Більшість із присутніх на нашому ринку автомобілів виробляються тривалий час, деякі моделі – десятків років, і за цей період встигли помітно змінитися. Наприклад, коли ви скажете комусь, що збираєтеся купити Volkswagen Passat, який наразі є найпопулярнішою моделлю серед легковиків з пробігом в Україні, це насправді мало про що говорить.
Адже мова може йти про перше покоління, яке з’явилося ще у 1973 році й фактично вже належить до ретро-авто, а його ціна може коливатися від кількох сотень доларів за варіанти, які ще ледь на ходу, до кількох тисяч за колекційні екземпляри. І так само «Пасатом» зветься його ж версія для американського ринку з індексом NMS (яка, до речі, має 2 генерації), та європейська В8, яка теж уже має свій «рестайл», ціни на який близько $30 000.
А ще виробники змінюють покоління моделей не синхронно, 1 січня відповідного року, а здебільшого з прив’язкою до певних подій, таких як великі міжнародні автомобільні виставки, де й презентують свої новинки. Які можуть піти у виробництво ще через деякий час, і лише згодом потрапити у вільний продаж в автосалонах. Відповідно в рамках одного календарного року можуть бути присутні версії як попереднього, так і наступного поколінь. На додачу окремі моделі могли взагалі випускатися у двох генераціях по кілька років паралельно, для різних ринків.
Ось, для прикладу, як змінювався вигляд кросовера Toyota RAV4:
Отже, те, що присутня добряча плутанина з усіма цими фейсліфтинговими або рестайлінговими версіями чи окремими поколіннями тієї чи іншої автівки, зрозуміло. То як же сказати покупцям, коли ви продаєте авто, що у вас не просто певна модель зі своїм роком випуску, а конкретне її покоління (це має особливу вагу якщо ваша машина виготовлена якраз у «перехідному» році), а покупцям знайти авто потрібної генерації швидко, щоб не «відсіювати» візуально пропозиції з машинами типу «дорест», коли є чітке бажання купити саме «рестайл» або ж наступне покоління?
Рішення для таких випадків є: продавці тепер можуть вказувати конкретне покоління свого авто (а також його модифікацію та комплектацію), що врешті дає те, що потенційні покупці, які, для прикладу, шукають американську версію Ford Fusion 2012 модельного року, обравши саме цю версію седана D-класу, не бачитимуть пропозицій з європейським однойменним міським автомобілем B-класу, який вироблявся до того ж самого 2012 року. І навпаки – хто шукає цього міського компакта не натраплятиме на оголошення з майже 5-метровим «американцем».
При цьому вивчати напам’ять усі каталоги з автівками, починаючи з 2000 років, не доведеться – вікові рамки для кожного покоління вказані у вікні його вибору. А коли створюєте оголошення, якщо не впевнені, якого ж саме покоління ваше авто – подивіться на фото у формі додавання, й порівняйте його з вашими знімками, зверніть увагу на форму фар, радіаторної решітки, бампера, інших елементів, й точно зможете обрати саме те, що потрібно.
Позначки FL значать фейсліфтинг (FL – від facelifting), або, іншим словом, рестайлинг. Так буває коли в рамках одного покоління автомобіль отримав певні косметичні (часом й конструктивні) зміни, «омолодження». Подекуди буває, що цих «рестайлів» є кілька, тоді отримуємо позначку «2nd FL», тобто «другий рестайл».
Зрідка, якщо ви шукаєте якусь доволі екзотичну марку на українському ринку, може виникнути ситуація, коли вибір поколінь недоступний. Так стається якщо відсутні пропозиції з обраною генерацією, або ж її ще не додали до каталогів. Однак вже зараз майже 80% усіх транспортних засобів (включно з вантажівками та автобусами) мають можливість вибору поколінь як при додаванні пропозицій про їхній продаж, так і при пошуку.
І просто зараз, поки ви читаєте цю статтю, команда AUTO.RIA продовжує наповнювати та уточнювати каталоги поколінь різних автомобілів, представлених на українському авторинку, й розширювати функціонал маркетплейса. А ще, окрім вибору поколінь також можна скористатися вибором модифікацій та навіть комплектацій. Але про ці опції ми розповімо у всіх подробицях згодом.
Прокомментируйте первым