debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Які автомобілі продають через Дію? Підсумки червня Назад

Які автомобілі продають через Дію? Підсумки червня

Топ-20 моделей, які переоформлювали в Дії, а також про те, яка частка таких угод на ринку та як часто обирають номерні знаки «DI».

Сумарно за допомогою послуги з дистанційного продажу автомототранспорту за допомогою застосунку Дія у червні було переоформлено 18,8 тис. легковиків, мопедів та мотоциклів, що ми визначили з відкритих даних ГСЦ МВС. Це не рекорд, скоріш за все максимальним значенням надовго залишаться показники травня цього року – 45,5 тис., щоправда, тут варто додати, що така популярність дистанційного продажу транспорту була викликана «бумом переписувань», який спричинили зміни щодо правил мобілізації транспорту у приватних власників.

Які електричні кросовери найпопулярніші в Україні? Підсумки червня

Поки ще не всі операції, які пройшли через Дію у квітні, травні та червні насправді торгові – частина досі є так званим «переписуванням» автомобілів на родичів чи інших близьких осіб. Припускати це дозволяє паралельна статистика дарування автомобілів, за якої лише у червні офіційно відбулося більше дарувань, ніж за весь минулий рік. Для порівняння, до початку «буму переписувань» щомісячний обсяг перепродажів у Дії становив 9-10 тисяч ТЗ, тож ймовірно, що через місяць-два обсяги реєстрації авто у Дії повернуться до подібних значень.

Які авто з пробігом краще продавались у червні?

Частка тих, хто вирішив продати (або «переписати») автомобіль без відвідин сервісного центру МВС з 24,5% у травні зменшилася до 15,5% у червні. І знову для порівняння: у першому кварталі вона складала близько 10…12%.

Які транспортні засоби найчастіше переоформлювали у Дії? Нагадаємо, що дистанційно можна продати легковик, мопед та мотоцикл, за умови що це перший продаж у році. Отже, минулого місяця найбільша частка виявилася у легковиків – 96,8%, мотоцикли зайняли 3,1%, мопедів було лише 30 шт., або 0,1%.

Найпопулярніші «свіжопригнані» легковики червня

Нові номерні знаки (заразом й «техпаспорти») замовили не всі користувачі Дії – таких виявилося 11,7%. Менше, ніж у першому кварталі, коли номери змінювали близько 14%, але більше, ніж було у травні (5%).

Щодо самих автомобілів: список загалом схожий до того, який ми зазвичай бачимо у наших регулярних оглядах вторинного ринку. Зрештою, оскільки переоформлення авто в Дії це додаткова опція, було б дивно, якби там утворилася якась інша, відмінна від загалу картина. Ось Топ-20 моделей, угоди купівлі-продажу щодо яких були укладені в Дії у червні 2024 року:

 1. Volkswagen Passat – 671 шт.
 2. Volkswagen Golf – 535 шт.
 3. Skoda Octavia – 510 шт.
 4. Renault Megane – 409 шт.
 5. Ford Focus – 368 шт.
 6. Daewoo Lanos – 349 шт.
 7. BMW 3 Series – 294 шт.
 8. BMW 5 Series – 283 шт.
 9. Opel Astra – 268 шт.
 10. Skoda Fabia – 250 шт.
 11. Chevrolet Aveo – 233 шт.
 12. Audi A4 – 215 шт.
 13. Audi A6 – 198 шт.
 14. ЗАЗ Lanos – 187 шт.
 15. Volkswagen Jetta – 167 шт.
 16. Mazda 3 – 163 шт.
 17. Mercedes-Benz E-Class – 162 шт.
 18. Mitsubishi Lancer – 161 шт.
 19. Renault Scenic – 159 шт.
 20. Hyundai Tucson – 140 шт.

Наймолодшими автомобілями, продаж яких була оформлена в Дії, стали електромобілі Nissan Ariya та Zeekr 001, а також гібридний Audi Q8. Усі вони мали 2024 рік випуску.

Найстаршим легковиком цього разу став Willys MB1 випущений у 1941 році. Серед рідкісних та преміальних марок у Дії були переоформлені по одному Maserati, Bentley та Maybach.

Продавати авто в Дії відтепер зможуть всі. Як це зробити?

А якщо у вас є Дія і ви якраз обмірковуєте купівлю автівки, нагадаємо, за допомогою AUTO.RIA можна дистанційно перевірити історію та технічний стан будь-якої машини. Також у нас уже є чимало автівок з розширеними перевірками – побачити їх можна натиснувши ось це посилання, а ще є варіанти, котрі побували у Центрі перевірок AUTO.RIA. Крім цього можна обрати будь-яке інше авто, й замовити для нього потрібну розширену перевірку – CARFAX, VIN+, або діагностику технічного стану за спеціальною програмою на акредитованій СТО.

Перевірити авто на AUTO.RIA

Бажаєте першими отримувати корисну й перевірену інформацію для автомобілістів – підписуйтесь на пріоритетне отримання новин від AUTO.RIA за допомогою зручного для вас каналу, й не пропустите жодного важливого повідомлення!

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →

Перевірено людьми