debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Динаміка українського авторинку. Тиждень тридцять сьомий Назад

Динаміка українського авторинку. Тиждень тридцять сьомий

Про вплив пального на ринок, активність покупців, динаміка цін, рейтинг моделей у пошуку та підбірка найдорожчих легковиків, проданих цього тижня.

Ціни на пальне та авторинок

Минуло два з половиною місяці від моменту повернення повних ставок оподаткування на автомобільне пальне. Що призвело до істотного підвищення цін на нього: за бензин А-95 зараз просять близько 55 гривень за літр, до повернення повного оподаткування (навіть без карток знижок чи подібних засобів) цілком реально було купити це пальне за 43-44 грн/л. Подібна ситуація і з дизпальним – поточна його середня ціна по Україні складає 53 грн/л, до подорожчання було на 10 гривень менше. Не відстає й скраплена пропан-бутанова суміш: середня її ціна на момент створення даного огляду складає 25 грн/л, хоч порівняно недавно «автогазом» можна було заправити балон своєї автівки за 21 грн/л, а то й дешевше.

Динаміка цін на АЗС за минулий місяць натякає, що подорожчання скоріш за все продовжуватиметься, й зупиниться або на моменті значних «просідань» торгів на АЗС, або ж на відмітці «60 гривень мінус 5 копійок», тобто випереджаючи психологічний бар’єр коли більшість автомобілістів вважатиме ціну в рівно 60 (чи більше цього) грн/л неприйнятною.

Готові підбірки автомобілів на будь-який смак, гаманець та потреби
Що купити?

Відповідно, на такі обставини реагує й авторинок. Насамперед істотно зростає попит на електромобілі, й не лише бюджетної групи, а й загалом на всі представлені на ринку. Помітно знижується інтерес до великооб’ємних легковиків, навіть тих, що оснащені ГБО – експлуатувати зараз машину з двигуном V8, а то й з V12 економічно недоцільно – доводиться шукати інші варіанти. Відповідно й інтерес покупців до таких авто, навіть попри вже знижені ціни на них, впав, і продовжить падати.

Какие электромобили можно купить в Украине сейчас и сколько они стоят?

Сюди ж варто додати групу машин, чиї конструкції були розроблені (або скопійовані із закордонних зразків) в часи СРСР – непомірні за нинішніми мірками витрати пального та низькі експлуатаційні якості вже не компенсуються низькими цінами на такі транспортні засоби, й у всіх рейтингах вони опускаються. Відповідно зараз, за відсутності інших вагомих чинників, головним рушієм змін на авторинку є ціни на АЗС.


Активність авторинку

Цього тижня активність покупців у переглядах пропозицій про продаж легковиків дещо зросла, й загалом тримається на звичайному для нашого ринку рівні. Поки не спостерігаємо різких злетів чи падінь, що свідчить про збереження обсягів торгів на вторинному авторинку.


Цінова картина вторинного авторинку

Про основні терміни та принципи, за якими визначаються ті чи інші показники, котрі присутні на слайді у даному розділі, можна дізнатися в однойменному розділі за цим посиланням.

Калькулятор цін на авто

Цього тижня продовжується зростання цін в окремих групах, насамперед через дефіцит «свіжих» автомобілів, якими б ринок мав поповнюватися завдяки імпорту та продажами авто першими власниками, які їх купували свого часу в автосалонах.


Які моделі легковиків шукають найчастіше на AUTO.RIA?

Вкотре список найпопулярніших у пошуку легковиків має вигляд, подібний до таких же списків з попередніх тижнів. Поки картина теоретичних інтересів українських покупців автомобілів залишається сталою, без істотних змін. Чого не можна сказати про картину фактичного попиту, де постійно зростає і кількість і частка електромобілів.


Найдорожчі авто, продані цього тижня на AUTO.RIA

Цього разу на слайді автівки ціною близько 100 тисяч «умовних», які важко назвати рідкістю на наших дорогах. Зовсім інша річ, коли до цього розділу потрапляють Rolls-Royce, Lamborghini чи Ferrari – будемо сподіватися що наступного тижня матимемо справу з якимись дійсно цікавими та рідкісними моделями. Залишається лише дочекатися чергового випуску «Динаміки авторинку».

Найдорожчі авто на AUTO.RIA


Цікавитесь реаліями нашого авторинку, й бажаєте регулярно дізнаватися про те, які моделі найпопулярніші, як змінюються ціни, інтереси покупців та про актуальні тренди – підписуйтесь на пріоритетне отримання новин від AUTO.RIA за допомогою зручного для вас каналу, й не пропустите жодного важливого повідомлення!

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →

Перевірено людьми