До уваги водіїв: почали діяти нові штрафи і умови евакуації автомобілів

До уваги водіїв: почали діяти нові штрафи і умови евакуації автомобілів Інші новини
Закон №2109-19 з 26.10.2017 набирає чинності.

Ухвалений Верховною Радою і підписаний Президентом Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю» 26 жовтня 2017 року вступає в силу. Цей документ змінює відповідальність водіїв за безпідставне зайняття паркувальних місць для осіб з інвалідністю та використання розпізнавального знака «інвалід» на автомобілі, а також встановлює нові вимоги до створення спецмісць на парковках.

Радикально: нардепи пропонують саджати водіїв у в'язницю та довічно позбавляти "прав" за ДТП "під градусом"

Що змінює новий закон?

Вводиться відповідальність у вигляді штрафу за безпідставну зупинку або стоянку транспортних засобів на місцях, позначених відповідними знаками (розмітка 1.30, табличка 7.17). Якщо водій не має документів, які підтверджують наявність у нього інвалідності, він не перевозить пасажира-інваліда, або у нього немає (згідно з текстом закону) «явно виражених ознак інвалідності» - штраф від 1020 до 1700 грн. Аналогічний розмір штрафу передбачено за безпідставне використання на автомобілі розпізнавального знака «інвалід».

Знаки та таблички

Слід врахувати, що «виписати штраф», тобто скласти адмінпротокол за згадані порушення, новий закон також дає право «членам громадських організацій осіб з інвалідністю».

Крім цього, якщо патрульний поліцейський прийме рішення, що автомобіль припаркований так, що він «порушує правила зупинки і стоянки на місцях для інвалідів або осіб, які перевозять інвалідів» - може бути застосоване тимчасове затримання такого ТЗ (наприклад, за допомогою встановлення пристрою блокування), або «доставка ТЗ на спеціальний майданчик», тобто – примусова евакуація автомобіля. Вартість транспортування ТЗ - 720 грн, кожен день зберігання – 144 грн.

Дихайте глибше: нардепи пропонують ввести обов'язкову перевірку на алкоголь для всіх водіїв

Обладнання парковок

Нововведення торкнуться також забудовників, власників або орендарів паркувальних площ. Тепер, згідно з текстом нового закону, на всіх парковках (крім тих, які розташовані на території індивідуальних житлових будинків) необхідно виділити не менше 10% місць від загальної їх кількості для безкоштовного паркування автомобілів осіб з інвалідністю, але не менше 1 такого місця. За ігнорування цієї вимоги передбачено штраф для відповідальних осіб, у розмірі від 1020 до 1700 грн.

По 50! Дорожники пропонують обмежити швидкість в населених пунктах

Можливі проблеми

Створити умови для осіб з обмеженими можливостями – намір цілком виправданий і необхідний. Але, в будь-якому випадку, розширення прав одних громадян не повинно обмежувати права інших. Закон, який набуде чинності, викликає ряд запитань, відповіді на які, на жаль, ми поки що не отримали, звернувшись з офіційним запитом до Департаменту патрульної поліції. Отже, головні моменти, реалізація яких на практиці вимагає уточнення, наступні:

  • як патрульні поліцейські вчинятимуть з авто, що займає спецмісце, якщо в ньому відсутній водій і розпізнавальний знак «інвалід» на самому автомобілі? Чи буде однозначно викликатись евакуатор (або застосовуватися пристрій блокування) для такого автомобіля і складатися протокол?
  • як діятимуть патрульні, якщо водій авто, що займає спецмісце, не має при собі документів про інвалідність і не має «виражених ознак інвалідності», але повідомляє, що привіз інваліда, наприклад, в аеропорт або на вокзал, де пасажир-інвалід продовжив шлях на іншому виді транспорту?
  • щодо «неправомірного використання на ТЗ розпізнавального знака «інвалід». Наприклад, у випадку коли батько-інвалід, наклеївши відповідні знаки на своє авто, дав його в користування сину (не інваліду), - як патрульні класифікуватимуть «правомірність використання знака» і застосовувати норму ч. 5 ст. 125 КУпАП у такій ситуації?
Наскільки страшний водій авто на єврономерах?

Сподіваємося, незабаром ми все ж отримаємо відповідь від Департаменту патрульної поліції, з роз'ясненнями хоча б щодо цих питань, адже насправді спірних моментів буде виникати набагато більше. Або ж, що не кращий варіант – адмінпротоколи (у тому числі складені «членами громадських організацій осіб з інвалідністю) та евакуація транспорту просто почнуться, «згідно із законом». А водіям, навіть якщо вони мали підстави займати спецмісця, доведеться доводити свою невинуватість у судах і шукати евакуйовані автомобілі на штрафмайданчиках. Втім, закон починає діяти, і в будь-якому випадку, відповіді на всі питання будуть отримані на практиці, прямо з завтрашнього дня.

