Фургон Mercedes-Benz Sprinter давно став одним з лідерів комерційного сегмента, хоча його електрична версія помітно відставала від популярного дизельного аналога та головних конкурентів. У компанії планували, що їхні авто використовуватимуть вже на фінальних етапах процесу доставки, тому великий акумулятор на такі електромобілі вирішили не встановлювати. Але клієнти таку концепцію не дуже схвалили, тож цей нюанс виробник виправив за першої ж нагоди — як це свого часу відбулося й з випробуваним нами торік електричним EQS SUV.
Зазвичай комерційна техніка не надто принципово змінюється навіть під час зміни поколінь, а внаслідок планових модернізацій оновлення часто бувають виключно технічними. Рестайлінговому eSprinter в цьому плані неабияк пощастило, адже під час оновлення німці вирішили встановити на фургон сучаснішу оптику, якій на доданок ще й змінили «світловий підпис».
В інтер’єрі зміни виявились не менш помітними. Саме це покоління фургона стало першим, яке отримало мультимедійну установку з кольоровим сенсорним дисплеєм і електронну панель приладів з великим екраном. Однак у новій модифікації «софт» мультимедійного обладнання MBUX вирішили вдосконалити до останньої версії, хоча апаратне начиння в цілому не змінилось. Окрім цього рестайлінгові фургони можна розпізнати й по новому керму.













До оновлення великий електричний фургон обладнували доволі компактними акумуляторними батареями на 47 або 55 кВт·год, які забезпечували його запасом ходу в межах 160 кілометрів. Після рестайлінгу скромна далекобійність залишилась тільки на базовій версії eSprinter, а решту перевели на масивніші літій-залізо-фосфатні акумулятори з рідинною системою охолодження, які збільшили його діапазон автономності замалим не удвічі.
Однак із системою заряджання німці з якоїсь причини «дали штангу». Зараз золотим стандартом заряджання постійним струмом стала потужність 150 кВт, у той час, як штатний ЗП фургона може обробити лише до 115 кВт. Так, цього буде досить для заряджання менш ємних батарей, але найбільший акумулятор з 10 до 80% ним доведеться заряджати більше ніж 40 хвилин. А час — це гроші!
Електродвигун Mercedes-Benz eSprinter встановлений на підрамник, який ідеально підходить під штатне кріплення до шасі.
Тепер акумулятори Mercedes-Benz eSprinter мають ємність 56, 81 або 113 кВт·год. Остання батарея використовується на “довгих” фургонах з колісною базою 4325 мм, тож для неї заявлений запас ходу в межах 400 кілометрів за циклом WLTP. Проте у нас такі авто поки не заявлені. Натомість єдиний поки призначений для України фургон має батарею на 81 кВт·год і "паспортний" запас ходу у 310 кілометрів. Офіційно такий акумулятор використовують через меншу колісну базу (3665 мм), але навіть її вистачило б і для встановлення великого акумулятора.
Також для нашого фургона доступний тільки базовий 136-сильний двигун, що видає 400 Н·м крутного моменту та має споживання на рівні 29,3 кВт/100 км. Тим часом для "старших" модифікацій можна замовити значно потужніший агрегат на 204 “конячки”. На "українських" фургонах двигун встановлений позаду, тому він обертатиме виключно задні колеса,- однак у перспективі імпортер може також привезти й передньомоторні версії eSprinter.

















Представлені у нас фургони з максимальним корисним навантаженням 633 кілограми (дається взнаки значна вага батареї) оцінили у 3 232 538 гривень. Здавалося б, вартість зависока, однак навіть з таким цінником Mercedes-Benz eSprinter у нас просто не має конкурентів. На цю мить Ford не поспішає везти до України власні електричні версії Transit, та й "французи" постачають лише дизельні Boxer і Jumper.
Тож чи не єдиним потенційним суперником, з яким у нас доведеться конкурувати німецькому eSprinter, може стати великий електричний Maxus e-Deliver 9 від китайської групи SAIC Motor, — якщо, звісно, не брати до уваги вживані комерційні машини з Європи. Однак варто визнати, що у цьому специфічному сегменті прихильність власників автопарків до звичних їм брендів важить не менше, ніж наявність повноцінної гарантії та прогнозованих витрат.
Прокомментируйте первым