debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
«Нульове розмитнення». Питання та відповіді щодо нового закону Назад

«Нульове розмитнення». Питання та відповіді щодо нового закону

Вивчаємо офіційно оприлюднений текст нового закону, який нарешті набув чинності, та вникаємо у його головні деталі.

Спокій та тверезий розум – головні чинники, які потрібні зараз аби вникнути у новий механізм ввезення транспортних засобів в Україну без податків на імпорт. Інфопростір майорить численними поспішними повідомленнями про те, як працюватиме (або чому не працюватиме) новий закон, паралельно чимало «експертів» вже встигли поділитися своїми думками про те, коли скільки і кому доведеться доплатити за «нульове мито», що автомобілі, мовляв, можна «приганяти лише для потреб армії», та й крім цих «ідей» є ще чимало подібних, нічим не підтверджених псевдовисновків.

Тому для тих, хто звик до виваженої перевіреної інформації без «хайпового шуму», ми й створили огляд закону №2142-ІХ, який набув чинності 6 квітня 2022 року. Опираючись на фінальну редакцію тексту, опубліковану в офіційному виданні «Голос України». Нагадаємо – цей документ тимчасово, на період воєнного стану, скасовує сплату мита, акцизу та ПДВ («нульове розмитнення») при імпорті транспортних засобів в Україну.

«Свіжопригнані» авто можна реєструвати в сервісних центрах МВС
 
Що значить «нульове розмитнення»?

Можливість ввезення певних транспортних засобів (ТЗ) без сплати мита, акцизу та податку на додану вартість (ПДВ).

 
На кого розповсюджується дія нового закону?

На фізичних осіб, громадян України. Також передбачене часткове звільнення від податків на імпорт ТЗ певних категорій підприємців.

 
Скільки часу діятиме «нульове розмитнення»?

Від моменту набуття чинності законом та до скасування режиму воєнного стану в Україні.

 
Які ТЗ можна ввозити з нульовими ставками податків?
 • Легкові автомобілі
 • Кузови до легкових авто
 • Причепи
 • Напівпричепи
 • Мотоцикли
 • Автобуси
 • Вантажівки
 
Яким нормам «Євро» мають відповідати ТЗ?

Легкові автомобілі – не нижче «Євро-2», на практиці від 1996 року випуску, що має бути підтверджено сертифікатом відповідності.

Автобуси та вантажівки – не нижче «Євро-5», на практиці від 2009 року випуску, теж підтверджується сертифікатом.

Кузови до легкових авто, причепи, напівпричепи та мотоцикли не підпадають під дію закону, яким вимагається відповідність ТЗ певним екологічним стандартам.

 
Які ТЗ не можуть бути ввезені з «нульовим розмитненням»?

Яких немає у переліку, що вище, а також ті, які мають походження або ввозяться з країни, визнаної державою-окупантом або агресором, згідно з законом, а також з окупованих територій, визначених такими у законі.

 
За що доведеться платити під час дії цих тимчасових правил?
 • За транспортний засіб, який ви купуєте.
 • За аукціонний збір, страхування, зняття з обліку, послуги експедиції, портових терміналів тощо, якщо таке передбачено у країні, де ТЗ придбано, або без його замовлення ТЗ неможливо купити.
 • За доставлення ТЗ в Україну, якщо ви цього не робите самостійно.
 • За сертифікацію ТЗ.
 • Збір за першу реєстрацію ТЗ (3-5%) у Пенсійний фонд.
 • За реєстраційні послуги сервісного центру МВС, та за номерні знаки і свідоцтво про реєстрацію.

 
Після скасування воєнного стану потрібно щось доплачувати?

Ні. Подібна інформація – не більше, ніж чиїсь вигадки. У законі не передбачено жодних розстрочок, відтермінувань чи перенесення строків сплати податків. Якщо машина пройшла митне оформлення за цими тимчасовими правилами та зареєстрована у СЦ МВС, вона має такий же статус, які ті ТЗ, що вже були в Україні.

 
З яких країн можна ввозити ТЗ за новим законом?

З будь-яких, окрім тих, які зазначені у розділі про обмеження (країни агресори/окупанти). Крім того, зважте, аби авто відповідало еконормам «Євро» (чи аналогічним), щоб не придбати якусь екзотику, яка може бути вироблена в окремих країнах після зазначених вище років випуску, однак без відповідності потрібним екостандартам.

 
Як чоловікам виїхати за кордон для «пригону» авто?

Чоловіки, громадяни України віком від 18 до 60 років, не можуть покидати межі держави. Є виключення, однак вони точно не стосуються завдань щодо купівлі автомобіля дешевше. Доведеться покладатися на тих, чий вік 60+, або робити це жінкам, або ж скористатися послугами іноземців-посередників, які зможуть «пригнати» для вас авто на основі нотаріального доручення.

 
А «євробляхи», які вже є в Україні, можна розмитнити «за нуль»?

Для початку – що таке «євробляхи». Це автомобілі на іноземній реєстрації, які експлуатували українці без належного митного оформлення, з порушенням строків тимчасового або транзитного ввезення. Часто такі машини були оформлені на іноземні юридичні особи, а «власник» мав документи про те, що він (як приклад, бо варіантів була безліч) водій, який виконує завдання цієї закордонної компанії.

Отже, якщо ви за попередні 5 (так, п’ять!) спеціальних пільгових періодів не легалізували свою «євробляху», у такому ж статусі вона і залишиться. Передайте її добровільно на потреби ЗСУ (якщо машина на ходу і варта ваги), оформивши це юридично, аби у майбутньому не мати значних штрафів.

Або виїжджайте на такій машині за кордон, знімайте там з обліку, оформлюйте «купчу» від власника та після цього заїжджайте у режимі імпорту, й користуйтесь «нульовим розмитненням».

 
Нові авто теж підпадають під дію нового закону?

Тимчасове скасування мита, акцизу та ПДВ стосується лише фізичних осіб, тобто офіційні імпортери, які є юридичними особами, не підпадають під ці умови. Звісно, можна віднайти шляхи, як фактично нове авто перевести у статус вживаного, однак не будемо вдаватися у деталі подібних «схем», не той зараз час.

 
Чи є якісь додаткові чи приховані обмеження?

Транспортні засоби, які будуть оформлені за тимчасовими правилами, матимуть такий же статус, які ті, що вже мають українську реєстрацію. Їх можна буде продавати, дарувати, тобто здійснювати всі дозволені законом операції без будь-яких обмежень. Також немає лімітів щодо кількості розмитнених авто на одну особу (як це бувало у попередніх рішеннях законотворців). Одним словом - ніяких лімітів чи обмежень не передбачено.

 
Чи подешевшають автомобілі на ринку?

Ціни зміняться, переважно у меншу сторону, адже правила змінилися. Наскільки, на які групи авто – ми це дослідили раніше, ось вичерпна стаття про сегмент легковиків, а за цим посиланням – про вантажні «буси». Точно це не зачепить групу електромобілів, які вже не перший рік розмитнюються лише з невеликим акцизом, та ще деякі сегменти ринку.

Нульове розмитнення. Як можуть змінитися ціни на авторинку?
 
Чи хтось на практиці вже скористався «нульовим розмитненням»?

Один з наших партнерів, який займається імпортом авто з пробігом, уже вирушив за кордон аби спробувати ввезти автомобіль за новими правилами. Після того, як буде ввезений та зареєстрований цей перший автомобіль, ми неодмінно розкриємо для користувачів AUTO.RIA усі подробиці щодо того, як «нульове розмитнення» працює на ділі та чи справді можна оформити автомобіль за годину, як це зазначено у законі. Поки ж підтверджених фактів ввезення авто за цими правилами у нас немає.

А щоб бути серед перших, хто дізнається про це – радимо підписатися на наш Telegram-канал, й ми неодмінно проінформуємо вас про вихід такої статті.