Підпишіться на розсилку

Першим отримуйте новини в зручному форматі

Коментарі (36)

Додати коментар до статті
desperado | 10:16, 25 жовт

думав, він вже діє пару місяців. Питання цікаві їм поставили, а взагалі на місці будь-якого патрульного екіпажу достатньо цілу зміну тільки те і робити що їздити по парковкам супер/гіпер маркетів - будеш рекордсменом по протоколам))) Не зовсім зрозуміло з якого дива такі повноваження надали ГО. Ціна в 720 грн. за евакуатор - це стандартна такса по всій Україні, чи це для Києва?

Відповісти
Oleg | 10:25, 25 жовт

Яркий пример : в семье ребенок инвалид 1 группы, две машины, у жены есть удостоверение ( выдаётся по нашему закону лишь на одного опекуна) , я тоже иногда с ребенком езжу то на процедуры, то в центр и ставлю машину на такой парковке, хотя по сути не имею никаких законных прав и документов, как интересно мне доказывать , что я не удав?

Відповісти
Гость | 11:20, 25 жовт

Предъявишь ребенка ...

Відповісти
Віталій | 23:45, 25 жовт

Якщо ви з дитиною, т потрібне його посвідчення і все. Якщо без дитини, то нєфіг там ставати. Все просто.

Відповісти
Oleg | 10:42, 26 жовт

Пишу ещё раз, посвідчення есть только у мамы, папе не положено, ребенок до 18 лет не имеет посвідчення, а лишь один опекун, где и указан лишь этот опекун.Не имея ребенка в машине ни разу в жизни не злоупотреблял этими местами для парковки.По сути оставив машину на таком месте для парковки,согласно этого закона нарушаю, т.к. не имею никаких законных прав.Вот так !

Відповісти
Степан | 10:29, 25 жовт

Як завжди: прийняли сирий закон, який задає більше питань, ніж відповідей і розширює поле для зловживання поліцією. А все тому, що закон приймався не для наведення порядку на дорогах, а для імітації реформ

Відповісти
Гість | 12:55, 25 жовт

Дело в том что Закон принимали ТУПЫЕ и БЕЗМОЗГЛЫЕ которых возят водилы . А сами ни хера не понимают в ПДД .

Відповісти
Денис | 10:51, 25 жовт

10% процентов парквочоных мест для инвалидов ? что за бред ? вы за границей видели чтоб 10я часть мест для парковки возле супермаркета на тысячи мест была для инвалидов ? у нас что 10% населения инвалиды ? Сколько инвалидов в стране ? Сколько из них передвигаются на авто ?

Відповісти
Сергей | 13:40, 25 жовт

вы за границей видели чтоб 10я часть мест для парковки возле супермаркета на тысячи мест была для инвалидов ? Видел, около всех гипермаркетов!!!

Відповісти
Віталій | 23:43, 25 жовт

Така квота взята із загального числа людей з інвалідністю в Україні - так, нас 10%. Хоча я дещо згоден з тим, що це занадто, адже не всі потребують того місця.

Відповісти
Гость | 16:08, 25 жовт

+ 1 , 10% місць для інваліда бачив у всіх країнах Євросоюзу, не рахував але на око десь так, і ніхто на них не паркується окрім інвалідів.

Відповісти
Гость | 10:55, 25 жовт

Правозахисники одразу починають піднімати шум, а як , а , що ? Хлопці все дуже просто - не інвалід, а також інвалід не перевозиться в авто не паркуйся на місце - ВСЕ ! Кожен водій знає він інвалід чи ні, а наш народ одразу починає шукати кішку в темній кімнаті. В Європі норму закону водії приймають буквально, якщо не можна - не роблю - це, от і все.

Відповісти
Алексей | 11:25, 25 жовт

На счет неправомерности использования знака: если сын на авто отца инвалида стал на место для инвалидов, то это и есть неправомерное использование знака и он будет оштрафован. Я так это понимаю.

Відповісти
Гість | 17:03, 25 жовт

То теорія. А практика буде така: так я батька-інваліда привіз, він вийшов і поїхав далі візочком... Сказав, що далі він сам, а я можу їхати додому... )))))

Відповісти
Гість | 17:12, 25 жовт

речь шла про наклейку на авто, а не про место парковки со знаком

Відповісти
Гість | 20:36, 25 жовт

Значит должен высадить отца в удобном для него месте и припарковаться на паркоместине не для инвалидов.

Відповісти
Гість | 12:15, 25 жовт

Всім плювати на цей закон, як і на всі інші. Ставили і будуть ставити на місця для інвалідів. Доки поліція не штрафує, доти і всім все одно.

Відповісти
Гість | 16:52, 25 жовт

Є певна каста людей, яким штраф не виписують або через виконавчу службу штраф анулюється. Місця для інвалідів будуть для них персональними стоянками. Звідси і 10% місць, щоб кожен прокурор / суддя (а простіше інвалід) не був ображений цим законом.

