debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Брюссель, у нас проблема! Виробники занепокоєні низьким попитом на «електрички» Назад

Брюссель, у нас проблема! Виробники занепокоєні низьким попитом на «електрички»

Асоціація європейських автовиробників закликала ЄС пом’якшити обмеження викидів двигунами внутрішнього згоряння у 2025 році через падіння попиту на електромобілі.

Тривожний сигнал: через невідповідність амбітних планів електрифікації автомобільного сектора ринковим реаліям європейські автовиробники можуть «попасти» на багатомільярдні штрафи й втратити значні кошти замість того, щоб спрямувати їх на досягнення «нульових викидів». Європейська асоціація виробників автомобілів (ACEA) закликала Єврокомісію переглянути цільові показники викидів для автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, оскільки продажі електромобілів у регіоні продовжили падіння минулого місяця.

«Перехід до нульових викидів є дуже складним завданням, оскільки зростає занепокоєння щодо досягнення цільових показників скорочення викидів CO2 для автомобілів і мікроавтобусів до 2025 року», - зазначено у заяві асоціації.

Нагадаємо, план значного скорочення шкідливих викидів транспортом з ДВЗ передбачав дуже амбітний намір масового переходу до виробництва переважно електромобілів. Однак у 2024-му чимало автомобільних брендів, які спершу поставилися до цієї ідеї з ентузіазмом, були вимушені переглянути власну позицію. І річ тут не у здатності побудувати потрібну кількість електричок, а у готовності споживачів їх купувати. Особливо на тлі загального сповільнення попиту на нові авто в європейському регіоні.

Одного лише оптимізму замало! Автовиробники переглядають електричну стратегію

За даними ACEA, кількість реєстрацій нових автомобілів у Європейському Союзі впала на 18,3% у серпні 2024 року, а продаж акумуляторних електромобілів (BEV) скоротився на 44% (до 92 627 нових «електричок» за місяць). Від початку 2024 року в ЄС були зареєстровані 902 тисячі електричних ТЗ, що становить близько 14% ринку, хоча за підсумками серпня 2023-го їхня частка перевищувала 20%! Найбільше падіння попиту цього літа зафіксували на найпотужніших для BEV ринках Німеччини (-68,8%) та Франції (-33,1%).

15 нових електромобілів, які мали попит у серпні

Причина не лише у відмові від субсидій для покупців нових «електричок» (хоч насправді їхнє скасування вплинуло на попит доволі суттєво). Звісно, ціна нових електромобілів є найвагомішим чинником, однак, за словами представників асоціації, виробники не мають можливості активніше зменшувати її через високу вартість сировини для батарей та електричного обладнання, постачання якої ще й доволі нестабільне з огляду на геополітичні обставини та війни. Також в ACEA нарікають на брак податкових пільг для виробників електротранспорту, низький рівень розвитку зарядної інфраструктури у більшості країн ЄС та малу частку «зеленої енергії» в електромережах, що демотивує «ідейних» клієнтів.

Як швидко деградує акумулятор електромобіля і від чого це залежить? ДОСЛІДЖЕННЯ

На думку виробників, чинні та прийдешні вимоги до викидів CO2 не враховують змін геополітичного та економічного клімату протягом останніх років і тому не відповідають реальному перебігу подій: це може призвести до мільярдних штрафів для виробників, які є членами ACEA. Передвісники наслідків уже виходять у медійний простір: скандали, пов’язані зі скороченням виробництва і втратою робочих місць останнім часом спалахують дедалі частіше. Ймовірні сценарії подальшого розвитку подій навряд чи когось втішать: йдеться про руйнування ланцюжків постачання, створення «фори» для виробників з інших регіонів і загальне послаблення європейської економіки.

Краще, ніж трамваєм? 15 найдоступніших електромобілів з пробігом

То що ж, власне, пропонують в ACEA? Насамперед — невідкладно пом’якшити вимоги ЄС до викидів CO2 легковиками й мікроавтобусами з ДВЗ, які мають набути чинності у 2025 році, а також вантажівками (з 2026-го). Також йдеться про готовність обговорювати «будь-які інші заходи, які дозволять загалом підвищити конкурентоздатність європейських електромобілів», що можна розцінювати як натяк на необхідність податкової підтримки виробників за «китайською моделлю».

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →