debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Не на тих напали! В Україні продали більше нових електромобілів Назад

Не на тих напали! В Україні продали більше нових електромобілів

Попри масштабні відключення електроенергії у багатьох областях, попит на електричні авто та гібриди анітрохи не зменшився — принаймні, за підсумками жовтня. Якому типу живлення авто віддали перевагу покупці?

Після паливної кризи навесні, яка стала наслідком руйнації рашистами нафтопереробних заводів та оптових баз, в Україні суттєво зріс інтерес до електричного транспорту — і ця абстрактна зміна настроїв вилилась у цілком конкретну кількість продажів. За даними ГСЦ МВС, найбільшу кількість нових електромобілів (286 одиниць) від початку 2022 року в Україні продали саме у травні. Влітку успіхи дилерів виявилися скромнішими, хоча на вторинному ринку попит на вживані «електрички» зростав аж до серпня (до 2331 електроавто з пробігом).

20 найпопулярніших нових авто України. Що купували у жовтні?

Натомість восени, попри істотні проблеми з енергоживленням (про їхні причини годі й згадувати), ситуація змінилася: продажі на «вторинці» добряче (майже на 10%) пригальмували, а попит у салонах дилерів почав відновлюватись. І за підсумками жовтня фактично вийшов на рівень рекордного травня: 282 нових електрички! Це тим більш цікаво, оскільки загальний обсяг продажів нових авто минулого місяця дещо знизився, тож частка електроавто на ринку виявилася більшою, ніж зазвичай: 9,4% проти 7,9% у вересні.

Рейтинг популярності за типом пального в Україні

за підсумками продажів нових авто у жовтні 2022 року*

*Дані ГСЦ МВС України

Ясна річ, за умови меншої загальної кількості продажів зростання попиту на електромобілі могло відбутися лише за умови певних поступок з боку легковиків з іншими типами живлення. Так і сталося, причому найбільших втрат зазнав «дизельний» сегмент. Причин чимало: по-перше, через екологічні вимоги автовиробники істотно скоротили пропозиції автомобілів, обладнаних дизельними двигунами. По-друге, вони ще й коштують більше за бензинові легковики, та й вартість ДП на українських АЗС зараз вища за ціну бензину.

Найдоступніші нові дизельні автомобілі: що є на AUTO.RIA?

Тож врешті частка дизельних легковиків на українському ринку нових авто за підсумками жовтня зменшилася до 19,2% (у вересні вона становила 22,3%). Тим часом популярність бензинових моторів навіть трохи зросла: у жовтні вона сягнула 57,2% від загального обсягу продажів проти 55,6% попереднього місяця. Натомість принишкли продажі двопаливного легкового транспорту: у жовтні першу реєстрацію пройшли лише 33 нових авто з ГБО (проти 63 у вересні), тож частка «газових» авто склала скромні 1,1%. Втім, річ тут не у попиті: легковики з газобалонним обладнанням у пропозиціях дилерів просто відсутні. А дарма!

Рейтинг нових електромобілів, які купували в Україні у вересні

Насамкінець — кілька слів про сегмент нових авто з гібридними силовими установками: попри невеличке зниження темпу продажів у жовтні (397 авто проти 417 за підсумками вересня) їхня частка на ринку навіть трохи зросла (до 13,2% замість 12,4) через менший попит на нові авто в цілому. І тут уподобання покупців теж на боці бензоелектричних гібридів: їх купували удвічі активніше (268) за дизель-електричні (129 авто).

Найдешевші авто в Україні: повний привод, «автомат», турбомотор... Але не все одразу!

Хай там як, спільними зусиллями електрифіковані авто у жовтні склали істотну частину продажів на українському ринку: електричний або гібридний рушій мав кожен п’ятий новий автомобіль, який виїхав з воріт дилерського складу минулого місяця.

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Комментарии (2)

Добавить комментарий к статье
Володя | 17:08, 16 нояб. 2022

Гібридним

Олександр | 17:23, 16 нояб. 2022

На даний час, дешевше їздити на таксі. Ціни не піднялись після 24.02

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →

Перевірено людьми