На відміну від легкових автомобілів, для комерційних моделей зміна поколінь є доволі рідкісним явищем, адже окрема генерація може протриматись на ринку понад 10 років. Втім, це аж ніяк не означає що такі машини не оновлюються. Вимоги до комерційного транспорту стають дедалі жорсткішими, тож виробники їх постійно модернізують. Свіжий приклад фундаментального удосконалення одразу чималої частини власної комерційної лінійки показав концерн Stellantis: низка брендів з його складу оновила популярні «буси», побудовані на спільних платформах.
Для своїх моделей французи використовують декілька архітектур, тому частина змін в різних моделях може збігатись. Наприклад, компактні фургони Peugeot Partner, Citroen Berlingo й Opel Combo отримали однакову з точки зору техніки електричну модифікацію з двигуном на 136 кінських сил та 270 Н·м крутного моменту, та акумуляторну батарею на 50 кВт·год, якої повинно вистачити приблизно на 330 кілометрів пробігу.
Що ж до модифікацій з ДВЗ, то вони зберегли бензинові 1,2-літрові PureTech потужністю 110 кінських сил та залишились з півторалітровими дизельними BlueHDi у версіях на 100 та 130 “конячок”. До речі, найпотужніша дизельна версія пропонуватиметься з 8-діапазонним “автоматом”, тим часом як решта агрегатів матиме лише “механіку”.
У більших Peugeot Expert, Citroen Jumpy та Opel Vivaro програма змін дуже схожа, але є і свої нюанси. Наприклад, для деяких ринків будуть доступні водневі версії фургона: вони матимуть запас ходу в межах 400 кілометрів. Окрім цього в європейських дилерських центрах з'являться електричні модифікації з акумулятором на 50 кВт·год (224 км автономності), або на 75 кВт·год (350 км запасу), і електродвигун на 136 кінських сил та 260 Н·м крутного моменту.
Від дизельних модифікацій під час поточного рестайлінгу вирішили не відмовлятись. На базові фургони будуть встановлювати півторалітровий BlueHDi на 120 кінських сил, і декілька версій дволітрових турбодизелів (на 145 і 180 к.с.). Усі двигуни, крім найпотужнішого, в базі пропонують з механічною коробкою передач, а для 145-сильного агрегату вона доступна як опція.
Найбільші Peugeot Boxer, Citroen Jumper та Opel Movano після оновлення матимуть опціональні асистенти контролю втоми водія, розпізнавання дорожніх знаків та адаптивний круїз-контроль з функцією Stop and Go. Також однією з ключових рис топових версій буде повністю цифрова панель приладів та мультимедійна установка з десятидюймовим дисплеєм.
Найцікавіші зміни пережили електричні версії великих фургонів, які отримали новий електричний двигун на 270 кінських сил та 400 Н·м крутного моменту з акумуляторною батареєю на 110 кВт·год, якої має вистачити приблизно на 420 км пробігу. Виробник запевняє, що на публічних зарядних станціях потужністю до 150 кВт автомобіль можна буде зарядити до 80% приблизно за 55 хвилин.
Що ж до звичних версій фургона з ДВЗ, клієнтам запропонують вже знайомий 2.2 BlueHDi в одній із трьох специфікацій (на 120, 140 або 180 к.с.). У стандартному варіанті на всі модифікації встановлюють 6-ступеневу “механіку”, а 8-діапазонний “автомат” можна буде дозамовити, — але тільки для 140- або 180-сильних версій.
Виробники поки не повідомили наскільки подорожчають оновлені версії фургонів, однак виходячи з масштабу оновлень цінники принаймні електричних версій доведеться переглянути вельми істотно. Досі немає даних і про строк появи новинок у дилерських центрах. Втім, навряд чи старт продажів оновлених фургонів затягуватимуть надто сильно: підпишіться на канал Новин AUTO.RIA в Telegram, щоб дізнатись коли це станеться.
Прокомментируйте первым