Відповісти
Александр | 18:35, 25 жовт

Ни одного нормального закона еще не приняли. С инвалидоместами будет все как раньше и обувать в штрафы будут всех кроме лиц имеющих возможность влиять или решать такие вопросы. Например, пенсионная реформа, со слов служащего в ПФУ охарактеризована как помощь имущим и подачка малоимущим. У меня так с родителями и получилось. Кинули мелочи на паршивую первосортную колбаску, чтоб растянули на месяц. И ессли привезу на своем авто отца инвалида без явных признаков инвалидности то мозг "полицейские собаки" точно вынесут.

Відповісти
Продавец | 21:10, 25 жовт

Пенсионная реформа????? Шоб они , суки, задавились оттакой подачки! У матери стажа 52 года, возраст 88 лет. Эти козлы кинули 500 грн. У другой стаж 35 лет, возраст 80. Ей кинули 1700. Проходчику, работавшему в метро пенсия была 3550, сейчас 7200 И где эта ибаная справедливость?

Відповісти
Віталій | 23:41, 25 жовт

Візьми посвідчення по інвалідності і проблем не буде.

Відповісти
Продавец | 21:12, 25 жовт

Неприкасаемые (судьи, прокуроры, ментура и т.д. и т.п. оформили себе места поближе ко входу в магазин. Гы-гы-гы

Відповісти
Ірина | 07:40, 26 жовт

цікаво чому це стосується тільки інвалідних місць. Краще писали куди звертанить і яка стаття коли біля під’їздів повиставляли машини, і не може проїхати швидка допомога чи пожежна? Закон який є? Так не має бути. Права порушують.

Відповісти
Гість | 09:00, 26 жовт

ЗРАДА!!!! И куда обращаться, если пирожки подгорели?!!!

Відповісти
Гість | 19:06, 26 жовт

а у господарчих магазинах гвоздони вже не продають? думку вловлюєте?

Відповісти
Валерий | 23:52, 21 лип

15.10 (д) ПДД Украины!!!

Відповісти
cаша | 09:09, 26 жовт

давай расстаможку как в польше-молдове-грузия

Відповісти
Гість | 10:13, 26 жовт

Є певна каста людей, яким штраф не виписують або через виконавчу службу штраф анулюється. Місця для інвалідів будуть для них персональними стоянками. Звідси і 10% місць, щоб кожен прокурор / суддя (а простіше інвалід) не був ображений законом.

Відповісти
Гость | 11:43, 26 жовт

Вопрос по поводу дор. знака 1.30 "Обозначение места для стоянки ДТС, которые перевозят инвалидов" : в Европе на парковках супермаркетов этот знак подразумевает разрешение парковки ТС с инвалидами а также с маленькими детьми (до 3 лет по моему). Есть ли в Украине подобная практика? Что делать маме которая приехала в супермаркет, парковка вся забита, и только места для инвалидов возле входа свободны? Можно ли парковаться на эти места и не быть оштрафованными?

Відповісти
Гість | 19:04, 26 жовт

ніззя

Відповісти
Гість | 14:28, 19 лист

Возле супермаркетов (близко к входу, кстати) имеются не только места, обозначенные, как для инвалидов, но и места, обозначенны, как для тех, кто с детьми (маленькими, кстати). Не стоит путать их. Мамашам с маленькими детьми не разрешено парковаться на местах, выделенных для ивалидов. Штраф будет однозначно!

Відповісти
ss | 09:47, 27 жовт

Может для начала решить надо вопрос с фиксацией правонарушения ? А то пока проблема в этом. Т.е. вопрос не в как поступать, а в как доказать в суде.

Відповісти
Гость | 17:31, 27 жовт

Да не нарушайте вы и все, в чем проблема -то, у меня нет и небыло проблем с полицией я даже с ними не общался с 15 года, а рецепт очень прост - стараюсь ездить и парковаться не нарушая

Відповісти
Alexandr | 17:45, 29 жовт

От вони штрафуватимуть власників парковок багатоповерховок. 1700 грн. разово, на місяць/рік, кожного разу (щодня, наприклад) коли приїде до них патруль? Нічого не вказано. Якщо на місяць, то це буде вигідно в дорогих домівках, разово - то взагалі не цифра...

Відповісти
Гость | 18:00, 30 жовт

Что блин? то есть если я повез отчима или деда в больницу на своей машине то я имею право припарковаться на месте для инвалидов (логично, там всегда есть пандус) и в тоже самое время я не то что имею право, я обязан заплатить полторы тыщи за то что там припарковался (логично, я ж не инвалид). Блин гражданин Украины и плательщик налогов это "гідність і шана"? Или я чего то не понимаю?

Відповісти
Гость | 18:53, 09 лист

Такие парковки для того, чтобы инвалиды могли сами выйти из своей машины. А если ты везешь и помогаешь добраться до врача - то паркуйся хоть на другом конце улицы.

Відповісти