Що вибрати? Порівнюємо електричні хетчбеки Citroen e-C4 та MG 4

Які нові автомобілі регулярно обирають для порівняння відвідувачі AUTO.RIA?

MG 4 Смотреть 56 предложений →

Стабільна зацікавленість тематикою електромобілів, збільшення кількості моделей, а від цього – і пропозицій на ринку, залучає дедалі більшу аудиторію та сприяє росту популярності “електричок” в Україні. Ми ж радо відгукуємось на цей інтерес у своїх розповідях про нові технології. Разом з тим мережа зарядних станцій цього року відчутно розширилась, тож навіть попри нестабільну ситуацію енергетиці такі автомобілі дедалі глибше інтегруються до повсякденного життя української автоспільноти.

Окрім того, за вікном ще зовсім не холодно, а за таких майже ідеальних умов електромобілі демонструють значно кращі показники ефективності, що додатково стимулює інтерес до цієї теми. Тому сьогодні ми порівнюватимемо дві моделі, які є одними із найцікавіших за співвідношенням ціна-якість-запас ходу. До того ж обидва електромобілі мають офіційну гарантію, можливість оформлення кредиту чи лізингу та неординарну зовнішність. 

Сьогодні на порядку денному порівняння вишуканого “француза” Citroen e-C4 та його суперника з КНР MG 4, дизайном якого опікувались у Європі, де він вже набув неабиякої популярності. До того ж зовсім нещодавно з обома ми познайомились особисто, так що маємо для вас не просто сухі цифри чи суб’єктивні припущення, а підкріплені власним досвідом практичні враження.

Габарити: Citroen довший, у MG – більша колісна база

Вдале співвідношення вартості до споживацьких характеристик обумовлене тим фактом, що наші дуелянти мають п’ятидверні кузови хетчбек, а відтак позбавлені зайвої ваги та потенційної переплати за модний нині формат кросовера. Втім, через це вони дещо втрачають у питанні прохідності. Та почнемо все ж з зовнішніх габаритів суперників.


Отже, французький автомобіль між номерними табличками має 4354 мм, на що опонент відповідає показником у 4287 мм за тим самим параметром. Завширшки відчути різницю взагалі нереально, адже дуелянти мають 1834 мм та 1836 мм з перевагою у 2 міліметри на боці “китайця”. Та й заввишки автомобілі майже однакові – 1522 мм у “Сітроєна” та 1504 мм у “Ем-Джі”.

Втім, менша загальна довжина і висота не завадили останньому запропонувати для пасажирів другого ряду трішки більше місця. Принаймні, для колін, адже MG 4 має на 38 мм довшу колісну базу із заявленими у цьому вимірі 2705 мм, тим часом як у е-С4 відстань між осями складає “лише” 2667 мм (для прикладу, кросовер Nissan Qashqai має “у базі” практично стільки ж: 2665 мм). 


Не пасуть задніх ці “електрички” і у плані розміру дорожнього просвіту. Будемо відверті, до рекордів у класі їм далеченько, адже кліренс Citroen дорівнює 156 мм, а у MG він і поготів на 6 мм менший – 150 мм. Втім, попри наявність тягових батарей в конструкції, обом автовиробникам вдалось зберегти досить пристойні розміри багажних відсіків: 363 літри за спинками другого ряду має MG та 380 л – у “Сітроєн”.

Основні габарити Citroen e-C4 MG 4
Довжина/ширина/висота, мм 4354 / 1834 / 1522 4287 / 1836 / 1504
Колісна база, мм 2667 2705
Дорожній просвіт, мм 156 150
Об'єм багажника, л 380 363

Двигуни: MG потужніший і з більшим запасом ходу

Нагадаємо, що французька компанія спершу презентувала автомобілі із батареєю ємністю 50 кВт·год та електромотором потужністю 136 к.с., – таким самим, як, наприклад, у дорестайлінгового “кроса” Opel e-Mokka. Але зараз в прайсах дилерів вказані вже інші характеристики. І це гарна новина, адже ємність тягової батареї e-C4 зросла до 54 кВт·год, а пробіг на одному заряді збільшився з 360 км до 420 км згідно з вимірюваннями за циклом WLTP.


Зарядні пристрої збережені: базовий однофазний зарядник розрахований на 7,4 кВт, опційний трифазний – на 11 кВт, а пристрій постійного струму перетравлює аж 100 кВт. При цьому новий 156-сильний електродвигун з крутним моментом у 260 Н·м здатен розігнати електричного “француза” до 100 км/год за цілком прийнятні 9,2 секунди.

Втім, з огляду на власні враження протягом випробування хочемо відзначити, що в розрізі розгону налаштування французького хетчбека нам дійсно сподобались, а органи керування та процес управління тягою дуже схожі на враження від звичніших поки автомобілістам легковикам з ДВЗ. Можливо, таким обережним чином концерн Stellantis загалом і марка Citroen зокрема роблять перший крок у глобальній стратегії переходу на використання електроенергії, як головної рушійної сили.

Привод у е-С4, як і у бензинових чи дизельних версій, – передній, адже побудовано “електричку” на тій самій модульній платформі СМР / e-CMP. Тим часом його суперник подає тягу на задню вісь, а тягові характеристики MG 4 навіть цікавіші. Наприклад, ємність батареї тут становить вже 64 кВт·год, а потужність електродвигуна – 204 к.с.

І хоча крутний момент електромотора MG на 10 “номів” скромніший і складає 250 Н·м, заявлений час розгону до швидкості у 100 км/год відчутно менший: за твердженням виробника він триватиме не більше ніж 7,9 с. За всесвітньо узгодженим циклом WLTP пробіг  MG 4 на одному заряді складе солідні 435 км


Минулого року ми мали справу зі 168-сильною версією MG 4 з тяговою батареєю на 51 кВт·год. Крутний момент при цьому був незмінним: 250 Н·м. Та нещодавно до наших рук потрапив повноприводний 435-сильний хетчбек MG 4 XPower з крутним моментом у 600 “номів” і набором першої “сотні” за 3,8 с. А це вже зовсім інша історія! Хоча й набагато дорожча. Втім, навіть за умови суворо визначеної межі бюджету радимо ознайомитись з нашими враженнями від цього неординарного електромобіля, переглянувши статтю.

Силові агрегати Citroen e-C4 MG 4
Ємність батареї, кВт·год 54 64
Потужність, к.с. 156 204
Запас ходу, км 420 435
Розгін 0-100 км/год, с 9,2 7,9
Коробка передач/система приводу редуктор; передній редуктор; задній

Комплектації та ціни: для e-C4 одна, для MG 4 – дві

Як і вибір двигунів, дослідження рівнів оснащені електричних хетчбеків не змусить нудьгувати: все доволі просто, адже асортимент обмежений однією комплектацією у Citroen e-C4 та двома у MG 4, – і навіть ті мають мінімальні відмінності, з яких і почнемо. Отже, найдоступніший задньоприводний MG 4 на українському ринку зараз пропонують у виконанні LUX за 1 035 836 грн.


Така ціна передбачає автомобіль з легкосплавними 17-дюймовими колесами, повним переліком систем безпеки, утриманням у полосі руху і системою контролю рядності. Також на борту будуть присутні адаптивний круїз-контроль, система допомоги в заторах, автомат дальнього світла, камери навколишнього огляду, задній паркувальний асистент, безключовий доступ і запуск двигуна кнопкою, 7-дюймова віртуальна панель приладів, мобільні протоколи Android Auto / Apple CarPlay, а також повністю світлодіодна оптика “по колу”.

