debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Як поводитись на дорозі в туман? Назад

Як поводитись на дорозі в туман?

Кілька важливих змін, які варто внести у звичну манеру водіння з настанням сезону туманів.

Разом з осіннім падінням температури повітря на дороги України повертається звичне для цієї пори року, але разом з тим доволі небезпечне явище — туман. Заради загальної безпеки нагадаємо вам декілька правил безпечної їзди в туманну погоду.

Закон про підвищення акцизів на пальне підписаний Президентом.

Варто нагадати, що туман виникає внаслідок конденсації водяної пари в повітрі, однак річ не лише у значному перепаді температури. У разі наявності в повітрі навіть незначної кількості диму від природних пожеж (наприклад, торф’яників) легкий ранковий серпанок може швидко перетворитися на густий туман, що не дозволяє бачити далі кількох метрів.

туман авто ріа


Хай там як, найчастіше туман з’являється восени через падіння температури вночі й стає однією з найпоширеніших причин дорожньо-транспортних пригод, оскільки обмежена видимість лише погіршує наслідки неуважності та нехтування власною безпекою, які за кращих умов могли б минутися переляком. До того ж дорожнє покриття в туман може стати слизьким, оскільки бруд на ньому утримує конденсовану вологу, але не змивається, як, скажімо, в дощ.

 
Зменшуйте швидкість

Швидкісний режим в умовах поганої видимості — перше правило безпечного руху. В умовах недостатнього освітлення або поганої видимості, рухатись варто навіть повільніше, ніж передбачають на конкретній ділянці дороги Правила. Адже у тумані легко не помітити раптову перешкоду, пішохода, який простує узбіччям, або проґавити ямку і пошкодити шини.

Поліція повідомила про запуск додаткових камер відеофіксації. Де стоять нові?

Часом водіям помилково здається, що «язик» сирої імли над дорогою можна швиденько проскочити, але насправді туман може приховувати будь-що і зіграти з надто нетерплячими злий жарт. 

 
Вмикайте освітлення

Прямуючи в тумані ви маєте розуміти, що єдиний спосіб бути поміченим — це роботоздатні освітлювальні прилади. Для кращої видимості вашої машини на дорозі увімкніть ближнє світло, передні та задню протитуманні фари.

туман


За найменших сумнівів у безпечному продовженні поїздки спробуйте скористатись «кишенею» (якщо, звісно, помітите її) або потихеньку з увімкненою «ілюмінацією» прямуйте до найближчої АЗС і перечекайте туман у безпеці. Якщо ж туман настільки густий, що ви вирішили зупинитись на узбіччі — додатково до ПТФ вмикайте «аварійку». І намагайтесь припаркуватися якнайдалі від смуги руху — наскільки дозволятиме ширина узбіччя. 

 
Уникайте непотрібних маневрів

Будь-який різкий маневр у тумані — погана ідея. Однак рухаючись за умов поганої видимості варто все ж мати можливість для безпечного маневру за нагальної необхідності — наприклад, зміни смуги руху чи гальмування.

Чи мають автомобільні шини термін придатності?

Якщо йдеться про багаторядне шосе, краще триматися центральної смуги: лівим навіть у тумані може гамселити неврівноважений відчайдух, а праворуч може бути припаркований автомобіль. Хоча якщо в одному напрямку рухається два ряди автомобілів або ви прямуєте дорогою з однією смугою руху в кожному напрямку, краще триматися правого боку, приділяючи більше уваги узбіччю.

 
Збільшуйте дистанцію 

Рух за іншим автомобілем на безпечній дистанції в тумані — непоганий спосіб контролювати дорожню ситуацію. Але це за умови, що водій авто попереду справді все робить правильно й поводиться адекватно. У будь-якому разі, повністю покладатися на червоні габарити попереду не варто: на дорозі завжди присутній людський фактор і непередбачувана реакція на несподіванки.

За містом з увімкненим світлом  доведеться їздити весь час

Саме тому варто дотримуватися безпечної дистанції — більшої, ніж у звичайному режимі руху за нормальної погоди. Це потрібно, щоб за нагальної потреби безпечно здійснити маневр, або загальмувати. 

 
Завчасно повідомляйте про маневр

Проїзд перехресть, виїзд на головну дорогу і будь-які маневри, яким може перешкоджати зустрічний або й попутний транспорт, слід здійснювати з особливою увагою й обережністю. Перед маневром скиньте швидкість, а при необхідності зупиніться, уважно озирніться обабіч, не забудьте увімкнути покажчик повороту і лише потім виконуйте заплановане.

туман


Особливо обережно варто поставитись до перетину залізничних переїздів: потяг може рухатися з великою швидкістю і помітити його в густому тумані завчасно не завжди реально. 

 
Не втрачайте уваги за кермом

Очевидно, що відвертати увагу за кермом на якісь не надто потрібні дії небезпечно: телефонна розмова, пошук улюбленої радіостанції чи пункту призначення у навігаторі — всі ці прості та майже автоматичні дії за умов обмеженої видимості можуть стати причиною великих неприємностей.

Чому автокондиціонер погано працює та як уникнути проблем?

Через те, що ви контролюєте набагато меншу дистанцію і не володієте достатньою інформацією про події та інші автомобілі на дорозі, навіть секундна затримка може вартувати занадто дорого. Тримайте кермо двома руками, постійно контролюючи ситуацію не тільки попереду вашого авто, але й обабіч. 

 
І навіть якщо не за кермом!

Звісно, за умов обмеженої видимості на небезпеку наражаються не лише водії автомобілів, а й інші учасники руху. Йдете пішки узбіччям чи їдете велосипедом? Пам’ятайте, що у туман вас дуже складно розгледіти. Велосипедистам за таких умов треба неодмінно увімкнути задній ліхтар-«габарит» і одягти сигнальний жилет чи натільні світлові відбивачі.

Найбезпечніші авто для дітей: що є на AUTO.RIA?

Якщо ж такого реманенту ви не маєте — у густому тумані спішуйтесь і ведіть велосипед за роздільною лінією, яка визначає край проїжджої частини. Пішоходам і поготів краще перебувати за межами дороги. Будьте уважні та обережні!

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →