debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
«Нульове розмитнення» ще працює, але з’явилося більше обмежень Назад

«Нульове розмитнення» ще працює, але з’явилося більше обмежень

Відтепер в’їзд транспортних засобів, які ввозяться громадянами для вільного обігу, відбуватиметься лише через три прикордонні пункти пропуску, замість семи, як це було досі.

Насамперед варто повідомити про те, що низку законопроєктів, у яких запропоновано цілком скасувати, або ж переглянути правила безмитного ввезення транспортних засобів в Україну, яке діє зараз і мало б діяти до закінчення воєнного стану, поки на голосування у Парламенті не виносили. Тобто, згідно із законом, ввезти мотоцикл, легковик, причіп, вантажівку чи автобус наразі ще можна без сплати мита, акцизу й ПДВ. Принаймні теоретично.

«Нульове розмитнення» ще діє, однак є нові спроби його скасувати

Однак зробити це буде складніше, довше, а для деяких типів ТЗ – неможливо. Перше таке обмеження з’явилося 25 квітня – тоді Міністерство інфраструктури визначило сім прикордонних КПП, через які дозволили громадянам заїжджати на автівках, які підлягають розмитненню.

Що купити? «Свіжопригнані» легковики 2009-2014 р.в., вибір яких зараз найбільший

Зараз цей перелік пунктів пропуску скоротили до трьох, як зазначено у Постанові КМУ №354-р. З Польщі тепер можна в’їхати через КПП «Устилуг» та «Грушів», і зі Словаччини через «Малий Березний». Тож весь потік автівок, немов через вузьку шийку пляшки, буде вимушено рухатися лише через ці три пункти пропуску. Точніше не рухатися, а здебільшого стояти, бо як кажуть фахівці, дотичні до справи доставлення транспорту в Україну, за такого рішення черги можуть розтягнутися на десятки кілометрів, а час простою в них може тривати тижнями.

Що важливо, це обмеження спричинить не лише довгі черги та збільшення часу очікування перед шлагбаумом. Левко Прокіпчук, експерт із практичного застосування митного законодавства Асоціації професійних митних брокерів, у коментарі для ГС «Інститут досліджень авторинку» повідомив, що перелічені КПП пропуску не мають інфраструктури для пропуску вантажівок для вільного обігу, автобусів, причепів та спецтехніки, які за законом підпадають під дію «нульового розмитнення», однак при цьому не відповідають відповідним габаритно-ваговим обмеженням, що визначені міжурядовими угодами про відкриття пунктів пропуску.

Готові підбірки автомобілів на будь-який смак, гаманець та потреби
Що купити?

Що своєю чергою унеможливлює перевезення легковиків великими автовозами, насамперед – електромобілів та автівок зі США, які тепер прибувають у європейські порти у зв’язку з призупиненням роботи українських морських терміналів. А також фактично забороняє пропуск вантажівок та автобусів з повною масою понад 3,5 т, причепів та спецтехніки, які за законом підпадають під дію «нульового розмитнення». Тож фактично описаним рішенням Кабміну залишено можливість імпорту лише транспортних засобів, якщо вони здатні рухатися власним ходом (або їхати на буксирі) і при цьому відповідають ваговим обмеженням (до 3500 кг) для відповідних пунктів пропуску.

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Комментарии (1)

Добавить комментарий к статье
Роман | 23:10, 07 июля 2022

Браво нашій владі!!!позаганяли собі тачки по200k,а той хто нема,чи втратив так і не купив бо немав за що...

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →