debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Що вибрати? Порівнюємо седани Renault Logan та Chevrolet Cobalt Назад

Що вибрати? Порівнюємо седани Renault Logan та Chevrolet Cobalt

Які автомобілі обирають для порівняння клієнти AUTO.RIA?

Український автомобільний ринок переживає не найкращі часи. Незначні коливання рівня продажів нових автомобілів доволі далекі від довоєнних і частіше ми, на жаль, мусимо констатувати невтішну статистику, яка, справедливо сказати, поступово стабілізується. Але, по-перше, ми всі впевнені у нормалізації ситуації, а по-друге, це не привід не говорити про автомобілі, які свого часу били усі рекорди. 

Доступні та в кредит під 0,01%. Що є на AUTO.RIA?

Щомісяця ми розповідаємо про динаміку обсягу продажів, переміну пріоритетів українців і про конкретні автомобілі, що вириваються в лідери. Героями нинішнього порівняння пропозицій стали практичні седани В-класу Renault Logan та Chevrolet Cobalt. Субкомпактні автомобілі — одні з найпопулярніших серед автомобілістів України.

Renault Logan представлено в другому поколінні після рестайлінгу, збірка якого налагоджена в Румунії, а сам проєкт — один з найуспішніших для французького бренду на нашому ринку, адже кількість “Логанів” на дорогах просто приголомшлива. Випуск першого автомобіля розпочався ще у 2004 році, а друге покоління нині святкує свій 10-літній ювілей, та це не зменшує попит на доступний і недорогий в експлуатації седан.

Що вибрати? Порівнюємо нові кросовери Seat Arona та Citroen C3 Aircross

Нинішній Chevrolet Cobalt - це історія про переродження: він також представлений другим поколінням, але з першопрохідцем нинішній автомобіль не має нічого спільного. Він побудований на платформі GM Gamma II, спільній з довгим переліком моделей концерну. А українці добре знають силует “Кобальту” по іншій моделі - Ravon R4, яка також до появи в Україні Chevrolet з Узбекистану мала ринковий успіх. А до 24 лютого Chevrolet Cobalt взагалі був одним із найпопулярніших автомобілів на сайті AUTO.RIA по пошукових запитах. Тож, імена в наших дуелянтів гучні.

Габарити: Chevrolet довший, а у Logan більша колісна база

Всі читачі знають, чому саме седанчики В-класу мають таку високу популярність — і річ тут не тільки у скромному ціннику та низьких витратах на утримання. Все це не мало б змісту і любові від сімей та таксистів, якби не місткі салони автомобілів. Дехто може здивуватися, але все саме так і є — їх просторі інтер’єри легко вміщують по 5 пасажирів. Про високий рівень комфорту мова, звісно, не йде, але факт лишається таким: салони в дуелянтів повнорозмірні.


Деяку перевагу за зручністю має Chevrolet, але й довжина в нього більша: 4479 мм проти 4346 у “Логана”. Дійсно, додаткові 133 мм у цьому класі відчуваються разюче. Це особливо помітно зовні, коли автомобілі знаходяться поруч - “Кобальт” сприймається відчутно масивнішим. Та що цікаво, інші параметри у суперників практично однакові, з різницею буквально в пару міліметрів. 

Тест-драйв Chevrolet Cobalt: вернемся к истокам?

Так, ширина 1733 мм і 1735 мм відповідно, — на користь Chevrolet. “Логан” виграє у конкурента 3 міліметри висоти: 1517 мм проти 1514 мм у “Кобальта”. Та що вже зовсім цікаво, що автомобіль Renault Logan при всіх інших параметрах має хай незначну, усього у 14 мм, але довшу колісну базу. В якомусь сенсі це і пояснює можливість розміщення дорослих пасажирів на задньому ряду сидінь без супротиву з усіх боків.

Та значна перевага Cobalt у довжину все ж зробила свою справу і саме він перемагає за параметром об’єму багажного відділення: 563 л проти 510 л у “Рено”. Погодьтесь, такі цифри дозволяють фривольно ставитися до розміщення речей у багажнику, перевозити значні його об’єми та навіть іноді нехтувати компактністю.


До цього всього варто додати непогані параметри дорожнього просвіту і можна вважати формулу успіху виведеною. А за цифрами це виглядає наступним чином: 155 мм під захистом двигуна Chevrolet і 145 мм — у Renault. Але варто врахувати, що легенд про всюдихідність Cobalt ми особисто не чули, а от короткі звіси “Логану”, правильне виконання нижньої частини бамперів і його чудово налаштована підвіска дозволяють водіям почуватися вельми впевнено на дорогах будь-якої якості, а в міському трафіку і поготів.

Основні габарити Renault Logan Chevrolet Cobalt
Довжина/ширина/висота, мм 4346 / 1733 / 1517 4479 / 1735 / 1514
Колісна база, мм 2634 2620
Дорожній просвіт, мм 145 155
Об'єм багажника, л 510 563

Двигуни: для “Логана” можна обрати тип пального, Cobalt - тільки бензиновий

Історія з “Логанами” на ринку України починалась з бензинових атмосферних агрегатів об’ємом 1,4 л та 1,6 л, потужністю 75 к.с. та 90 к.с. відповідно. Жалітися на них не було причин, адже вони відрізнялись невибагливістю, а багато користувачів встановлювали на автомобілі ГБО для економії. Та нині ці агрегати стали недоступними, а їхнє місце зайняв трициліндровий 1,0-літровий двигун, потужністю 73 к.с., який за рівнем витрат пального значно покращив показники своїх попередників.


З таким двигуном “Логан” і можна замовити нині. 1,0-літровий двигун Renault H4D або 1,0 SCe відносно новий, його виробництво налагоджено у 2014 році, а встановлюється він на Logan, Sandero, Twingo та Clio, а окрім того на деякі моделі Nissan і навіть Smart. Турбіна в ньому відсутня, а за часи експлуатації серйозних вад в ньому не було виявлено. 

Тест-драйв Renault Logan

Та, на щастя, як і раніше, до замовлення для Renault Logan доступний ще і дизельний чотирициліндровий 1,5-літровий двигун на 90 к.с. - К9К. Цей двигун - справжній взірець для наслідування, адже його паливна економність досі є недосяжною для багатьох конкурентів. За помірного стилю використання рівень споживання пального не повинен перевищувати 3,7-4,4 л солярки на 100 км шляху. Та і бензиновий агрегат не відрізняється підвищеним апетитом: 4,8-6,7 л/100 км.

Динамічним “Логан” не назвеш, але коли до уваги йде економія — вона і стає головним аргументом. Назвемо динаміку седана прийнятною: “бензин” на 73 к.с. розганяє автомобіль до 100 км/год за 14,5 с, а дизельна версія — за 12,2 с, що у поєднанні з цифрами бортового комп’ютера є чудовим результатом і буде тішити власника увесь період експлуатації.

Як змінились уподобання автомобілістів після початку війни?

В будь-якому разі, “Логан” можна замовити лише з МКПП на 5 ступенів, привод — тільки передній. А от ситуація з Chevrolet Cobalt цікавіша, хоч одночасно і простіша. Цікавіша вона в розумінні можливості замовити автомобіль на вибір з 5-степеневою “механікою” або “автоматом”, що має 6 ступенів. На цьому вибір закінчується, адже майбутньому власнику не доведеться вибирати силовий агрегат.


Ним буде безальтернативна бензинова “четвірка” на 1,5 літра і потужністю 106 “конячок” з маркуванням B15D2. Випуск мотора налагоджено на корейському заводі з 2012 року, а встановлюють його на низку моделей Chevrolet, Ravon та Daewoo. Його загальна надійність та простота обслуговування підкріплені порівняними з дизельним “Логаном” показниками розгінної динаміки: 12,7 с до 100 км/год з АКПП та 11,7 с з “механікою”. Витрати пального більші, як порівняти з Renault Logan, і складають 5,3-8,3 л/100 км на “механіці” та 5,9-10,4 л з “автоматом”.

Силові агрегати Renault Logan Chevrolet Cobalt
Робочий об'єм, л/тип пального 1,0, бензин / 1,5, дизель 1,5, бензин
Потужність, к.с. 73 / 90 106
Розгін 0-100 км/год, с 14,5 / 12,2 11,7 / 12,4
Витрата пального, л/100 км 4,8-6,7 / 3,7-4,4 5,3-8,3 / 5,9-10,4
Коробка передач/система приводу 5-МКПП, передній 5-МКПП / 6-АКПП, передній

Комплектації та ціни: обидва автомобілі мають по два виконання

В питанні оснащення вибір є, але кожен з дуелянтів має усього по два варіанти. Такий хід з одного боку обумовлений наявністю більшості необхідних опцій в базовому виконанні, з іншого ж — деякі опції можна замовити за доплату. 


Отже, “Рено” доступний у виконаннях Life+ та Zen: у першій можна обрати обидва двигуни, в дорожчій — лише дизельну версію седана. Ціни стартують з позначки 383 700 грн і закінчуються на відмітці 523 600 грн, що для такого класу є доволі великою розбіжністю. Але варто врахувати, що найдорожчі “Логани”, представлені в каталогах AUTO.RIA, вже мають додаткове обладнання, що значною мірою вплинуло на вартість.

Комплектації українських “Логанів” після оновлення суттєво змінилися і тепер в переліку відсутні так звані “прохідні” варіанти. Тішить, що зміна цін у бік зростання після оновлення не була значною. Отож, початкове виконання Life+ включає повний перелік доступних систем безпеки, кріплення для дитячих крісел Isofix, сталевий захист картера двигуна, антигравійний захист, бортовий комп’ютер, кондиціонер, передні склопідйомники, центральний замок.

Які нові Renault Logan пропонують на AUTO.RIA?
Предложение о продаже

Крім того — складання спинки заднього ряду сидінь частинами, магнітола з Bluetooth та керуванням на рульовій колонці, LED денні ходові вогні, автомобіль постачається на сталевих 15-дюймових колісних дисках. У версії Zen покупець додатково отримує передні протитуманні ліхтарі, круїз-контроль з обмежувачем швидкості, клімат-контроль, задні електросклопідйомники, регулювання сидіння водія і пасків безпеки за висотою, передній підлокітник, інший декор інтер’єру.

Найдорожчі ж Renault Logan, розміщені на сайті AUTO.RIA, додатково обладнані легкосплавними колісними дисками, мають просунуту мультимедіа з Android Auto/Apple CarPlay, задній парктронік та камеру заднього виду. Ситуація з оснащенням Chevrolet Cobalt іще простіша і зрозуміліша: тут відсутні додаткові опції, а всі варіанти виконання налічують дві комплектації. Розбіжність цін менша, ніж у “Логана” і сягає від 415 000 грн до 447 990 грн.

Які нові Chevrolet Cobalt пропонують на AUTO.RIA?
Предложение о продаже

У простішому виконанні LT “Кобальт” може бути з механічною КПП або з “автоматом”. Комплектація включає весь доступний перелік систем безпеки, захист картера, пасивну сигналізацію, передні та задні протитуманні фари, сталеві диски на 14 дюймів, аудіосистему з Bluetooth, роздільне заднє сидіння, кондиціонер, регулювання крісла водія по висоті та обігрів передніх сидінь.


Максимально оснащений Chevrolet Cobalt у виконанні LTZ може мати лише автоматичну КПП і додатково до попереднього рівня оснащення отримає легкосплавні диски на 15”, інший декор інтер’єру та повний електропакет вікон. На жаль, і клімат-, і круїз-контроль відсутні в будь-якому з виконань.

Вартість Renault Logan Chevrolet Cobalt
Комплектації Life+, Zen LT, LTZ
Ціни, грн 383 700 - 523 600 415 000 - 447 990

У підсумку

Отже, ми розглянули одного з найсильніших представників В-класу - Renault Logan, що вміло утримує позиції популярності, в основному завдяки гарній ціновій пропозиції. Також серед його переваг є надійність, лояльність до бренду, економні двигуни, в тому числі наявність дизельної версії та чудова підвіска. 

Найдоступніші нові кросовери в наявності. Що є на AUTO.RIA?

Серед переваг його прямого конкурента по ринкових позиціях Chevrolet Cobalt - комфортний салон, наявність версії з автоматичною КПП і невелика розбіжність між комплектаціями, у тому числі з урахуванням типу КПП. Обидва дуелянти — популярні, недорогі в обслуговуванні автомобілі, які можна придбати за невеликі кошти. Обидва мають просторі салони та великі багажні відсіки, добре пізнавані, а в комплектаціях є все необхідне. 

Нові авто вартістю до 550 тисяч гривень. Що є на AUTO.RIA?

Комусь може забракнути “автомата” для Renault Logan, а хтось може жалітися на відсутність “круїзу” на Chevrolet Cobalt. Та всі ці нюанси скоріше демонструють позицію більшості споживачів, що не готові переплачувати за такі опції. До того ж про решту необхідного виробники попіклувалися.

Отзывы

Отзывы Renault Logan
4.1
Отлично

дизайн кузова, динамика, дорожный просвет, качество сборки, коробка передач
качество материалов, шумоизоляция
Отзывы Chevrolet Cobalt
4.1
Отлично

дизайн кузова, динамика, дорожный просвет, качество сборки, коробка передач
качество материалов, шумоизоляция

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →