debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Чому автокондиціонер погано працює та як уникнути проблем? Назад

Чому автокондиціонер погано працює та як уникнути проблем?

Розбираємось в найпоширеніших несправностях автомобільних кліматичних систем.

Літо — час тривалої виснажливої спеки: у ці дні кліматична система автомобіля є не тільки важливою функцією комфорту, а допомагає водієві не втрачати концентрації за кермом. Як і будь-яка складова сучасного автомобіля, автокондиціонер потребує періодичного технічного обслуговування та догляду. Також варто розуміти як правильніше використовувати кліматичну систему, щоб зменшити навантаження та витрати пального та зробити роботу кондиціонера максимально ефективною.

Провітрювання не завадить навіть при наявності кондиціонера

Почати варто з найочевиднішого: попри потужність і досконалість сучасних кліматичних систем, якщо ваш автомобіль довго простояв на відкритому сонці, розпочинати охолодження салону краще без кондиціонера, просто відкривши двері та люк (якщо він є) і добре провітривши салон. Зазвичай вже через декілька хвилин можна запускати двигун та вмикати охолодження. Часто щоб прискорити процедуру водії одразу вмикають кондиціонер «на повну», але через те що система плавно виходить на робочу потужність, особливого сенсу в цьому не має. 

Люк в авто

Великий люк зробить процес провітрювання набагато легшим, але з ним і салон може прогріватися швидше, — принаймні за відсутності захисної панелі.


За нормальних умов і повної роботоздатності кондиціонера процедура охолодження не триватиме довго: приблизно за 5 хвилин температура в салоні стабілізується і система перейде у режим підтримання температури. Якщо ж кондиціонер надто довго працює на високих обертах або з дефлекторів постійно дме тепле повітря, це може означати, що в системі виникли певні проблеми. 

Як часто треба перевіряти кондиціонер та на що звертати увагу?

Найчастіше за збоями кліматичної системи стоїть не щось серйозне, а якісь невеликі нюанси які власник мав проконтролювати під час міжсезонного обслуговування. Наприклад, дуже поширеною причиною падіння продуктивності є навіть не витоки фреону, а банальне забиття  радіатора або забруднений випаровувач. В ідеалі на ці вузли потрібно поглядати хоча б раз на рік і вимивати якщо є сліди сильного забруднення.

Магістраль кондиціонеру

Часто виявити проблему можна за навіть допомогою візуального огляду.


Що ж до холодагенту, то за його рівнем слідкувати набагато легше, це можна робити через оглядове віконце біля клапана на деяких моделях, після підключення тест-конектора, а у крайніх випадках сильний виток холодагенту стає очевидним по маслянистим плямам на магістралі, або по незначній відмінності температур в різних частинах магістралі. На повністю справній системі одна трубка повинна бути гарячою, а інша — дуже холодною.

12 моторов с неумеренным аппетитом к смазке

Часто можна почути, що їздити до майстрів, що спеціалізуються на кондиціонерах та робити перевірку рівня фреону потрібно ледь не кожного року. Але різні виробники мають різну точку зору на це питання. Насправді, насптільки короткого інтервалу у нас не вийшло знайти в сервісних рекомендаціях жодного виробника. Наприклад, корейський Hyundai рекомендує своїм сервісним центрам перевіряти рівень холодагенту раз на два роки, а Renault для деяких моделей заявляє інтервал аж у 4 роки. Хоча ці всі рекомендації актуальні тільки для нових або не дуже старих автомобілів.

Чому не холодить? Найпоширеніші проблеми кондиціонера

Якщо власник слідуватиме рекомендаціям виробника і періодично проводитиме профілактичне обслуговування кліматичної системи, серйозних несправностей виникнути не має. Та в разі коли несправність все ж виникла, можна доволі легко визначити де саме шукати проблему. Втім, усунути власними силами можна лише деякі з них.

Тиск в системі

За наявності певних навичок обслуговувати систему кондиціонування можна було б і власноруч. Але з огляду вартість необхідного обладнання, зекономити тут наврядчи вийде.


