debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Найпопулярніші нові електромобілі України: що купували у лютому? Назад

Найпопулярніші нові електромобілі України: що купували у лютому?

Більш ніж 11% нових авто, які знайшли покупців у лютому, мали електричні силові установки. Які моделі мали найбільший попит?

Як ми вже повідомляли раніше, український ринок нових авто має істотні відмінності від сучасних світових чи європейських трендів: найяскравішим прикладом є зростання популярності у нас нових дизельних авто, які останнім часом стали паріями у багатьох країнах. Однак є й дещо спільне: наприклад, попит на нові «електрички» в Україні продовжує зростати попри тривалі проблеми з електропостачанням, викликані російськими бомбардуваннями цивільної енергетичної інфраструктури.

Це буде Golf, чи тільки Polo? Німці показали прототип електричного хетчбека

Звісно, ми не намагатимемося порівнювати кількість нових електромобілів, яку щомісяця продають за кордоном і в Україні. Однак зауважимо, що за підсумками лютого частка нових електроавто у нас перевищила 11% - і це лише на один відсоток менше за частку персонального електротранспорту, який (за даними Асоціації європейських автовиробників) продали протягом останнього місяця зими на ринках об’єднаної Європи.

Рейтинг найпопулярніших електромобілів України

за підсумками продажів нових авто у лютому 2023 р.

1. Volkswagen ID.4: 127 нових авто;

2. Honda M-NV: 84 нових авто;

3. Volkswagen ID.6: 32 нових авто;

4. Honda eNS1: 22 нових авто;

5. BMW iX: 13 нових авто;

6. Mercedes-Benz EQC: 11 нових авто;

7. Volkswagen ID.3: 8 нових авто;

7. BMW i4: 8 нових авто;

8. Byd Tang: 6 нових авто;

9. Mercedes-Benz EQS: 5 нових авто;

9. Mercedes-Benz EQA: 5 нових авто;

10. Hyundai Kona: 4 нових авто;

10. Honda e:NP1: 4 нових авто;

10. Buick Velite 7: 4 нових авто.


Варто зазначити, що переліки моделей, які мали найбільший попит в Україні та Європі, істотно відрізняються, хоч у них є й моделі з однаковими назвами. Наприклад лідера українського ринку нових електромобілів — Volkswagen ID.4 — можна побачити на третьому рядку європейського рейтингу, тим часом як менший ID.3, що розмістився на сьомому щаблі у нас, у Європі став четвертим.

Найбільший електричний кросовер Kia пішов «у серію»! Як вам таке?

Втім, є одне «але»: на захід від нашого кордону з Польщею дилери продають електричні «Фольксвагени», виготовлені на німецькому заводі компанії у Цвікау, тим часом як в Україні переважно купують значно доступніші «айдішки» китайського виробництва. Ба більше, серед 14 моделей, які увійшли до десятки найпопулярніших, у КНР виготовлені щонайменше вісім.

Що вибрати? Порівнюємо електромобілі MG 4 та Honda M-NV

Даний факт свідчить про те, що переважну більшість нових електромобілів на український ринок наразі постачають незалежні імпортери. Однак скористатися вікном можливостей намагаються й офіційні представники європейських брендів: як ми нещодавно повідомляли, на українському ринку були названі місцеві ціни та проголошений старт продажів компактних електричних кросоверів DS 3 E-Tense та Peugeot е-2008.

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →

Перевірено людьми