Компанія Audi вкотре добряче заплутала автоспільноту змінами у назвах моделей. Нещодавно німці оголосили, що парні цифри використовуватимуться тільки для індексів електромобілів, тим часом як моделі з ДВЗ тепер матимуть непарні цифри в назві. Судячи з усього, кросоверів це також стосується, адже відомий в наших краях Audi e-tron вже давно отримав «Q8» назві, а нещодавно до нього приєднався паркетник Audi Q6 e-tron, який німці позиціонують як електричну альтернативу звичайному Q5.
Однак не варто сприймати новинку лише як «батарейкову» конверсію добре відомого в Україні «Ку-п'ятого». Якщо придивитись уважніше, можна помітити, що в основі електричного кросовера лежить модульна архітектура PPE (Premium Platform Electric), а це означає, що найближчим родичем Audi Q6 e-tron є представлений незадовго до нього Porsche Macan другої генерації.
Візуально розпізнати спорідненість між цими моделями досить складно. Якщо Macan має двоповерхову передню оптику та купеподібний кузов, то Q6 e-tron просто розвиває фірмовий стиль бренду Audi, а нижню секцію фар вміло приховує за тонуванням. Сама ж оптика може бути матричного типу, а дизайн ходових вогнів тут можна змінювати під власні потреби.
За габаритами електричний кросовер виявився трохи більшим за новий Audi Q5. Завдовжки він переважає майже на 9 сантиметрів (4771 мм), приблизно на 7 сантиметрів ширший (1938 мм) і на 14 міліметрів нижчий (1638 мм). Що ж до колісної бази, то вона в електромобіля на 8 сантиметрів довша (2899 мм), що натякає на дуже просторий та зручний салон.
Сам інтер’єр є доволі типовим для сучасних Audi. Центральним елементом дизайну стала величезна вигнута панель, яка складається з 11,9-дюймового екрана панелі приладів і 14,5-дюймового тачскріну мультимедійної системи. Окрім цього в переліку опцій значиться додатковий 10,9-дюймовий екран, який можна встановити, якщо ви часто подорожуєте з переднім пасажиром, котрий замість пейзажів полюбляє витріщ Youtube.
Сам салон справді виявився просторим і разом з солідним запасом для ніг водія та пасажирів може запропонувати великий 526-літровий багажник, який можна збільшити до 1529 літрів, склавши спинки заднього ряду. Окрім того, як і більшість електромобілів, Q6 e-tron матиме невеликий 64-літровий передній багажник: його можна використовувати для пакетів з супермаркету й усілякого дріб’язку.
З огляду на типовий портрет українського власника Audi, особливого сенсу везти до нас базові версії електричного кросовера не було, тому український імпортер вирішив розпочати одразу з повноприводної модифікації на 387 кінських сил. На ній встановлені 2 електродвигуни, але конструкція приводу нагадує схему, яку тривалий час використовувала Tesla на власних повноприводних моделях.
Задній двигун синхронного типу забезпечує високу ефективність та продуктивність. Передній двигун асинхронного типу, тож він краще працює в режимі високих навантажень і менше боїться перегріву. Така цікава схема дозволяє Audi використовувати складні алгоритми повного приводу, вибірково навантажуючи двигуни у тих умовах, в яких вони будуть найефективнішими. Що ж до характеристик, то до 100 км/год такий кросовер розганятиметься за 5,9 сек, а його максимальна швидкість обмежена електронікою на позначці 210 км/год.
Модульна 800-вольтова архітектура кросовера передбачає використовування різних типів моторів на різних осях.
Якщо такі характеристики вас не вражають, варто розглянути потужніший Audi SQ6 e-tron. На ньому також використані два електродвигуни, але вони вже мають потужність 490 кінських сил, яку в режимі launch control можна короткочасно збільшити до 517 “конячок”. Такий автомобіль розганятиметься до 100 км/год за 4,3 секунди, а його максимальна швидкість складатиме 230 км/год.
Акумуляторна батарея для нашого ринку передбачена лише одна: на 100 кВт·год, з яких можна використовувати 94,9 кВт·год. Початковій версії електромобіля її має вистачати на 625 кілометрів за циклом WLTP, а потужніший SQ6 буде здатен подолати до 598 кілометрів. Однак таким запасом ходу паркетник завдячує не лише великій батареї, а й сучасній системі рекуперації потужністю до 220 кВт.
Як і електричний Macan, новий кросовер Audi побудований на 800-вольтовій архітектурі, тому він підтримує надшвидку зарядку акумуляторів. Максимальна її потужність може складати до 270 кВт, тож на відновлення запасу енергії до 80% за такого сценарію доведеться витратити трохи більше ніж 20 хвилин.
Як не дивно, в Україні новий Q6 e-tron буде значно дешевшим за Porsche Macan. Якщо базовий кросовер з Інгольштадта у нас оцінили у 3 033 025 гривень, то за аналогічний «Макан» доведеться сплатити щонайменше 3 473 625 грн. Чіткого аналога потужному SQ6 знайти не вийде, але за ті 3 796 514 гривень, що просять за нього дилери Audi, у салонах Porsche зможуть запропонувати лише Macan 4S Electric, який хоч на 40 сил слабший, але трохи динамічніший за новий Audi.
Прокомментируйте первым