debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
«Зелена карта» при перетині кордону на авто. Потрібна вона зараз чи ні? Назад

«Зелена карта» при перетині кордону на авто. Потрібна вона зараз чи ні?

Про що варто знати біженцям, які перетинають кордон України на власному автомобілі.

Громадяни України, які перетинають зараз кордони з Польщею, Молдовою, Словаччиною та Угорщиною, можуть не оформляти поліси «Зелена карта». При цьому, як повідомляє НБУ, після перетину кордону необхідно одразу придбати поліс у країні перебування.

Поліція отримала ще одну підставу для зупинення транспортних засобів

Варто зазначити, що у деяких країнах компанії забезпечують безплатне автострахування для українських біженців. Наприклад, польські Allianz, ERGO Hestia, PZU та Warta надають покриття на 30 днів після перетину кордону. Німецькі страховики оголосили, що у разі ДТП з українськими авто готові сплатити збитки до 31 травня цього року, а Чеське страхове бюро надає покриття на 2 місяці після перетину кордону. При цьому чехи навіть створили спеціальну гарячу лінію за телефоном +420 251 032 834, де є україномовні оператори.

Страхування авто під час війни: які є нюанси?

Наразі у наших водіїв залишається можливість купити «Зелену карту» в українських страховиків. Через інтернет можна придбати як поліси на короткий термін (до 60 днів) зі знижкою 50%, так і страхування на більш тривалий період.

Нагадаємо, що зараз через кордон безперешкодно пропускають жінок, дітей та людей похилого віку. Водночас обмежений виїзд для чоловіків віком від 18 до 60 років. З цієї категорії дозволено виїзд лише одиноким або багатодітним батькам, чоловікам, які здійснюють догляд за людьми з інвалідністю та деяким іншим категоріям громадян, перерахованим у листі від 25.02.2022 р. N 23-6081/0/6-22-Вих Органам Держприкордонслужби.

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →

Перевірено людьми