6 670+ відгуків про 2010 року

Renault Megane 2010

Renault Megane 2010

дизайн кузова, динаміка, дорожній просвіт, якість матеріалів, якість збірки, коробка передач, об`єм багажника, витрати палива, вартість обслуговування, гальма, керованість, ціна

Хто шукає компромісний варіант для поїздок як по місту, так і по трасі - то Меган 3 хетчбек саме те, що треба. Компактний, довжиною 4,3 м, проте із колісною базою 2,7 м, як в універсалів та седанів С-класу. Але за рахунок коротшого заду в хетчбека трохи краща прохідність. Крім того, в нього більш "спортивний" зовнішній вигляд та загалом нестаріючий дизайн. До плюсів також треба додати кліренс 16 см та немалий як для хетчбека багажник 360 л. Підвіска середньої жорсткості, завдяки чому, а також конструкції кузова, машина на швидкості добре вписується навіть у круті повороти.
Довго думав, чи варто обирати бензинову версію, але не пожалкував. Чотирьохциліндровий турбо-мотор 1.4 потужністю 131 к.с. є компромісом між динамікою та економністю. Максимальний крутний момент 190 Н.м доступний вже з 2250 обертів. Двигун повною мірою розкриває свій потенціал на трасі. Звичайно, що "ракетою" ви з ним не будете, але впевнені обгони робити зможете. Загалом мотор безпроблемний та надійний. Також він досить економний, якщо триматися біля 2000 обертів. При помірному водінні витрати палива складають 5 літрів/100 км на трасі та 8 літрів/100 км у місті. Під'їдання мастила немає. Передачі досить короткі - вже після 70 км/г можна переходити на 6, але при розгоні краще перемикатися на понижену. Мотор хоч і турбований, але все одно любить високі оберти для динамічної їзди.
Кузов стійкий до корозії, ЛФП досить якісне. Салон зручний та просторий за умови, якщо зріст водія/пасажирів не перевищує 1,8 м. Шумоізоляція середня, відповідає рівню С-класу. Якщо перш за все цінуєте комфорт - обирайте щось в сегменті бізнес/преміум.
Загалом машина досить проста, якісна, надійна та недорога в обслуговуванні.

коробка передач

Автомобілем володію 4 роки , з - корозія задніх дверей, , відклеюється торпеда біля лобового, жорстка ходова ,кожна нерівність відчувається ,скрип заднього відділення багажника, з + в загальному надійна машина за 4 роки жодного разу не підвела проїхав більше 60 к пробіг більше 260 тисяч .

Mitsubishi Lancer 2010

Mitsubishi Lancer 2010

шумоізоляція

Користуюсь автомобілем 5 років , у використанні авто майже кожного дня, раз в місяць стабільно маю далекі поїздки,за цей час замінив масло, фільта, та свічки,перебрав ходовку,стойки давно були запотівші тому одразу і все перебрав, двигун 1.5 бензин, возив будівельні матеріали з магазину, і вулики, пишуть що мотор слабий, але його по місту і за межами вистачає з головою, якщо ви любите швидкість, то беріть ралліарт. Авто не підводило жодного разу, в'їхали в багажник мені було дтп, розборок лансер багато, що мене здивувало, тому з запчастинами проблем не має, обслуговування по запчастинам± як звичайна іномарка, але якість запчастин норм, можна замінити, і бути впевненим, що туди вже не треба лізти. Авто задоволений. Рекомендую. Якщо ви не гонщик, і замінювати масло, надійне та економне сімейне авто.

Kia Ceed 2010

дизайн кузова, об`єм багажника, простір салону, вартість обслуговування, гальма, керованість, ціна

дорожній просвіт, якість матеріалів, шумоізоляція

Моє друге авто, моя ластівка та любов на колесах. Механіка, бензин 1.4. Непоганий бюджетний варіант для початківців - хоча через довжину кузова можуть виникати проблеми при паркуванні, у такому разі краще розглядати хетчбек.

Адекватна, на мою думку, витрата палива - не 5 літрів, але у 7 по трасі можна вкластися, при русі 110+ км/год. Місто - 9-10, залежно від трафіку та стилю водіння. Максималка на бориспільському - 180 км/год, далі авто швидкість на набирає, але і не дивно - двигун маленький, комфортна швидкість, знову ж таки, в діапазоні 120-130 км/год. Не вистачає 6-ої передачі. По місту динамічна, як на свій двигун та потужність, на третій-четвертій можна досить комфортно обігнати.

