debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Що вибрати? Порівнюємо кросовери Opel Grandland та Mitsubishi Eclipse Cross Назад

Що вибрати? Порівнюємо кросовери Opel Grandland та Mitsubishi Eclipse Cross

Які автомобілі регулярно обирають для порівняння клієнти AUTO.RIA?

Нинішня розповідь про двох представників класу компактних кросоверів буде дещо провокативною, адже основною відмінністю між ними є принципова річ. Йдеться про наявність системи повного привода у певних модифікаціях одного з дуелянтів, тим часом як інший “крос” побудовано на передньоприводній платформі. Та є в цьому порівнянні й інші аспекти, на які варто звернути увагу.

20 найпопулярніших нових авто України. Що купували у жовтні?

Отже, сьогодні ми порівняємо пропозиції нового для українського ринку Opel Grandland (вже без “ікса” у назві після рестайлінгу) та, можна сказати, ветерана — Mitsubishi Eclipse Cross. Обидві моделі добре знайомі українським автомобілістам, про їхню поведінку на дорозі ми також розповідали, — хоч, зазначимо, Opel у нас на тест-драйві побував ще до рестайлінга.

Породистий японський кросовер побудований на перевіреній платформі Mitsubishi GS, яку “Екліпс Крос” ділить із моделями ASX та Outlander. І хай це не найновіше рішення, принаймні хвилювань щодо надійності чи придатності до ремонту можна уникнути, адже спеціалісти вивчили це “залізо” достеменно, а власники, відверто кажучи, не мають до неї особливих зауважень.

Що вибрати? Порівнюємо кросовери Volvo XC90 та Volkswagen Touareg

В протилежному куті рингу — дещо сучасніші технології, адже базою для Opel Grandland слугує модульна платформа EMP2. Втім, вона також не найсвіжіша, бо скоро святкуватиме свій 10-річний ювілей, а завдяки вдалим рішенням на ній побудовано безліч моделей концерну Stellantis. Головним є те, що на відміну від шасі Mitsubishi GS, “візок” EMP2 взагалі не передбачає використання традиційної системи повного приводу. Тож ми вас попередили.

Габарити: Mitsubishi довший, а в Opel більший багажник

Ми вже звикли до того, що у вельми популярному нині сегменті компактних кросоверів розміри автомобілів у довжину легко сягають позначки в 4,5 метри. Нівроку! Нинішні дуелянти цю тенденцію лиш підтверджують: в активі “Мітсу” є 4545 мм, а між номерними табличками “Опеля” лиш трішки менше — 4477 мм.


Стандартною для класу є й ширина автомобілів в районі 1800 мм: в Eclipse Cross так і є — він 1805 мм завширшки (без дзеркал). А от “Грандленд” дивує, маючи перевагу за цим показником у відчутні 100 мм, адже налічує в ширину аж 1906 мм. Це чимало, а значить найкращим чином дається взнаки пасажирам.

А разом з ними — і їхньому багажу, оскільки невелика різниця в довжині не могла б відіграти вирішальну роль для об’єму багажника. Але, вочевидь, німці змогли витиснути максимум, скориставшись шириною автомобіля: за цим параметром Grandland має під поличкою відсіку 510 л.

Скільки за новий Opel Grandland на AUTO.RIA?
Предложение о продаже
Скільки за новий Opel Grandland на AUTO.RIA?
от 907 300 грн до 1 225 620 грн

Пристойний, хоч і не видатний результат, — однак Mitsubishi до цього показника не дотягує і має у багажнику лише 405 літрів. Та не варто забувати, що під його підлогою розташоване повнорозмірне запасне колесо! Натомість колісна база у суперників майже рівна: 2675 мм проти 2670 мм, де “зайві” пів сантиметра на боці німецького автомобіля.


Визначну роль у сприйнятті розмірів відіграє силует, який у “японця” створено з натяком на спортивну складову. “Опель” має більш класичне виконання, через що може здаватися більшим. Однак це омана: габарити автомобілів, як ми переконалися, майже не відрізняються, а розмір дорожнього просвіту і поготів практично однаковий: 200 мм у “Опель” та 199 мм у “Мітсубісі”.