Наприклад, ми вже розібрались що погана продуктивність системи охолодження може бути викликана низьким рівнем фреону, або забитим радіатором. Останнє можна виправити самостійно, тим часом як за ґрунтовнішими роботами краще їхати на сервісну станцію. Там вам покажуть з якої причини фреон міг випаруватись, загерметизують систему і відновлять потрібний обсяг холодагенту й мастила для компресора.

Не морозьтесь: как правильно пользоваться кондиционером, чтобы не заболеть

Також досить поширеною скаргою являється неприємний запах що поширюється з повітропроводів. Ця несправність більш характерна для автомобілів “у віці”, адже виникає вона через накопичення різноманітних бактерій і плісняви в системі кондиціонування. Виправити її можна тільки провівши дезінфекцію всієї системи. Це можна зробити або самостійно, скориставшись спеціальною хімією, або замовивши таку послугу на спеціалізованому СТО. При чому, перед проведенням маніпуляцій потрібно зняти салонний фільтр, а після закінчення дезінфекції — встановити новий. Враховуючи, що процедура ця не дуже складна, її можна робити самостійно під час весняного підготування автомобілю до сезону.

Очищення кондиціонера

Антибактеріальну обробку можна зробити власноруч, але для ефективності процедури зазвичай потрібно знімати повітряний фільтр салону.


Ще однією поширеною несправністю системи кондиціонування можна назвати знос підшипників компресора. Він проявляється в сторонньому шумі який виникає при включенні кліматичної системи. Ефективність охолодження при цьому не падає, але з часом цей підшипник стає все гучнішим і якщо його вчасно не замінити він може заклинити і пошкодити сам компресор. 

Советы по уходу за автомобилем летом

Найскладніше виявити конкретну причину у випадках коли кондиціонер просто не вмикається і ніяк не реагує на кнопку A/C. Часто така його поведінка викликана спрацюванням якогось захисту. Це може бути або низький рівень фреону, або захист по низькій температурі, але бувають не такі прості варіанти. Наприклад, в гірших випадках таку поведінку може викликати несправність блока керування, вихід з ладу компресора або проблеми з електричною проводкою. Так що з цією проблемою краще одразу прямувати до СТО. Причому, до такого де є спеціалісти різного профілю, а не тільки “кондиціонерщики”.

Головне — не ігнорувати несправність

В цілому, проблеми з кліматичною системою хоч і достатньо поширені, але при періодичному її обслуговуванні та профілактиці підтримувати все у робочому стані доволі нескладно і, найголовніше — не так вже й дорого. Найбільший рахунок ви побачите тільки якщо проґавите перші ознаки несправності, яка може призвести до виходу з ладу компресора чи електронної частини.

Чим краще полірувати автомобіль?

Щоб підтримувати все в робочому стані не обов'язково щотижня їздити на станцію техобслуговування, немов до сповіді. Достатньо проводити профілактичний огляд у рекомендовані виробником проміжки часу та прислуховуватись до автомобіля й помічати нехарактерну поведінку, — наприклад, якийсь новий звук з-під капота чи падіння продуктивності системи кондиціонування. 

  Що не так з кондиціонером? В чому може бути річ?
1 При увімкненні кондиціонера виникає гучний звук або ударне навантаження 

Виходить з ладу муфта під’єднання кондиціонера;

Надто високий тиск холодоагенту у системі;

2 Кондиціонер вмикається, але погано охолоджує повітря 

Низький тиск у системі, втрата холодоагенту;

Засмічений зовнішній радіатор системи кондиціонування;

3 Кондиціонер вібрує і голосно шумить під капотом після увімкнення  Зношені підшипники компресора;
4 Кондиціонер взагалі не вмикається  Вийшла з ладу муфта під’єднання компресора;

Електричні проблеми («згорів» запобіжник тощо);
5 Під час роботи кондиціонера чути звуки «дзюрчання» рідини у салоні, повітря погано охолоджується  Низький тиск у системі, втрата холодоагенту;
6 Під час роботи системи вентиляції та кондиціонера повітря в салоні має неприємний запах плісняви Засмічений внутрішній випаровувач кондиціонера;

Засмічений повітряний фільтр системи вентиляції салону;
7 На панелі приладів відсутня або неправильно визначена температура зовнішнього повітря Вийшов з ладу датчик зовнішньої температури.

 

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →

Перевірено людьми