debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Авто у лізинг: що та на яких умовах пропонують на AUTO.RIA Назад

Авто у лізинг: що та на яких умовах пропонують на AUTO.RIA

Паралельно з відновлення українського ринку нових автомобілів фінансові установи стали активно пропонувати послугу лізингу як альтернативу купівлі авто в кредит. Що воно таке, та чи вартий лізинг уваги потенційних клієнтів у процесі вибору?

Як ми неодноразово розповідали, попит на нові автомобілі в Україні почав відновлюватись буквально за місяць після початку війни. З часом на ринок (і на сторінки AUTO.RIA) повернулися й кредитні пропозиції від українських банків, а потім у переліку послуг фінансових установ, готових надати клієнтам можливість «розтягнути» виплати, з’явилася ще одна: лізинг.

Рейтинг найпопулярніших нових авто в Україні. Що купували у серпні?

Варто зазначити, українці — люди дуже щирі, однак не надто схильні до чогось нового і не дуже зрозумілого, — особливо коли йдеться про вміст власного гаманця. Тому ви вирішили розібратися у базових деталях лізингових операцій, щоб дізнатися що власне пропонують фінустанови, та чого коштуватиме отримане таким чином авто у підсумку.

Чим лізинг відрізняється від кредиту?

Власне, це просто різні речі: за великим рахунком, кредит — це позика грошей у банку на купівлю авто, яке, хоч і буде оформлене на вас, до завершення виплат залишиться у майновому закладі. Тим часом лізинг — це, скоріше, тривала оренда авто у фінустанови з можливістю його викупу. Машина до завершення терміну лізингу залишатиметься власністю банка чи лізингової компанії, яка передасть клієнту право відповідального управління нею.

Доступні та в кредит під 0,01%. Що є на AUTO.RIA?

Остання деталь зазвичай не надто подобається потенційним клієнтам: агов, платитиму гроші, а машина мені не належатиме! Та, зауважимо, у разі укладання «класичного» кредитного договору ваш автомобіль теж перебуватиме під обтяженням, яке істотно впливає на можливість розпоряджатися ним, як власністю.

З іншого боку, саме через цей нюанс лізинг має власні переваги: по-перше, банки або лізингові компанії вважають такі операції менш ризикованими, тому доволі оперативно ухвалюють рішення про укладання угоди, — та й пакет необхідних клієнтові документів буде «тоншим». По-друге, розв’язанням усіх питань, пов’язаних з подальшою експлуатацією (від купівлі та реєстрації до перемовин зі страховиками та СТО) опікуватиметься лізингодавець. До того ж усі витрати можуть бути включені до загальної суми угоди та розтерміновані на періодичні платежі.

Виходить, що лізинг дорожчий за кредит?

Залежить від того, що на вашу думку є «фінальною сумою витрат»: укладаючи угоду з лізинговою компанією, ви можете додати до «прайса» нового авто вартість першої реєстрації, страхового поліса, регламентних робіт, кількість яких залежить від терміну дії договору, ціну зимових шин і навіть вартість шиномонтажу. Та головне, що ці витрати врешті будуть підсумовані з комісією лізингової компанії та розбиті на регулярні платежі.

Поглянути на конкретні пропозиції та зробити попередній розрахунок платежів можна тут
Найкращі пропозиції авто в лізинг

В разі ж укладання кредитної угоди ви регулярно сплачуватимете лише суму, до якої увійшла частина «тіла кредиту» (тобто, вартості авто) та відсотки за використання позики. Для решти витрат (сплати першої реєстрації авто, вартості страхового поліса, періодичного техобслуговування тощо) доведеться щоразу витягати з кишені гаманця. Тож врешті витрати будуть фактично тими ж самими, однак не такими прогнозованими: розділити їх на рівномірні періодичні внески на практиці навряд чи вийде.

До речі, зазвичай лізингові компанії роблять акцент на власні «особливі відносини» зі страховими компаніями: з клієнтом, який має на балансі кількасот авто у лізингу, страховикам доводиться бути дещо гнучкішими, оперативнішими, тож відмова у виплатах чи необгрунтоване затягування будуть малоймовірними. Втім, майте на увазі, що у разі визнання клієнта винним у скоєнні ДТП «порішати зі страховою» навряд чи вийде.

То коли «лізингове» авто стане моїм?

Чимало залежить від тривалості укладеної угоди. У разі, якщо термін лізингу буде завершений до повної амортизації вартості автомобіля, клієнт матиме можливість обирати найкращий для нього варіант: сплатити передбачену договором остаточну вартість і отримати право власності, продовжити термін лізингу на нових, вигідніших умовах (адже авто буде вже не новим і матиме нижчу вартість), або укласти угоду лізингу на інший новий автомобіль. Врешті, існує навіть опція викупу авто до завершення договору лізингу без додаткових штрафів з боку лізингодавця (такі санкції часом зустрічаються у кредитних угодах).

Яку машину можна взяти в лізинг?

Деякі лізингові компанії працюють з обмеженим переліком брендів, з якими мають партнерські відносини, однак є й такі, що готові запропонувати у лізинг модель будь-якої марки на вибір клієнта. На AUTO.RIA ви можете переглянути пропозиції з найкращими умовами лізингу, або звично «серфити» каталогом: обравши модель, яка вас зацікавила, клікайте на посилання «Дивитись пропозиції від банків» - і ми запропонуємо вам вичерпний перелік фінансових установ, які мають кредитні та лізингові програми саме для цього авто.

Нові «справжні» позашляховики: що є на AUTO.RIA?

Звісно, умови будь-якої фінансової пропозиції варто остаточно прояснити для того, щоб обрати відповідний план. Щоб уникнути будь-яких непорозумінь, радимо скористатися функцією «Консультація спеціаліста з лізингу» на сторінці з попереднім розрахунком виплат: тут допоможуть розв'язати питання щодо купівлі конкретного авто. У будь-якому разі, остаточний вибір виключно за вами.

Вдалих вам покупок!

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →

Перевірено людьми