Кілька років тому компанія Hyundai розпочала візуальну трансформацію свого модельного ряду. Одним із найяскравіших представників майбутнього дизайну корейського бренду став концепт Prophecy, розроблений під керівництвом Люка Донкервольке. На ту мить прототип здавався дуже футуристичним, тож мало хто вірив, що він колись дістанеться до серійного виробництва саме у такому вигляді. Але не так сталося, як гадалося!
Поки більшість великих брендів працює над створенням уніфікованого фірмового дизайну, в Hyundai вирішили вчинити інакше: в офісі корейської компанії давно говорили про намір надати кожній моделі особистого вигляду й характеру. Якщо електричний крос-хетч Ioniq 5 виділяється мінімалістичним "прямокутним" зовнішнім виглядом, то седан Ioniq 6 став повною його протилежністю. Зі спільних рис у цих авто можна знайти хіба що "піксельне" оформлення оптики.






Тим часом в інтер'єрі автомобіля теж панує популярний сьогодні мінімалізм. Передня панель тут розділена на декілька ярусів і візуально не поєднується з центральною консоллю. Механічних кнопок у кокпіті майже нема, а більшістю функцій можна керувати через 12-дюймовий тачскрін мультимедійної установки, поєднаний в єдиний блок з дисплеєм панелі приладів. Що ж до матеріалів, то в салоні новинки виробник намагався використати якнайбільше продуктів вторинного використання: матеріалів з перероблених пластикових пляшок, рибальських сіток та автомобільних шин.
Під незвичайним дизайном новинки приховується вже відома платформа E-GMP. Саме її використовують на добре відомому у нас Hyundai Ioniq 5, а також на популярному в США і Європі KIA EV6. Варто зазначити, що седан виявився більшим за своїх співплатформенників. Довжина Ioniq 6 складає 4855 міліметрів, а його ширина — 1880 міліметрів. При цьому корейці запевняють, що нова "шістка" — найаеродинамічніший та найефективніший автомобіль бренда.
Найбільше в цьому плані виділяється базова моноприводна модифікація з батареєю на 53 кВт•год. На 100 кілометрів шляху такий автомобіль “по паспорту” споживає близько 13,9 кВт енергії, тож запас його ходу становить 429 кілометрів. Варто відзначити, що ці показники розраховані в ідеальних умовах з певними колісними дисками та навантаженням. Під час реальної експлуатації варто розраховувати на показник близько 380 кілометрів.
Тим часом найдалекобійнішою буде модифікація з таким самим мотором, але зі збільшеним до 77,4 кВт•год акумулятором. Через додаткову вагу об'єм споживання електрики в таких авто трохи зростає, але навіть при цьому такій модифікації обіцяють до 614 кілометрів пробігу на одній зарядці. Зазвичай такі характеристики виробники заявляють для машин з істотно більшими батареями.
Однак найцікавіші характеристики зможе запропонувати топова повноприводна модифікація, яка розганятиметься до 100 км/год лише за 5,1 секунди. В ній використовуються два електродвигуни, які на піку своїх можливостей можуть розвивати до 325 кінських сил та 605 Нм крутного моменту.
Цікаво, що для цієї платформи наведений результат не є рекордним. Наприклад, на Kia EV6 GT можна зустріти силову установку на 585 кінських сил і 740 Нм, але таку модифікацію в Hyundai скоріш за все збережуть для N-версії електричного седана: хоч вона поки не анонсована, але може з'явитись трохи згодом.
Великим бонусом архітектури E-GMP можна назвати новітню систему зарядки акумулятора. Наприклад, для Ioniq 6 передбачена можливість підключення до 800-вольтових терміналів, завдяки яким базову версію можна зарядити до 80% приблизно за 18 хвилин, або за чверть години додати приблизно 351 кілометр до запасу ходу.
Також цей автомобіль можна використовувати як павербанк для будинку, або зарядну станцію для іншого електромобіля. Для цього варто лише під'єднати спеціальний адаптер у зовнішній роз'єм і під'єднати до нього споживача. І це на додаток до повноцінної розетки, яка встановлена у салоні автомобіля за заднім “диваном”.







Навіть по переліку асистентів помітно, що з Ioniq 6 корейці намагаються перейти до сегмента автомобілів вищого класу. Наприклад, седан став першою моделлю марки Hyundai, що вміє оновлювати своє ПЗ без візиту на офіційну сервісну станцію. В топовому виконанні можна побачити поки що доволі умовний “автопілот”, який складається з адаптивного круїз-контролю та системи утримання рядності. Він не тільки зможе вести авто в межах однієї смуги, а й вміє змінювати ряд і дотримується рекомендованих знаками швидкісних лімітів.
Виробництво електричного седана Hyundai Ioniq 6 вже стартувало і модель помалу дебютує на основних для виробника ринки. У нашій країні новинка також з'явиться вже цього року, причому одразу в декількох виконаннях.І хоч в українському представництві не поспішають розкривати цін та комплектацій електричного седана, за нашими даними це має відбутися вже незабаром. Тому радимо час від часу навідуватись до нашого каталогу нових авто, якщо вам цікавий Ioniq 6, або, скажімо, оновлений Palisade...
Прокомментируйте первым