debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Інженери з Естонії привезли до України безпілотні пікапи для військових Назад

Інженери з Естонії привезли до України безпілотні пікапи для військових

Запропоновану технологію можна використовувати для подальшого переобладнання багатьох транспортних засобів. Серед обмежень — лише тип коробки передач.

Часто можна почути, що наш спротив російському агресору давно перетворився на війну дронів, — і це анітрохи не перебільшення. FPV-дрони допомагають ефективно нищити ворожу техніку, економити боєзапас, вести розвідку, зберігаючи життя наших воїнів. Зазвичай терміном "дрони" називають 7- та 10-дюймові коптери-"камікадзе", хоча разом з ними Сили Оборони використовують і більших "пташок", а також надводні платформи на кшталт Magura V5 та Sea Baby і невеликі наземні системи, що виявились корисними для мінування та дистанційного підриву.

Як ми закрили збір у День Конституції

Над створенням таких проєктів працює чимало інженерних команд та компаній в Україні та цілому світі. Наприклад, днями до нас завітала естонська компанія Telearmy, яка продемонструвала власну розробку — комплекс дистанційного управління автомобілями та броньованими транспортними засобами.

Безпілотний пікап

Цікаво, що насправді ця презентація була не просто "демонстрацією потенціалу": два автомобілі з дистанційним керуванням від цього виробника вже поставлені до українського війська та працюють в зоні бойових дій. Ще два автомобілі, які ми змогли побачити, також мають відправитись на фронт найближчим часом, а надалі опікуватись пошуком авто та фінансуванням таких проєктів планують відомі в Україні спільноти ГЕРОЙCAR та Благодійний Фонд Руслана Шостака.

AUTO.RIA та ESTEM донатять ЗСУ з продажу одноразових душів

Сама система створювалась у співпраці з компаніями Elmo та Estmil, а її ранні версії вперше були представлені близько 4 років тому. Причому, розробники продовжують розвивати власну технологію і найближчим часом мають намір дообладнати її камерами нічного бачення, додати можливість короткочасної роботи техніки в автономному режимі та функцію управління через радіоканал.

Зараз процес управління безпілотним авто відбувається через комбіновану систему інтернет-зв’язку, яка складається з комплексу 4G-модемів та Starlink. Причому, для запобігання перешкодам частина сигналу передається напряму через peer-to-peer і дублюється через виділений сервер в Естонії. Зазначимо, крихтами цієї інформації ми ділимося за згоди учасників проєкту.

Збір на авто по запиту 46-ї аеромобільної бригади закрито 21 серпня 2024 року

Окрім обладнання зв’язку на автомобілі також встановлена електроніка для керування та передачі телеметрії й комплекс з 6 камер, які передають зображення з усіх куточків машини. Розробники запевняють, що їхню систему можна встановити на будь-який автомобіль, але є одна умова — він повинен мати автоматичну трансмісію. При цьому автомобіль переобладнують таким чином, що він зберігає і можливість управління безпосередньо водієм, а не лише віддалено.

Зовнішня консоль управління автомобілем за конструкцією нагадує кокпіт для симулятора автоперегонів і складається зі спеціальної достатньо рами, великого екрана і маніпулятора з кермом та педальним вузлом. Все це приєднано до спеціального модуля обробки інформації, який надає керманичу картинку з камер автомобіля і телеметрію та пересилає команди безпосередньо на авто. На цьому етапі розвитку система потребує стабільного електроживлення та якісного інтернету, однак встановлювати її можна будь-де. Наприклад, з двох пікапів, показаних на презентації, одним кермували безпосередньо з місця презентації, а інший перебував під контролем оператора, який знаходився в Естонії.

Евакуація поранених, розвідка, розмінування та підвезення припасів — автівок треба багато. Долучайся до збору!
Донатьте на авто для ЗСУ - ми подвоїмо!

Як і в разі з наземними платформами, технологія дистанційно керованих авто може бути корисною не лише для проїзду замінованими шляхами, а й для евакуаційного транспорту, постачання боєприпасів, дронів тощо. Представники Telearmy оцінюють вартість обладнаного такою системою автомобіля у 30 тисяч євро, хоча сума може змінюватись залежно від встановленого обладнання та нюансів цільового призначення готового комплексу.

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →