Німецький автоклуб ADAC провів низку перевірок ефективності систем автоматичного екстреного гальмування (AEB) під час руху автомобіля заднім ходом. Випробуванням піддали десять моделей, і результати виявилися дуже цікавими: чотири автомобілі спрацювали бездоганно, а три — провалились у критичних сценаріях.
Під час проведення тестів експерти розділили завдання на три категорії. Перша — імітація наїзду на пішохода, друга — перевірка здатності авто виявляти статичну перешкоду: обидва сценарії тестували на швидкості від 4 до 8 км/год, типовій для руху прибудинковою територією або паркувальним майданчиком. Третім було випробування з «велосипедистом», який рухається зі швидкістю 15 км/год повз автомобіль, який задкує з тісного паркувального місця з обмеженим оглядом.
За даними німецьких експертів, до 25% наїздів на пішоходів припадає саме на маневри заднім ходом. При цьому система AEB для руху вперед уже стала обов’язковою в ЄС, тим часом як використання AEB під час руху назад досі не регламентується законом. Найчастіше такі інциденти трапляються на парковках, у дворах та поблизу житлових зон.
Результати випробувань ADAC
Відмінний результат у всіх завданнях:
Добре виконали два з трьох завдань:
- Hyundai IONIQ 5
- Mercedes-Benz E-Class
- Skoda Enyaq (не виявляв манекен пішохода щоразу)
Моделі з низькими загальними оцінками:
- BYD Seal: не пройшов випробування з пішоходом та статичним об’єктом, — лише одна гарна оцінка з трьох;
- Renault 5 — не виявив велосипедиста;
- Tesla Model Y — не виявив велосипедиста.
У підсумку цього тестування ADAC закликав європейських регуляторів зробити AEB при русі назад обов’язковою технологією для всіх нових авто. Технічні передумови для цього вже є на більшості європейських машин, а реалізацію можна забезпечити навіть через оновлення програмного забезпечення. Втім, як показали випробування, важливо, щоб ця система ще й працювала як годиться.
Прокомментируйте первым