У це складно повірити, але найближчими днями актуальна генерація кросовера Mazda CX-5 святкуватиме 8 років з моменту старту своєї прем’єри. Для сучасного автомобіля це доволі солідний вік, однак попри це кросовер залишається надзвичайно популярним як в Україні, так і на інших важливих ринках.
Після появи кросовера Mazda CX-50 багато хто сприйняв його як наступника представленої у нас моделі, однак представники компанії це не раз заперечували, наголошуючи на тому, що "двоциферний" паркетник розроблявся для Північної Америки та багато в чому спирається на технології Toyota.
Остаточно всі чутки були розвіяні на проведеній нещодавно конференції, де Mazda розкрила свої плани до 2030 року. Згідно з ними вже протягом найближчих років японці планують представити абсолютно нове покоління CX-5. У Mazda в цілому орієнтуються на електрифікацію власного модельного ряду, але якщо раніше вони запозичували технології Toyota, то для наступного CX-5 буде розроблена власна гібридна силова установка.
Від електромобілів у Mazda також не відмовляються, однак це будуть не версії наявних авто, а самостійні моделі.
Акцент на гібридах не змусив компанію відмовитись від звичайних бензинових двигунів, тож на тому самому заході японці анонсували появу наступного покоління моторів під назвою Skyactiv-Z. Деталей про них поки обмаль, але інженери обіцяють ефективніше згоряння пального і менші викиди. Для цього буде використовуватись технологія, при якій в камеру закачується рівно стільки повітря, скільки потрібно для повного згоряння пального. Причому, таку пропорцію потрібно утримувати абсолютно у всьому діапазоні оборотів та при різних навантаженнях. Словом, такий двигун постійно працюватиме на надзвичайно бідній суміші.
З усім тим у компанії впевнені, що новий CX-5 буде “простішим за попередника”. Це стосується не стільки технологій, скільки різномаїття комплектацій. На думку японців, занадто велика кількість виконань, варіантів двигунів та трансмісій тільки робить процедуру придбання автомобіля складнішою, тому в новому CX-5 усі ці асортименти скоротять до необхідного мінімуму.
Прокомментируйте первым