Дуже місткий багажник, розкладаються задні сидіння, що робить можливим завантажити машину великою кількістю речей. Також при розкладених сидіннях можна досить зручно лягти майже у весь зріст, якщо виїхали на природу/десь подорожуєте. Регуляція водійського сидіння та руля по висоті, але незручне колесико регуляції нахилу самого сидіння. Відсутність задніх електричних склопідйомників є мінусом. Хороший звук. Мультируль, з якого можна кереувати гучністю та - один з великих плюсів - круїз-контролем. Магнітола підторможує, кнопка круїзу також.

Погана якість матеріалів салону - з часом увесь пластик починає репіти та скрипіти, а особливо з настанням холодів та мінусової температури за бортом. Шумоізоляція не на найвищому рівні. Не вистачає кліренса, особливо, якщо машина навантажена/їдуть декілька пасажирів. Неймовірно чутливі тормоза - не знаю, можливо, це особливість саме мого авто. Я звик, мені подобається, але для когось може бути мінусом. На першій передачі машина сильно дьоргається, іноді передача "туго" вставляється. Не знаю, можливо, справа у навичках, але на Рено Кенго - першій моїй машині - такого не було.

За декілька років експлуатації та 45 000 км, окрім розхідників, мінялися дві катушки, зчеплення по пробігу, датчик стоп-сигналів, прокладка пробки маслозаливної горловини коробки з датчиком заднього ходу, одного разу потікло масло з коробки - саме через цю прокладку. Аморти та пружини, ричаги/сайлентблоки, підвіска б'ється досить часто. Є "родова" проблема з підшипником первинного валу - на 230к+ починається свист з коробки, при натисканні зчеплення шум проходить. На сервісах часто кажуть, що винувате саме зчеплення, але ні, по факту справа в деталі за 800 гривень, щоб замінити яку потрібно, грубо кажучи, розбирати півмашини. Окрема тема - датчик стоп-сигналів. Може зламатися, усю ніч будуть горіти стопи, сяде акум. При заміні датчика ОБОВ'ЯЗКОВО потрібно його налаштувати - міняв НЕелектрик, не вкрутив його правильно, стопи працюють некоректно, почала пропадати тяга в двигуні на низьких передачах. Думали знову катушка, але помилику не давало. Виявляється, це безпекова превентивна штука від конструкторів - не працюють стопи - ми тобі будемо про це нагадувати тим, що пропадатиме тяга, поки ти їх не полагодиш. Вичитали в інтернеті, вкрутили нормально датчик - фух - почала працювати як нова, проблема не поверталася.

Загалом, машинка чудова. Сідай, їдь куди треба. На дальніх відстанях по Україні - 600 км і більше - показує себе добре.

Поставив би 8/10.

Усім миру та удачі!

Dacia Duster 2010

Dacia Duster 2010

дизайн кузова, дорожній просвіт, коробка передач, об`єм багажника, вартість обслуговування, керованість, ціна

витрати палива, шумоізоляція

200 тис.км 9 л / 100 км

Залюбки хочу поділитися відгуком про Дастера. Купував автівку з Європи у 2021 році з пробігом 180 000 км. Продавці зробили повне обслуговування по автівці, тому за 2,5 роки тільки міняв розходники. В моєму авто була розповсюджена болячка Дастера, заливало третю свічку омиваючою рідиною з під бризгунка на капоті. Замінив шлангочку і ущильнив з'єднання і питання вирішив.
Але кліренс даного авто - то знахідка. Можу проїхати або запаркуватися там, де інші не можуть. Люблю їздити на гриби та риболовлю, бо авто проходить майже всюди.
Також перевагою є радіус розвороту, колісна база /відстань між мостами/ та довжина автівки. Не треба по 10 раз крутитися вперед-назад.
Можливо щось пропустив. Авто варте уваги.

