debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Скільки потрібно часу, щоб продати автомобіль в Україні? Назад

Скільки потрібно часу, щоб продати автомобіль в Україні?

Інститут досліджень авторинку спільно з AUTO.RIA визначив, за скільки днів продаються легкові авто з пробігом різних цінових груп.

Кожному власнику, котрий прийняв рішення подати оголошення про продаж своєї автівки, цікаво, скільки ж часу може знадобитися до моменту, коли він отримає бажану суму за проданий автомобіль, та зможе перейти у статус покупця, обираючи наступну машину. У таких ситуаціях для прогнозування можна опиратися на власний досвід попередніх продажів, поцікавитися у колег-автомобілістів за який час їм вдавалося знайти покупця, однак очевидно, що таких даних буде недостатньо, аби побачити повну картину ринку. Адже усі автівки різні – за віком, станом, пробігом, комплектацією та ціною.

Щоб зорієнтуватися у дійсному стані справ на українській «вторинці», фахівці Інституту досліджень авторинку на основі інформації від найбільшого автомобільного маркетплейса України AUTO.RIA визначили, скільки часу фактично продаються вживані легковики різних цінових груп.

Седани з 4x4. Які та за скільки можна купити зараз?

Дані, які використовувалися для дослідження, доволі свіжі, й покривають часовий відтинок за два минулі місяці. До уваги бралися лише пропозиції з наданим власником VIN-кодом автомобіля, а таких більшість – 92,3% з усіх актуальних оголошень, й на їх основі було визначено середній час у днях, який минув від дати створення пропозиції, до моменту, коли її було видалено з позначкою «авто продано». Усього опрацьовано понад 100 тисяч таких оголошень, у ціновому діапазоні від $1000 до $50000.

Європа готується до введення екостандарту «Євро-7». Що це значить для України?

Перш ніж розглянути слайд, який буде далі, варто пояснити, що на ньому розміщено відразу дві діаграми. Одна, котра складається з менш контрастних стовпців, показує актуальне наповнення авторинку легковиками відповідної цінової групи. Вертикальна вісь з їхньою кількістю знаходиться у правій частині слайда, сам же масив - зліва. Тож бачимо, що найбільш наповненою частиною української автомобільної «вторинки», де кількість пропозицій понад 5 тисяч, є ділянка з цінами від 2 до 13 тисяч доларів. Найвища ж концентрація пропозицій, де їх понад 10 тисяч для кожної цінової групи, лежить у ціновому діапазоні від $4000 до $9000.

Тепер, знаючи який вигляд має наш авторинок за кількісно-ціновою пропозицією, можна розглянути ламану, що наведена на тому ж слайді, й показує середній час продажу легковиків для кожної окремої цінової групи.

Перший висновок – вона не повторює форму «гірки», якою виглядає мас-маркет вживаних легковиків в Україні, отже час продажу для авто з різною ціною відрізнятиметься. Другий – чітке, майже прямолінійне зростання часу продажу спостерігається від початку цінового діапазону, де, власне, й відбувається найбільша кількість угод, що в результаті дає найвищу статистичну точність результату. І це зростання продовжується фактично до відмітки на шкалі цін «$20000», після чого ламана стає більш хвилястою. Вочевидь, завдяки щойно згаданій причині – більше даних – вища стабільність результату, менше угод (даних) – вища ймовірність виникнення флуктуацій.

Які авто з пробігом краще продавались у жовтні 2022 року?

Що в абсолютних показниках? Найдешевші транспортні засоби продаються швидше. Власники машин з початкового цінового сегмента, до $3000, в середньому очікують на продаж від 7 до 13 днів. Легковики з найбільш насиченої частини ринку (діапазон цін від $4000 до $9000) в середньому знаходять нового власника за 18 днів. Й далі, разом зі зростанням ціни автомобіля, потроху збільшується час, потрібний на його продаж, до 19-37 днів (27 в середньому).

Недорогі, дизельні, економні, за $5000. Які легковики зараз можна купити з такими параметрами?

Окремо слід звернути увагу на «просідання» кривої з часом продажу біля позначок «$12000-$13000». Ця частина ринку зазвичай насичена легковиками, що прибули з країн Америки, й мають низку переваг (пробіг, рік випуску, ціна) перед аналогічними (чи подібними) європейськими моделями. Звісно, вони мають й недоліки, а саме – «аукціонне» минуле, тобто отримали певні пошкодження, й тому були продані за океаном «з молотка» істотно дешевше, ніж авто без дефектів. Проте інтерес до них доволі високий, й продаються такі, про що свідчать наведені дані, дещо швидше.

Кросовери зі США. Які можна вибрати зараз, та скільки за них просять?

Що у підсумку? Найменше часу на продаж потребують найдешевші легковики, від 7 до 13 днів в середньому. У мас-маркеті, тобто тому сегменті ринку, де найбільша кількість пропозицій та найвища частота угод купівлі-продажу, середній час до обміну ключів на гроші становить 17 днів. Зі зростанням ціни вживаного легковика, зростає й час, потрібний на те, аби знайти покупця на нього. Що, врешті, цілком логічно, адже в Україні практично всі автомобілі з пробігом купуються за готівку, без жодної кредитної підтримки від банків чи інших фінансових установ, відповідно є менша кількість потенційних покупців, яким під силу накопичити суму понад 15-20 тисяч доларів.

Какие электромобили можно купить в Украине сейчас и сколько они стоят?

Звісно, усереднені числа щодо часу продажу, навіть якщо отримати їх для окремих цінових підсегментів, не варто сприймати як абсолютні, скажімо позначивши 16-й день у календарі, після створення оголошення про продаж автівки ціною $5000, а до цього навіть не відповідати на телефонні дзвінки.

Час продажу окремо взятого, а не середньостатистичного автомобіля, залежить від багатьох чинників – його ціни у розрізі цін на ринку на подібні/аналогічні моделі, дійсного стану, якості опису та фотографій в оголошенні, стилю спілкування продавця по телефону чи при зустрічі, наявності дефектів в авто. Прозорої історії машини, яку можна перевірити з незалежних баз даних, готовності власника до технічної перевірки товару на спеціалізованій СТО, просування пропозиції за допомогою засобів реклами.

Готові підбірки автомобілів на будь-який смак, гаманець та потреби
Що купити?

Звернувши увагу на щойно згадані моменти, час продажу можна істотно скоротити – для цього ми створили низку практичних інструкцій, у корисності яких вже переконалося чимало продавців, котрим вдалося відійти від заїждженого опису «всі деталі по телефону». Можете скористатися ними й ви – всі вони доступні за ось цим посиланням.

Як продати авто швидше?

Бажаєте першими дізнаватися про реалії українського авторинку, найпопулярніші моделі на ньому, зміни законодавства та отримувати іншу корисну інформацію – підписуйтесь на пріоритетне отримання новин від AUTO.RIA за допомогою зручного для вас каналу, й не пропустите жодного важливого повідомлення!

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →

Перевірено людьми