debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Більше не Milano! Через скандал Alfa Romeo змінює назву нового кросовера Назад

Більше не Milano! Через скандал Alfa Romeo змінює назву нового кросовера

Представники італійського уряду були вкрай незадоволені тим, що компанія має намір випускати кросовер з такою назвою не «вдома», а на заводі у Польщі. Тож Stellantis довелося дати автомобілю інше ім'я за кілька днів після його офіційної презентації.

Презентація нового кросовера Alfa Romeo Milano стала однією з провідних автомобільних подій минулого тижня, але одразу визвала силу-силенну дискусій. Зауважимо, що причиною виявилась не відсутність у лінійці потужної модифікації Quadrifoglio: справжні проблеми у керівників Stellantis виникли після того, як італійці дізнались, що новенький Milano виготовлятимуть не на місцевих автозаводах, а на фабриці концерну в Польщі.

Перший повністю електричний Alfa Romeo представили офіційно

Ініціатором скандалу став Міністр промисловості Італії Адольфо Урсо, який одразу після презентації заявив, що машина з назвою Milano не може випускатись в Польщі, оскільки це порушує італійське законодавство. У 2003 році тамтешні парламентарі справді ухвалили закон, який забороняє продавати продукцію, що позиціюється як італійська, але не вироблена в Італії. На додачу чиновники звинуватили керівників Alfa Romeo у тому, що вони не підтримують власну країну і називають “Італійською перлиною” продукт іноземного виробництва.

Фіат 600е

На польскому заводі в місті Тихи вже декілька місяців випускаються співплатформенники італійського паркетника: Fiat 600 і Jeep Avenger.


У Stellantis були вимушені виправдовуватись, однак перша реакція вийшла доволі незграбною: очільник групи Карлос Таварес заявив, що якби в компанії вирішили запускати виробництво нового кросовера на батьківщині бренду, вартість авто складала б не 30 тисяч євро, а була б щонайменше на 10 тисяч вищою. Звісно, це сильно обмежило б його потенціал на ринку. Втім, під суворими поглядами представників славетних італійських профспілок урядовці визнали аргумент непереконливим.

«Легендарные британские». Какие авто все еще производят в Объединенном королевстве?

До того ж він і справді ніяк не допомагав розв'язати проблему з відповідністю законодавству, тож офіс Alfa Romeo таки був змушений піти на складний крок і змінити назву щойно презентованої моделі. Тепер найкомпактніший паркетник італійського бренду матиме назву Junior: вона теж посилається до історії автомобільного бренду, але тепер вона пов'язана з іншою моделлю - Alfa Romeo GT 1300 1966 року.

Нові запальні Alfa Romeo: що є на AUTO.RIA?
Предложение о продаже
Нові запальні Alfa Romeo: що є на AUTO.RIA?
от 1 895 000 грн до 4 263 000 грн

На цьому скандал, здавалося б, вичерпано, — але автовиробник досі має низку підстав для дискусій з урядом Італії. Чиновники вже заявили, що завантаження моделями Fiat і Alfa Romeo конвеєрів у Польщі анітрохи не допомагає виконати план з виробництва одного мільйона автомобілів у Італії. Натомість у Stellantis нагадали, що на початку 2021 року бренд Alfa Romeo міг похвалитися хіба що величезними збитками, а тепер має чітку стратегію і план розвитку модельного ряду. Наступного року в італійському Кассіно стартує виробництво нової генерації кросовера Stelvio, а ще за рік світ побачить і нова Giulia.

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →

Перевірено людьми