Renault Kangoo Combi 2010

Renault Kangoo Combi 2010

дизайн кузова, дорожній просвіт, об`єм багажника, простір салону, витрати палива, вартість обслуговування

якість матеріалів, шумоізоляція

Це мій перший особистий автомобіль. Вибір був не випадковим, я довго хотіла саме цю модель. Машиною задоволена. Економічна. Витрати палива реально десь біля п';яти літрів, що при нинішніх цінах суттєво. Дуже зручний, як на мене, салон. Висока посадка і просто чудовий обзор. Великі, в порівнянні з більшість легковиків, дзеркала заднього виду. Якщо скласти задні сидіння, то дуже об'ємний багажник. Ми перевозили меблі і морозильну камеру. Модель популярна, тож при необхідності можна швидко знайти запчастини. Із недоліків. Важко іде на підйомах. Тут невеликий об'єм двигуна стає проблемою. Досить шумний автомобіль. Але до цього я швидко звикла. Хотілось би шосту передачу. На трасі її не вистачає. Найбільш комфортно на трасі десь на 90км/год. Мій автомобіль досить немолодий, і придбала я його з деякими пошкодженнями по корпусу. Подряпин на ній не мало, ще й витерта фарба на порогах. Але не дивлячись на це корозії нема ніде.

Volvo XC60 2010

Volvo XC60 2010

динаміка, дорожній просвіт, коробка передач, об`єм багажника, витрати палива, гальма, керованість, ціна, шумоізоляція

вартість обслуговування

Машина потребує грамотного підходу і обслуговування, розраховувати, що 10-15 річний трупак з США або Європи не буде вам грати голову не варто. Комфорт підвіски - це жорстке авто, призначене для швидкої їзди по автобанах, для міст де розбитий асвальт - спочатку зробіть тест драйв, реально. Ходову можна зробити комфортною, але це буде коштувати грошей, доведеться змінити 4 амортизатори на "комфорт", оригінальні з/ч не дешеві, але і не настільки як розказують. Жорсткість оригінальної підвіски здебільшого відчутна при повільнії їзді в стилі пузотьорка повзе по ямах, дати газу і все ок. Ходова міцна, жоден сайлентблок, шарову, рейки, гідрач я не міняв. Двигун - навісне двигуна потребує уваги. Датчики і клапани по турбіні будуть грати мозок - замінив три! датчики тиску і два вакуумні клапани-актуатори, плюс герментизація впуску. Без грамотної діагностики ви самі не розберетеся. Потрібні фахівці по Volvo, ваговод вам не поможе і будете ходити кричати яке вольво погане. Часто рветься ремінь генератора. Може порватися навіть новий - причина - не пристає підкрилок правого колеса і камінці і часточки бітуму летять на ремінь. Потрібно звернути увагу. Салон - хороша шумоізоляція з заводу, скрипучий пластик панелі і дверей, потребує тотальної проклейки. Якщо ви високого зросту 190+ буде не ясно куди дівати ноги - подушка коротка, підтримка ніг відсутня, в дорозі затікатиме права і ліва нога від того що їх немає де приперти. Багажник - колосальних розмірів плюс пласка підлога. Влазить речі 180см при складених задніх сидіннях і довговимірні речі до 270см при складеному правому передньому сидінні. Надійний автомат, за три роки без питань. По самому двигину, жодних підтікань по форсунках чи прокладках. Все сухо і чисто. Витрата палива - у мене виходить 8.5-9 л/км, без різниці місто чи траса. Якби був автобан, де не треба гальмуватик кожні 300 метрів бо якийсь корч повзе 60 вийшло би менше. В статичному режимі на круїзі при 90км/год миттєва витрата 5.5л/100 км, при 140 км/год - 10л/100км. Повний привід дозволяє рухатися по любому дорожньому покриттю, по досить глибокому снігу висотою до порогів. Але це джип хоч і 21 сантиметр кліренс, пошкодуйте пластик. Для побутового виїзду до річки чи на пікнік, чи на дачу - жодних питань, жодних пробуксовок. Для офроуду є фіксація першої чи любої іншої передачі і асистент спуску з гори, система антибукс. При пробуксовці коліс придушує мотор, можна відключати частково. Динаміка - цифри говорять про 8.9 сек до 100, не рахував не знаю, але обгони виконуються в режимі, оцінив, натис газ в підлогу і готово. На трасі взагалі без проблем обганяти на любій швидкості до 180 км/год дуже швидко прискорюється. Але це при умові, що двигун не кидає чеки і всі системи в нормі. Також є спорт режим коробки, що дозволяє підняти обороти двигуна перед обгоном, щоб ще більше зменшити турбо затримку. Керованість. При штатній підвісці динамік на любій швидкості керованість дуже хороша. Після заміни на комфорт дещо збільшується валкість, але в допустимих межах без жахаючих розкачок. В цілому затрати за 3 роки на ремонт були мізерні, всі заміни здебільшого робилися бо хотілося щось змінити або природний знос гальмівної системи.