Крім того, не варто забувати про опції на кшталт “еко-шкіряної” оббивки сидінь, підігріву передніх крісел і керма, бездротового зарядного пристрою для телефона, автомату складання дзеркал, активної решітки радіатора і фірмового комплексу MG Pilot з функцією моніторингу сліпих зон і додатковими системами безпеки: контролем закритих дверцят та гальмівних зусиль, екстреним утриманням у смузі руху тощо. 

Автомобіль у трохи дорожчому виконанні LUX+ за 1 099 000 грн матиме можливість прискорення і гальмування однією педаллю (функція One pedal), отримає задню щітку склоочисника, третій підголівник на задньому ряду сидінь та 18-дюймові колісні диски з шинами розмірністю 235/45 R18

На усе це французький хетчбек відповідає єдиною комплектацією Shine, до якої включено адаптивний “круїз”, утримання у смузі руху, повний пакет безпеки, розпізнавання “сліпих” зон, передні та задні паркувальні датчики, камери кругового огляду, підвіску з прогресивною гідравлічною системою поглинання коливань Progressive Hydraulic Cushions, клімат-контроль, безключовий доступ та запуск двигуна кнопкою, обігрів лобового скла та форсунок омивача і бездротову зарядку.


А ще — трифазний вбудований зарядний пристрій потужністю 11 кВт, комфортні сидіння Citroën Advanced Comfort, проєкційний Head-Up дисплей, світлодіодну оптику, дах чорного кольору, 18-дюймові колеса, пакет зовнішньої персоналізації, система напівавтономного водіння на магістралях та бездротові Apple CarPlay / Android Auto. Оцінюється такий Citroen e-C4 у 1 440 700 грн, — і це відчутно більше, ніж вказано на цінниках MG.

Вартість Citroen e-C4 MG 4
Комплектації Shine Lux, Lux+
Ціни, грн 1 440 700 1 035 836 - 1 099 000

Citroen e-C4 проти MG 4 – що у підсумку?

Однак варто зазначити, що ціни на сайті імпортера MG вказані на наявні в Україні автомобілі виробництва 2023 року: цьогорічні точно будуть трохи дорожчими. Втім, свіжий і значно потужніший XPower з розгоном за три секунди “з хвостиком”, максимальною швидкістю у 200 км/год і системою повного приводу оцінюється  майже у ті самі 1 448 678 грн, що правлять за єдину версію Citroen e-C4. Однак і запас ходу у повноприводного забіяки буде меншим – максимум 385 км.

Предложение о продаже
В наявності! Новий MG 4 на AUTO.RIA
от 880 000 грн до 1 480 000 грн

Втім, французи тримають високу планку недарма: це пов’язано і з дуже пристойним рівнем оснащення, і з надзвичайно комфортною підвіскою, яка нехтує майже будь-якими вадами покриття під колесами та дбайливо переносить екіпаж через усі нерівності. Про цей феномен незабаром розповімо в окремому тест-драйві Citroen e-C4.

Предложение о продаже
Скільки за новий Citroen e-C4 на AUTO.RIA?
от 1 280 000 грн до 1 322 680 грн

Натомість моноприводний MG 4 б’є суперника козирем трішки більшої автономності, швидшого розгону і дизайном, який ще не встиг намуляти око і може стати в пригоді автомобілістам, охочим до неординарної зовнішності. З їздовими характеристиками у хетчбека теж повний порядок: детальніше про це можна дізнатися у будь-якій з двох наших публікацій за підсумками випробувань. Перевагою ж, якої Citroen e-C4 побороти поки не в змозі, є відчутно нижча вартість MG 4. Принаймні, якщо брати до уваги рівноцінні моноприводні версії обох конкурентів.

Новые авто Новинки Французские автомобили Китайские автомобили Хэтчбек
Темы:
История марки MG MG 4 История марки Citroen Citroen e-C4
Узнать больше:

Новости по теме

Последние новости

наверх
Мы используем cookie, чтобы вам было удобнее пользоваться сайтом
Подробней →