Основні габарити Opel Grandland Mitsubishi Eclipse Cross
Довжина/ширина/висота, мм 4477 / 1906 / 1609 4545 / 1805 / 1685
Колісна база, мм 2675 2670
Дорожній просвіт, мм 200 199
Об'єм багажника, л 514 405

Двигуни: Grandland має “бензин” і “дизель”, Eclipse Cross лише “бензин”

Нашій парі дуелянтів на українському ринку не доступні гібридні чи електричні версії, а “японця” позбавили навіть дизельної модифікації. Та не все так сумно, адже під капотом Mitsubishi Eclipse Cross ви знайдете перевірену і доволі надійну атмосферну “четвірку” на 2,0 літри потужністю 150 к.с. З таким агрегатом привод може бути тільки переднім.


Цей розповсюджений двигун не доставляє зайвого клопоту власникам і відомий помірним апетитом: на подолання шляху в 100 км кросоверу має вистачати 6,7-10,1 л пального, тим часом як набір швидкості до 100 км/год триває 11,9 с. Однак є й альтернатива — значно сучасніший півторалітровий бензиновий турбо, розроблений свого часу спеціально для Eclipse Cross. Його потужність така ж, що й у дволітрового атмосферника — 150 “коней”. Різниця у тім, що для машин з ним доступна система повного приводу.

Скільки за новий Mitsubishi Eclipse Cross на AUTO.RIA?
Предложение о продаже

На досягнення відмітки в 100 км/год “Екліпс Крос” витрачає 11,4 секунди, що також не дуже й мало. Апетит турбодвигуна хоч суто символічно, але менший і складає 6,5-9,8 л/100 км. Посереднім швидкісним показникам “японець” має завдячувати варіаторові CVT, який встановлюють на обидві модифікації без можливості вибору.

З двигунами Opel Grandland ситуація цікавіша, адже їх тут одразу три. Два з них — бензинові з наддувом, третій — турбодизель. І кожному призначено власну КПП! 1,2-літровий агрегат на три циліндри потужністю в 130 к.с. розмінює 100 км/год за 10,1 с і має скромний апетит в 4,6-6,2 л/100 км. КПП — виключно 6-ступенева механічна.

Найдоступніші нові дизельні автомобілі: що є на AUTO.RIA?

1,6-літровий турбо має вже чотири циліндри, а його потужність складає 165 к.с. “Грандленд” з таким двигуном динамічніший: до 100 км/год він дістанеться за 9,5 с. Власне, саме ця версія є найшвидшою з доступних, але вона має й найбільший апетит: 5,3-9,8 л бензину на 100 км. До пари 165-сильному агрегату пропонують 6-ступеневу автоматичну КПП.


Третя, дизельна модифікація, — найекономічніша: 1,5-літровому 130-сильному двигуну має вистачати для подолання 100 км шляху лише 3,9-4,4 л/100 км. Його КПП — 8-ступеневий “автомат”, і до виходу на “сотню” він перебиратиме численні передачі 11,5 секунд.

Силові агрегати Opel Grandland Mitsubishi Eclipse Cross
Робочий об'єм, л/тип пального 1,2, 1,6; турбобензин / 1,5, турбодизель 1,5, турбобензин / 2,0; бензин
Потужність, к.с. 130 / 165 /130 150
Розгін 0-100 км/год, с 10,1 / 9,5 / 11,5 11,4 / 11,9
Витрата пального, л/100 км 4,6-6,2 / 5,3-9,8 / 3,9-4,4 6,5-9,8 / 6,7-10,1
Коробка передач/система приводу 6-МКПП / 6-АКПП / 8-АКПП; передній CVT; повний / передній

Комплектації та ціни: у кожного — по два рівні оснащення

В цьому непростому з точки зору симпатій аудиторії сегменті нашим кросоверам доводиться відстоювати власні позиції, буквально розштовхуючи конкурентів ліктями. Щоб привернути до себе увагу і, врешті, переконати покупця віддати голос (і гроші), часом доводиться “вигадувати велосипед”. 


Про їздові дисципліни ми детально розповідали в рамках тест-драйвів AUTO.RIA. За Grandland ми визнали майстерність на твердих покриттях, а в активі Eclipse Cross - пристойна поведінка за межами облаштованих доріг, тож зараз порівняємо рівні оснащення обох дуелянтів. 

“Мітсу” зараз пропонують у двох доволі багатих, але й досить дорогих комплектаціях - Intense та Ultimate, - причому кожна має власний двигун. Навіть “базовий” 2,0-літровий “Екліпс Крос” має преміумдекор екстер’єру, підігрів передніх сидінь, допомогу на схилі, 18-дюймові легкосплавні диски, автомат дощу і світла, обігрів вітрового скла.

Найдоступніші нові кросовери з «автоматом»: що є на AUTO.RIA?

Перелік продовжують LED фари, рейлінги на даху, підігрів задніх сидінь, оббивка салону штучною шкірою, двозонний клімат-контроль, безключовий доступ і запуск двигуна кнопкою, обігрів керма, камера заднього огляду, темна обшивка стелі, передні й задні паркувальні датчики та круїз-контроль. Вартість таких автомобілів стартує з відмітки в 1 200 000 грн. І це зі знижкою!

Обладнаний турбомотором Ultimate на додачу до перерахованого має спортивні колісні диски, шкіряний салон, електрорегулювання передніх сидінь, преміальну аудіосистему з сабвуфером і 8-ма динаміками, камери кругового огляду, проєкційний дисплей і, врешті, систему повного приводу. Вражає? Поза сумнівом! Але й коштує добряче — від 1 400 000 грн.

Головна перевага Opel Grandland — менш провокативний дизайн екстер’єра й затишок у салоні, який у дечому виграє в конкурента. Для “Опеля” теж доступні лише дві комплектації — GL та GS, причому в першій можна обрати автомобіль з будь-яким двигуном, а друга постачається виключно з дизелем.

Найдоступніші повноприводні кросовери: що є на AUTO.RIA?

Хай там як, для будь-якого варіанта доступний повний перелік систем безпеки, круїз-контроль, системи розпізнавання втоми водія та утримання в полосі руху, двозонний клімат-контроль, камера заднього огляду, амбієнтна підсвітка салону, обігрів зони двірників, підігрів передніх сидінь і керма, алюмінієві деталі декору інтер’єру, підтримка Android Auto/Apple CarPlay, LED фари головного світла, автомат світла та дощу і, нарешті, легкосплавні колісні диски на 17 дюймів. Найнижча вартість — 907 300 грн.

Дизельна модифікація у виконанні GS на додачу матиме безключовий доступ та запуск двигуна кнопкою, електропривод та сенсорне відкриття дверей багажника, контроль сліпих зон, передні та задні паркувальні датчики, частково оздоблений шкірою салон, спортивні передні сидіння, сенсорний екран розважальної системи діагоналлю 10 дюймів, 12-дюймовий “віртуальний” щиток приладів, 18-дюймові колісні диски, пофарбований чорним лаком дах та рейлінги. 


Ця версія передбачувано дорожча й оцінюється у щонайменше 1 145 500 грн. Але й це не край: за доплату можна отримати матричні фари, адаптивний круїз-контроль та систему утримання в смузі руху. В будь-якому разі більш сучасно оснащений німецький кросовер істотно дешевший, — навіть якщо враховувати наявність у японського опонента системи повного приводу.

Вартість Opel Grandland Mitsubishi Eclipse Cross
Комплектації GL, GS Intense, Ultimate
Ціни, грн 993 000 - 1 225 620 1 060 000 - 1 412 500

У підсумку

Сьогодні ми взяли на себе сміливість порівняти надзвичайно різні за підходом автомобілі. У своєму виборі ми спиралися не лише на власний досвід і спостереження, а й на інтерес відвідувачів AUTO.RIA, які переглядають і порівнюють пропозиції цих кросоверів. То які ж переваги впливатимуть на вибір?

Для “японця” Mitsubishi Eclipse Cross ними стали сміливий дизайн, надійність, перевірена роками, якість виконання салону і наявність повноприводної модифікації. Також варто зазначити, що базове оснащення Eclipse Cross справляє враження багатшого, а завдяки фірмовій системі приводу S-AWC “Мітсу” має ширший діапазон можливостей поза межами асфальтових доріг.

Найдешевші авто в Україні: повний привод, «автомат», турбомотор... Але не все одразу!

Його європейський конкурент Opel Grandland має в активі більший вибір сучасних і значно економніших двигунів, краще пристосований для сімейної експлуатації завдяки просторому салону і ємному багажному відсіку. Також його швидкісні показники виглядають дещо кращими на тлі спроможностей суперника. Та головною перевагою у боротьбі за клієнта, вочевидь, буде вартість, яка у дуже конкурентному сегменті грає чи не вирішальну роль.

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →

Перевірено людьми