• Погано
    2.8
Peugeot 3008 2010

Peugeot 3008 2010

дорожній просвіт, коробка передач, простір салону, витрати палива, вартість обслуговування, гальма, ціна, шумоізоляція

динаміка, якість матеріалів, якість збірки, об`єм багажника, керованість

190 тис.км

Даний автомобіль на вигляд вроді не поганий але по якості мінус.Дуже тонкий метал, після першого ж граду з'явились вмятини на даху. Також бувають проблеми з електрикою, коли машина нагрівалась починав глючити моніторчик, так що ледь ледь видно було. З моторами там окрема історія, потрібно дивитись дуже ретельно, вони вроді як надійні але постійно гнало масло, або з під клапанної кришки чи то з турбіни, і чув доречі від дуже багатьох людей що це їхня слабість. Салон в авто досить просторий, але багажний відсік трошки маловатий. Акустика хороша, шумоізоляція теж в нормі. Турбіна на такий мотор досить не погано підриває .Розхід палива по місту 7,5-8 л. Це на дизелі 1.6. В загальному авто не сподобалось 5/10. На мою думку це більш жіноче авто.

Opel Astra 2010

Opel Astra 2010

динаміка, об`єм багажника, витрати палива, вартість обслуговування, керованість

дорожній просвіт

280 тис.км 6 л / 100 км Подорожі

Гарне авто для сім'ї з великим багажником , добре тримається дороги і разом з тим має досить м'яку підвіску, комфортне для водія. В тех плані все добре лише є ньюанс з гальмівними колодками, інколи на великій швидкості, люблять перегріватися! В обслуговуванні дешева! Основний мінус це лакофарбове покриття за рік користувався почали лізти рижики знизу дверей.

Opel Insignia 2010

Opel Insignia 2010

дизайн кузова, дорожній просвіт, якість матеріалів, якість збірки, об`єм багажника, простір салону, витрати палива, гальма, керованість, ціна

динаміка, коробка передач, вартість обслуговування, шумоізоляція

Машина класна але є пару мінусів, хочу вберегти людей які захочуть купувати дорестайлову версію
Прокладка масляного насоса, якщо не поміняли вчасно то все може закінчитись дуже плачевно
Коробка передач, незнаю може то тільки в нас була така проблема але в заторах перегрівалась вибивала помилка «пришло время техобслужевания» і глохла машина. Поміняли радіатор і вроді все ок, місяці 2-3 мали чистий спокій і потім знов вибила.
Це єдині мінуси які я замітила
А так машина гарна, простора, керується просто шикарно, на поворотах 140 влітав навіть не відчувалось

Peugeot 308 2010

дизайн кузова, динаміка, якість матеріалів, якість збірки, об`єм багажника, простір салону, витрати палива, гальма, керованість, ціна

дорожній просвіт, коробка передач, вартість обслуговування, шумоізоляція

Плюсы:
- красивый дизайн
- красивый салон
- хорошо входит в повороты на скорости и в целом очень устойчивый ход на скорости
- отлично заводится и в жару и в морозы
- большой багажник
- хороший свет
- просторный салон
Минусы:
- очень слабый движок малый ресурс ~200 тыс и нужна капиталка из-за этого и жор масла
- дорогие запчасти
- слабая коробка
- жёсткая подвеска, каждый ухаб чувствуется
- слабая цепь ГРМ
- очень шумный движок
- номером цепляешь все бугры
В целом, на свой бюджет - топ. Но нужно очень аккуратно подбирать, ибо если убитый попадется - последние штаны снимет

Subaru Legacy 2010

Subaru Legacy 2010

дизайн кузова, динаміка, якість матеріалів, якість збірки, коробка передач, об`єм багажника, простір салону, вартість обслуговування, гальма, керованість, ціна, шумоізоляція