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Комментарии (22)

Добавить комментарий к статье
Саша | 01:49, 07 апр. 2022

Ну все , попалось на деньги , всех тех кто хотел продать свою бричку весной и всех тех кто загнал и таможил свои ведра до начала войны

Саша | 01:49, 07 апр. 2022

Попадос*

Нет имени | 16:33, 08 апр. 2022

смішний:))ти, на якому ровері їздиш??Україна,чи Мінськ??ааа,на маршрутці:))

Дима Гарага | 10:02, 07 апр. 2022

Здравствуйте. Подскажите пожалуйста кто занимается пригодном авто с Европы и растаможкой

Гость | 12:06, 07 апр. 2022

ДЕШЕВИЙ ЛИШЕ СИР ПОСЛУГИ ПРИГОНУ БУДУТЬ В РАЙОНІ 1500 ЄВРО +СЕРТИФІКАТ 100. +БРОКЕР 100. + ПЕНСІЙНИЙ 150-200. + ПЕРШИЙ ОБЛІК 100-200 . І + УШАТАНИЙ ГОЛЬФ ЗА 1500 ЕВРО . А ТОЙ ЖЕ ГОЛЬФ НА АВТОРІА НА УКР НОМЕРАХ ПРОДАЮТЬ 3000-3500 ДОЛАРІВ

Нет имени | 19:29, 11 апр. 2022

а, що толку?:))три неділі кидають гімнєцо на вентилятор,а жодної машини не загнано..бо,ніхто не знає,як це буде відбуватися,яка процедура..відчуваю.що чергова "мильна бульбашка" від 95 квагталу...бо,репутація данілкі хєрманцєва говорить про це:))

Саша | 13:07, 09 апр. 2022

Могу через знакомых поляков тебе целый автовоз к границе доставить не по 1.5к за штуку , а за 1к мне вполне хватит.

Нет имени | 19:27, 10 апр. 2022

трупи самоходові залиш собі і своїм знайомим полякам:))

Рома | 08:29, 09 апр. 2022

За що 1500дол перегонщику.Ви що головою десь ударились?Зачем такий бред писати.Тоді стільки роботи робили щоб авто пригнати і брали від 500 до 1000.а зараз в Україні сидівши 1500 за що?Обгрунтуйте своїх 1500?

Нет имени | 19:12, 10 апр. 2022

:))обгрунтувати??з'являється ще один посередник(нерезидент,чи той,хто може виїхати-в'їхати-а це коштує недешево)+ самі затрати на паливо в зв'язку з його значним подорожчанням-от тобі і ціна,обгрунтована і відповідно до законів капіталізму(попит-пропозиція):)))задарма, тато-маму не цілує:)))хіба,тільки для тебе,з попередньою проплатою-за 500ойро:))

Сергей | 20:37, 10 апр. 2022

За 500 пригоню, могу выезжать за границу

Нет имени | 18:36, 11 апр. 2022

добав до своїх 500 накладні(не менше,чим стільки же:)),і інтерес замовника:))от,ціна в в 1500 намалювалася:))але, щоб тільки перегнати машину-тобі ніхто стільки не заплатить:))ця робота коштує 200-300+накладні

Саша | 13:08, 09 апр. 2022

Пишите жёнам, которые выехали в связи с ситуацией за границу , пускай берут машину , тут потом спулите, дешевле чем билет даже будет ????

Анатолий Иванович | 16:27, 09 апр. 2022

Народ, подскажите пожалуйста кто в теме, хочу автомобиль-дачу (автодом, кемпер)подпадает ли этот автомобиль под этот закон?

Адам | 11:13, 10 апр. 2022

ні

Іван | 13:14, 10 апр. 2022

За бугром цены на 50% поднимут местные перекупы,что в лоб что полбу,все заработают кроме кроме честного покупателя.

Руслан | 16:48, 12 апр. 2022

Не поднимут... спрос не увеличывается за бугром...кризис ко всем приходит...

Сергей | 20:36, 10 апр. 2022

Я могу выезжать за границу, что порекомендуете брать?

Руслан | 11:26, 11 апр. 2022

Торбу з грошима

Нет имени | 18:37, 11 апр. 2022

і мізки,але враховуючи питання-то вони відсутні,ги:))

Людмила Коромислова | 14:40, 12 апр. 2022

Є вже випадки ввозу авто по цьому закону?

Vladimir | 17:57, 16 апр. 2022

Хто підкаже чи можливо пригнати екскаватор погружчик без мита?? Чи потрібно оплачувати??

Добавить комментарий к статье Читать все комментарии (22)

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →

Перевірено людьми