debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
За водіння в нетверезому стані – конфіскація автомобіля. Законопроєкт Назад

За водіння в нетверезому стані – конфіскація автомобіля. Законопроєкт

Нардепи пропонують на час воєнного стану запровадити радикальні заходи для водіїв, які «попадуться» по 130-й статті КУпАП.

Багатьох може зацікавити, чому лише зараз з’явився законопроєкт, у якому запропоновано вилучати автомобілі у нетверезих водіїв, якщо у низці регіонів України мало не з перших днів повномасштабного вторгнення росії щодня вилучали для потреб армії по кілька машин у керманичів, які були упіймані за кермом напідпитку?

Дійсно такі рішення практикувалися в окремих ОВА, однак є різниця між терміном «вилучення» та «конфіскація». У першому випадку автотранспорт переходив лише у тимчасове користування певних розпорядників (наприклад – ЗСУ), однак законодавством передбачена оцінка такого ТЗ та відшкодування збитків у разі пошкодження або повного знищення такого автомобіля. Конфіскація ж – безумовний перехід права власності на майно до держави, без будь-яких виплат.

Гібридні легковики. Що та за скільки можна купити зараз?

У законопроєкті №7382 запропоновано доповнити статтю 130 Адмінкодексу абзацом, у якому сказано що під час воєнного чи надзвичайного стану у водіїв, які керували автомобілем під дією алкоголю, наркотичних чи подібних речовин, транспортні засоби будуть конфісковані й передані для потреб ЗСУ, МВС або ДСНС. При цьому основна відповідальність - штрафи, позбавлення права керування ТЗ, передбачені статтею 130 КУпАП, теж залишаються в силі.

Що купити? «Свіжопригнані» легковики 2001-2008 р.в., вибір яких зараз найбільший

Нагадаємо, що поки це лише пропозиція, зафіксована у законопроєкті, який аби стати законом має пройти усі необхідні регламентні процедури та бути підтриманий нардепами на голосуваннях. Також нагадаємо, що незалежно від того, набуде чинності цей документ, чи ні, і навіть від того, триває війна, чи нарешті ми дійшли до Перемоги, сідати за кермо у нетверезому стані не можна у жодному разі.

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →

Перевірено людьми