витрати палива

332 тис.км 12 л / 100 км

Дуже хороше авто. Володію ним вже більше 2.5 роки проблем взагалі ніяких. Комфортне, надійне, динамічне. По ходовій частині - без проблем, якісна збірка у поєднанні з якісними матеріалами роблять це авто довгоресурсними. Простий 2.5 атмо мотор, коробка варіатор, просторий шкіряний салон, дуже багато місця в салоні, сидіння зручні, багажник великий, кліренс - 15 см що здається мало, а насправді вистачає з головою. Їздив в гори, жодного разу не зачепив. Повний привід - дуже крутий зимою. Авто їздить там, де вовки.. ну ви зрозуміли :D З мінусів - трішки великий розхід палива 10-12л, хоча для повного приводу та 2.5 двигуна це норм. Одним словом - якщо будете розглядати це авто в комплектації 2.5 звичайний атмо - рекомендую.

Volvo V70 2010

Volvo V70 2010

дизайн кузова, динаміка, дорожній просвіт, якість матеріалів, якість збірки, об`єм багажника, простір салону, витрати палива, гальма, ціна, шумоізоляція

вартість обслуговування

Машина очень приятная во всех смыслах. У меня V70 2.4 disel D5 2 турбины 205 к.с. автомат. Расход зависит от топлива. По городу если лить ОККО пульс 10л, если обычный ОККО дизель доходит до 11л. По трассе 5.5-6л, если ехать 120-150км.ч то литров 7 может брать, но у нас мало таких автобанов. Мишина очень комфортная, достаточно мощная. Идеальная шумка, мягкая, в салоне комфортные диваны вместо кресел. Все материалы сделаны очень качественно, я брал с пробегом 240тыс салон сохранился очень свежим. Идеальный дорожный просвет, ничего вообще не цепляю. По трассе ехать одно удовольствие. Музыка ТОП, звук чистый и громкий. Машина дарит много приятных впечатлений. Огромный багажник. Писать можно много и долго.
Машину рекомендую!
По обслуживанию надо понимать, что обычное ТО с заменой масла, фильтров обойдется в 120-150$. Потому что лить в неё надо только хорошее масло.

SsangYong Kyron 2010

дизайн кузова, динаміка, дорожній просвіт, якість матеріалів, якість збірки, об`єм багажника, простір салону, витрати палива, вартість обслуговування, керованість

ціна

210 тис.км Поїздки в місті

Як на мене, то дуже зручний автомобіль, не знаю як дизельний двигун, на бензині та газу взагалі питань не виникало.
Авто більш менш динамічне, якщо брати в його класі. Взимку взагалі можна не переживати щодо проїзду в дворах та по трасам де не чистили.
Висока посадка, великий кліренс, справжній рамник.
Багато простору що в салоні, що в багажнику.
За 8 з невеликим років володінням даним авто, якихось глобальних проблем не зустрічав, головне все робити вчасно.
за 209600 км. жодного доливу масла, масло не підїдає взагалі.
Ходова та підвіска дуже надійні.
Комфортно навіть на великі відстані.
Авто, як я назвав бюджетний мерседес.

Volkswagen Golf VI 2010

Volkswagen Golf VI 2010

дизайн кузова, якість збірки, витрати палива, гальма, керованість, шумоізоляція

динаміка, коробка передач, вартість обслуговування

Владел гольф 6 1.6 дизель, 2010 года.
Купил на пробеге 107 тыс км, был официал, я 2 владелец. Проехал 20тыс км, в основном в городе на работу и с работы, коробка дсг 7 сухая.

Из плюсов это маленький расход топлива, прям реально маленький. В Киеве зимой с огромными пробками и климатом , расход был 6-6.5 литров. Летом меньше 6 .по трассе можно было уложить в 3.5 литра.

Из минусов коробка.... Менял мехатроник.
И слабоватый двигатель, быстро привыкаешь , в идеале взять 2.0 дизель хотябы с мокрой дсг.

Skoda Octavia 2010

Skoda Octavia 2010

динаміка, якість збірки, об`єм багажника, витрати палива, керованість

дизайн кузова, дорожній просвіт, якість матеріалів, простір салону, вартість обслуговування, гальма, ціна, шумоізоляція

Сім'я

Меня просто умиляют положительные отзывы по бензиновым авто.
Авто просто бюджетное на 3 балла. Металл слабый. Двигатель 1.8 tsi 160 л.с. фуфло по сравнению с любым дизелем больше 100 л.с. 160 л.с. не чувствуется вообще. Наддув чисто символический. С мотором с 2008 по 13 годы больше проблем чем удовольствия. Масложор. Лечится но дорого от 2000$. Замена ГРМ 600 -900 $. Где недорого в обслуживании на бюджетном авто? Шумоизоляции нет вообще.
Если DSG то отдельные слезы, но комфортная кпп. Механика надёжно- не обсуждается.
Рулится нормально. Тормоза средненькие, судьбу испытывать не стал бы. Вопрос задайте себе сами откуда столько восторга от бюджетного авто, которое задумано как БЮДЖЕТНЫЙ вариант БЮДЖЕТНОЙ Марки, я имею в виду VW.
Мое мнение 3.5 балла в натяжку. ТОТ же кореец по комфорту но по обслуговуваннию гемор.
Не советую. Цена, качество, комфорт не соответствуют.
Извините сменил её на МОНДЕО 2 л. дизель так это как сравнивать ТАВРИЮ и МЕРСЕДЕС!

Volkswagen Caddy 2010

Volkswagen Caddy 2010

дорожній просвіт, шумоізоляція

Добре зроблена, ергономічна, солідна конструкція, зручна і надійна робоча конячка, чоловіча!... БУЛА...Тепер її не існує...Caddi помер! Хотів придбати таку ж 2021 року нову, або легко Б/У. Куди там! Ціна виросла до небес, а якість впала нижче плінтуса. Тепер з пружинками замість ресор, зовсім НЕ фольксвагеновською ідеальною механічною коробкою, а якимсь напів-китайським просто знущання над справжнім Caddi! Навіть замість чудових одинарних дверей - Ляди, з великим вікном, яка відкривалась вгору, у вантажній короткій версії, тепер дві не зручні стулки, зашиті залізом! А як маневрувати містом, коли назад нічого не видно?! Тепер ніколи не куплю собі новий короткий вантажний Caddi, про який мріяв, - був чудовий помічник на присадибній ділянці власного будинку, тепер немає навіть сенсу, бо за такі гроші краще вже взяти два китайця або два француза, той солідний, Made in Germany, витривалий, надійний Caddi 2007-2020років...зник.

SsangYong Kyron 2010

дизайн кузова, динаміка, дорожній просвіт, якість матеріалів, якість збірки, коробка передач, об`єм багажника, простір салону, витрати палива, вартість обслуговування, гальма, ціна, шумоізоляція

265 тис.км 8 л / 100 км Комерційні перевезення

Технічна частина авто надійна, крім паливної системи, яка дуже чутлива до якості палива. Якість матеріалів на високому рівні. Керованість, не супер, але зрозуміло чому, авто зроблено більше для бездоріжжя. Включаючи додаткові функції такі як кондиціонер, підігрів сидінь, зеркал, аценкований кузов, понижені передачі, між осьова блокировка.

Peugeot 5008 2010

Peugeot 5008 2010

дорожній просвіт, шумоізоляція

171 тис.км 6.5 л / 100 км Сім'я

Дуже гарне просторе сімейне авто. Інтер'єр, екстер'єр на високому рівні. Якісь матеріалу, зборка, динаміка керування відмінні, кузов не гниє, дешева в обслуговуванні. Як мінус дорожній просвіт, шумоізоляція, 1.6 дизель дещо замало, РКПП трохи запинає, не дивлячись що всі масла заміняні. Власник вже 3 рік.

Peugeot 308 2010

дизайн кузова, динаміка, якість збірки, коробка передач, об`єм багажника, простір салону, витрати палива, гальма, керованість, ціна

дорожній просвіт, якість матеріалів, вартість обслуговування, шумоізоляція

Дуже економне авто 4 літри на 100,впевнено себе почуває на дорозі за рахунок хорошого мотору, дуже добре світять фари, навіть якщо вони не лінзовані світла хватає з головою, приємний пластик і красивий дизайн дверних картах,і на торпеді .Із недоліків це водійське сидіння дуже швидко витирається матеріал,і просідає паралон на бокових пітримках, також обслуговування,щоб щось замінити під капотом це треба пів машини розібрати,доступу взагалі немає, високий поріг для задніх дверей,тому постійно хтось ноги до порогу зачіпає