Рішення Єврокомісії запровадити додаткові мита на імпортовані електромобілі китайського виробництва стало однією з найдискусійніших тем цього року не лише в автоіндустрії, а й в економічному середовищі. Нагадаємо, після масштабного антидемпінгового розслідування Європейський Союз повідомив про намір ввести «загороджувальне» мито на «електрички» з КНР у розмірі до 38,1%, додавши його до вже наявного збору (10%). Суперечки тривали кілька місяців, але врешті ЄС і Китай домовилися розв’язати їх, узгодивши компроміс.
Представник міністерства торгівлі Китаю заявив, що в межах угоди китайські виробники електромобілів зобов’язалися продавати свої електромобілі в ЄС за цінами, вищими за встановлений мінімум. Цікаво, що раніше цю ідею вже обговорювали, але Єврокомісія її не схвалила. Однак після того, як китайські корпорації вирішили інвестувати значні кошти в будівництво виробничих потужностей у країнах Європи та знову запропонувала встановити мінімальні ціни на власну техніку, влада регіону пішла на поступки.
«Технічні команди з обох сторін зараз ведуть переговори щодо гнучкого плану цінових зобов’язань і докладають усіх зусиль, щоб досягти консенсусу щодо рамок рішення до остаточного рішення ЄС щодо тарифів на електромобілі», — зазначив речник Мінторгу КНР.
Втім, питання поки не варто вважати закритим остаточно: у жовтні ЄС ще має формально проголосувати за ведення додаткових мит на електромобілі китайського виробництва. Однак ймовірність компромісу дуже висока: внаслідок угоди Європа отримає гарантовані інвестиції та додаткові робочі місця, а Китай — доступ до ринків, які потребують недорогих електромобілів, нехай навіть і не за «сміттєвими» роздрібними цінами.
Зауважимо, що до українського ринку ця суперечка стосунку поки не має: в Україні процедуру пільгового розмитнення (без сплати мита й ПДВ) тимчасово проходять усі електромобілі, незалежно від країни їхнього походження. Саме тому частка дешевшої китайської техніки, імпортованої переважно з внутрішнього ринку КНР, за даними українського Інституту досліджень авторинку, сягає 85% нашого ринку нових BEV.
Прокомментируйте первым