Статистика попиту на українському ринку нових авто дає підстави зробити висновок, що усе, крім кросоверів та позашляховиків, приречене на подальше вимирання. Однак у Європі доводять, що невеликі та зручні хетчбеки ще зарано списувати з рахунків, адже до топ-3 найпопулярніших моделей 2024 року там не потрапило жодного кросовера. Наш нинішній герой ще не встиг як годиться піднятись у рейтингах, але французи впевнені, що нещодавно представлене нове покоління моделі здатне повернути Citroen C3 на подіуми.
Мініатюрний хетчбек почав перехід до четвертої генерації ще на початку 2023 року з окремих версій для Південної Америки, які демонстрували новий фірмовий дизайн Citroen. Та поки автомобіль принаймні наблизився до нашого ринку, в Україні вже встиг дебютувати Berlingo з новою передньою частиною, тому до цього брутального дизайну ми вже встигли трохи звикнути.
Варто зазначити, що четверта генерація Citroen C3 не тільки вижається більшою за попередника візуально, а й фактично такою є. Завдовжки хетчбек витягнувся до 4015 мм (+19 мм), а його ширина збільшилась до 2017 мм (+10 мм). При цьому нам обіцяють кросоверний дорожній просвіт у 197 міліметрів і багажний відсік на 310 л (+10 л). Однак ці характеристики актуальні тільки для версій хетчбека з ДВЗ, оскільки в електричного ё-C3 через наявність великої батареї кліренс майже на 3,5 сантиметра менший.















Салон паркетника також має значно суворіший вигляд. Завдяки горизонтальним лініям передню панель тут розділено на 3 окремих “поверхи”. Дефлектори повітроводів розміщені на нижньому рівні, тим часом як маленький дисплей панелі приладів встановлений на найвищому. Усі ці віртуальні рівні перетинають лише екран мультимедійної системи й невеличке кермо.
На відміну від останніх новинок концерну Stellantis, новий Citroen С3 не може похизуватись великою кількістю сенсорних органів управління. За всі функції, які активуються не через сенсорний екран, тут відповідають звичайні механічні кнопки, частина з яких інтегрована до передньої панелі, а решта розміщена на кермі або навколо нього. Безумовно, четверта генерація С3, як і її попередники, була задумана як недороге та просте авто, котре однаково пасуватиме і молодим, і досвідченим водіям.
На нашому ринку французький компакт поки не з’явився, хоча вже відомо в яких версіях його пропонуватимуть дилерські центри. В Україні новий Citroen C3 буде доступним як у паливній версії, так і в електричній модифікації ё-С3. Останній у нас пропонуватимуть зі 113-сильним асинхронним електродвигуном, здатним передавати до 125 Н·м на передні колеса.
Такі електромобілі зможуть розвивати швидкість у 135 км/год, а до першої “сотні” вони розганятимуться за 10,4 секунди. Під підлогою електричного хетчбека встановлюється блок літій-залізо-фосфатних батарей ємністю 44 кВт·год. На повністю зарядженому акумуляторі хетчбек має подолати до 320 кілометрів. Виробник не уточнює про які саме умови йдеться, але, скоріш за все, орієнтиром обрали міський пробіг з активною рекуперацією. Що ж до підтримки швидких зарядних станцій, то електричний хетчбек можна заряджати постійним струмом потужністю до 100 кіловатів: у такому разі поповнення заряду до 80% триватиме близько 26 хвилин.
Ті кому, такі показники запасу ходу будуть недостатніми, зможуть зупинитись на "звичайному" С3 з ДВЗ. В Україні його пропонуватимуть у двох модифікаціях: зі 100-сильною бензиновою “турботрійкою” і гібридною силовою системою аналогічної потужності. Зауважимо, що автомобіль з турбодвигуном PureTech у нас може стати єдиним варіантом, для якого буде доступна механічна коробка передач і барабанні гальма на задній осі.
Очевидно, що гібрид буде найдорожчим, але натомість він матиме найкращі характеристики. Наприклад, на розгін до 100 км/год він витрачатиме 9,9 секунди, а його максимальна швидкість складатиме 184 км/год. У комбінованому циклі таке авто має споживати близько 5,4 літра бензину на 100 кілометрів подорожі: це на 200 мілілітрів менше, ніж спалюватиме найдешевше авто на “механіці”.




















Загалом на нашому ринку очікуються дві комплектації: Plus та Max. Базова версія Plus, скоріш за все, стане ексклюзивом для бензинового PureTech на “механіці”, а топовий Max запропонують гібридам та електромобілям. При цьому найпростіших версій з холдером для смартфона замість мультимедійної системи до нас не привезуть: навіть базові хетчбеки в Україні матимуть пристойний перелік стандартного обладнання.
Наприклад, навіть комплектація Plus матиме 10,25-дюймовий дисплей мультимедійної системи, дзеркала з підігрівом та електроприводом, датчики дощу та світла і багато додаткових функцій безпеки та комфорту. Машини в топовому виконанні Мах відрізнятимуться 17-дюймовими легкосплавними дисками, світлодіодною оптикою, бездротовою зарядкою для смартфона, клімат-контролем та камерою заднього огляду.
Насамкінець зазначимо, що вартість нових автомобілів була офіційно названа за кілька днів після публікації цього огляду. Однак у салонах Citroen новинка поки не з'явилась: за планом офіційний дебют має відбутися на початку весни. Тим часом дилери розпродаватимуть не надто численні складські залишки Citroen C3 попередньої третьої генерації з чималими знижками.
Прокомментируйте первым