вже початковий Core буде оснащений розширеним пакетом систем безпеки, інтелектуальною системою інформування водія, системою запобігання виїзду на зустрічну смугу, системою розпізнавання об’єктів на дорозі.

Доступні та в кредит під 0,01%. Що є на AUTO.RIA?

Звісно ж, тут є двозонний клімат-контроль, обігрів лобового скла та форсунок омивача, датчик дощу та світла, система контролю якості повітря в салоні, задній паркувальний радар, вибір режиму руху, Apple CarPlay/Android Auto, цифрова панель приладів на 12,3 дюйма, індукційна зарядка для смартфонів та підвіска Dynamic.


Plus Bright до всього переліченого додає підігрів керма, систему контролю “мертвих” зон, підігрів задніх сидінь, аудіосистему Harman Kardon на 13 динаміків, адаптивний круїз-контроль. В максимально доступному оснащенні Inscription автомобіль отримає оббивку сидінь шкірою Nappa, інший дизайн інтер'єру та оздоблення кузова, панорамний дах, а також 20-дюймові колісні диски.

Вартість Volvo XC60 DS 7 Crossback
Комплектації Core, Plus Bright, Inscription Performance Line, Opera, Opera E-Tense
Ціни, грн 2 023 680 - 2 809 049 1 654 180 - 2 498 980

У підсумку

Ми щиро сподіваємось, що змогли пролити світло на загадковий преміум родом з Франції та не заплутали вас у виборі двигунів автомобіля зі Швеції. Втім, обізнані потенційні клієнти непогано розбираються в комплектаціях Volvo та все легше розпізнають автомобілі марки DS, що не може не тішити.

Найдоступніші нові кросовери в наявності. Що є на AUTO.RIA?

Volvo XC60 у пошуку нових власників спирається на лояльність покупців до бренду й надвисокий рівень оснащення системами безпеки. А ще цей автомобіль пропонує високу якість, просторий салон і багажник. Хоч і ціни має відповідні: від 2 023 680 грн до 2 809 049 грн.

DS 7 Crossback наповнено елегантністю і шиком буквально у кожній деталі, він має чудову інтелектуальну підвіску, яка найкращим чином справляється з розбитими дорогами, не надто поступається за розмірами багажника й пропонує досхочу комфорту пасажирам. А ще він істотно дешевший: ціни коливаються в межах 1 654 180 - 2 498 980 грн.

Дешевше ніж в «обміннику»! Які авто за фіксованим курсом можна купити на AUTO.RIA

Обидва дуелянти демонструють який вигляд на думку таких різних виробників повинен мати гарно оснащений преміальний середньорозмірний кросовер. До того ж і DS 7 Crossback, і Volvo XC60 чудово відповідають теперішнім тенденціям, оскільки мають у своєму арсеналі потужні бензоелектричні версії, які можна підзаряджати для їзди без використання викопного пального.

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →

Перевірено людьми