AUTO.RIA
Історія логотипу ŠKODA Назад

Історія логотипу ŠKODA На правах рекламы

Від Laurin & Klement до ŠKODA

У 1895 році Вацлав Лаурин і Вацлав Клемент почали виробництво велосипедів Slavia, а пізніше і мотоциклів в місті Млада Болеслав. У 1905 році компанія перейшла до виробництва автомобілів. Логотип Laurin & Klement прикрашав автомобілі з Млада-Болеслава до 1925 року, а після був змінений на "Крилату стрілу", яка використовується й зараз.

Логотип Slavia (1895-1905)

Велосипеди та мотоцикли збиралися в цеху міста Млада-Болеслав під брендом Slavia. На логотипі було зображено колесо з листям липи, які символізували слов'янські народи. Пізніше в логотипі з'явилися прізвища засновників компанії (Laurin & Klement), які і стали основним мотивом нового логотипу.

Логотип L&K (1905-1925)

Дизайн логотипу L&K був обумовлений впливом модерну (мистецтва Nouveau), художнього стилю початку 20-го століття. Ініціали засновників компанії оточені лавровим вінком (швидше за все, у зв'язку з ім'ям Václav Laurin, співзвучним з анг. (Laurel) і лат. (Laurus nobilis) рослиною, яке з давніх часів асоціювалося з перемогою і славою). Можливо, саме лавр посприяв успіху фірми L&K.

Логотип Škoda (1926-1933)

Автомобілі під брендом ŠKODA стали виготовлятися на заводі міста Млада-Болеслав з 1926 року. Новий логотип зберіг зв'язок з попереднім етапом розвитку компанії, хоча назва бренду зазнала кардинальної зміни. Логотип ŠKODA придбав нові, овальні обриси, але назва бренду, розміщена в центрі в оточенні лаврових гілок, і далі залишалося головним елементом логотипу.

Логотип Škoda (1926-1995)

Логотип зі знаменитою "крилатою стрілою" вперше був використаний в 1926 році. Його походження оповите таємницею; іноді автором зображення (стилізоване зображення голови індіанця в традиційному головному уборі з п'ятьма пір'ям) називається комерційний директор компанії ŠKODA Plzen Т.Маглич.

Логотип ŠKODA AUTO (1995 - 2011)

Чорно-зелений логотип, який використовується з 1994 року, надав бренду ŠKODA велику оригінальність: чорний колір символізує вікові традиції, а зелений - екологічне виробництво.

Логотип ŠKODA (2011 - 2016)

У 2011 році на автосалоні в Женеві ŠKODA під гаслом «Нова енергія ŠKODA» представила ключові елементи свого оновленого корпоративного дизайну - новаторського і продуманого до найдрібніших деталей. Традиційний логотип з крилатою стрілою отримав новий колірний спектр, що дозволило йому виглядати ще виразніше і чіткіше, ніж раніше.

Логотип ŠKODA (с 2016)

Новий логотип ŠKODA заснований на ключовому слогані «Рухомий винахідливістю. Добре продумані ідеї - з 1895 року », який представляє собою невичерпний драйв ŠKODA для своїх клієнтів і їх потреб, в той же час акцентуючи цінності спадщини і бренду ŠKODA. Оновлене лого, випущене в другій половині 2016 року, є частиною нового фірмового стилю і ілюструє тісний зв'язок з VW Group. Одна істотна зміна стосується назви бренду, яке в новому макеті знаходиться під зображенням з крилатою стрілкою в хромованому кільці.

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Країна AUTO.RIA