debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Подешевшали чи подорожчали? Що зараз з цінами на легкові авто з пробігом? Назад

Подешевшали чи подорожчали? Що зараз з цінами на легкові авто з пробігом?

Досліджуємо як змінилися ціни від початку року на найпопулярніші моделі легковиків в основних вікових сегментах.

Якщо запитувати автомобілістів, як на їхню думку змінилися ціни на машини зараз, ви не отримаєте однозначної відповіді – одні стверджуватимуть що все геть-геть подешевшало, інші ж наполягатимуть, що навпаки, подорожчало, і навіть попри «нульове розмитнення» знайти варту уваги автівку за малі гроші зараз неможливо. Хто ж із них правий? Парадокс у тому, що і ті й інші водночас і праві, і ні. Чому? Саме це ви й дізнаєтесь з цього невеликого дослідження.

До речі, раніше, у березні цього року, ми робили подібний огляд, та за браком часу не встигли створити інфографіку, а лиш навели числа. Зараз же все візуалізовано, і розуміти стан справ на ринку стало ще простіше та зручніше.

Реалії автобізнесу: чим цікавляться клієнти та що їм можна запропонувати зараз

Отже, аби докладно, з лабораторною точністю розібратися у тому, «подешевшало чи подорожчало», варто концентрувати увагу на одній моделі, ще й певній її генерації, при цьому враховуючи походження автівок, їхній пробіг, загальний стан, комплектацію та ще кілька десятків факторів. Тоді й результати будуть найточніші, однак це займе немислимо багато часу, й надмірна деталізація може призвести до втрати фокусу на головному – адже ми хочемо зрозуміти, що робиться на ринку загалом, а не з однією окремо взятою автівкою.

Авто з Америки. Що та за скільки можна вибрати зараз?

Для цього оберемо найбільш універсальний та компромісний формат – розділимо вторинний ринок на три вікові групи, а у кожну групу включимо по 5 моделей, які торік продавалися найчастіше. Далі порівняємо середні ціни на кожну модель, які були нами зафіксовані на початку року з тими, які ми визначили на початку травня. А для більшої наочності наведемо графіки зміни середньої ціни від січня до кінця квітня, що допоможе розуміти тренд для кожної автівки, присутньої на наступних слайдах. Почнімо!

 
Ціни у сегменті 2000-2008 р.в.

Оглянувши спершу діаграми зміни середніх цін, можна дійти висновку що кожна модель має свій власний шлях на ринку – синхронних змін не спостерігається. Найбільш спокійна лінія у «Ланоса» - це пояснюється тим, що модель не імпортується, фактично не конкурує з іншими автівками, займаючи проміжне місце між застарілими наддешевими «ВАЗами» та бюджетними «іномарками». Тому він просто поволі дешевшає і продовжуватиме це робити аж поки останнього «Ланоса» не буде відправлено на утилізацію.

Інші ж моделі залежні від імпорту, бодай частково, і запровадження «нульового розмитнення» у квітні цілком могло б «збити» ціни на них, проте стрімкого обвалу не сталося, синхронне зниження у правих частинах діаграм помітне, проте наразі воно незначне. При чому у попередні місяці окремі моделі мали значно більші «просідання» та «горбики», тож однозначно стверджувати що зміна правил «пригону» тут мала якийсь вплив, наразі неможливо. Тим більше, що різниця між середніми цінами на початку року й зараз різна для кожної моделі.

Пропозиції з авто 2000-2008 р.в.

Отже, сегмент до 2008 р.в. живе за своїми власними правилами, які не надто залежать від зовнішніх чинників, ціни переважно встановлюються у залежності від наявних в Україні авто, парк яких, у порівнянні з наступними сегментами, чималий.

 
Ціни у сегменті 2009-2014 р.в.

На відміну від попереднього розділу, тут усі моделі мають зміну середньої ціни позначену червоним кольором ще й зі знаком «мінус». Числа свідчать, що «середняки» (за віком) трохи скинули у ціні, а деякі навіть і не трохи.

Ймовірно так тому, що відразу спрацювало кілька чинників. Один із них – багато розмов про введення «нульового розмитнення», а потім таки його запровадження. Цей віковий сегмент був доволі популярний у «гонщиків», тож можливо, поява на ринку дещо дешевших автівок трохи «потягла» ціни донизу.

Пропозиції з авто 2009-2014 р.в.

Хоча на практиці віднайти у Європі геть дешеві авто, які б були суттєво дешевші після ввезення від тих, які вже є в Україні, доволі складно, хто б що не казав. Ще один чинник – автодилери, які намагалися якнайшвидше продати наявні у них легковики, аби вивільнити гроші перед введенням безмитного імпорту, для чого теж знижували ціни. В підсумку маємо те, що автівки цієї вікової групи справді подешевшали, і зараз їх купувати вигідніше, ніж на початку року.

 
Ціни у сегменті 2015-2021 р.в.

На українському ринку легковиків з пробігом умовно-«свіжі» машини переважно імпортували з країн Америки, дещо рідше з Південної Кореї. Саме тому серед п’яти найпопулярніших авто домінують «американці», хіба що Hyundai Sonata частково імпортувалася з Кореї, хоча й зі США їх прибувало теж чимало.

Що з цінами у цій віковій групі? Більшість моделей подорожчали. Крім Ford Focus, який, варто зазначити, на вторинному ринку має три джерела походження – «дилерські» авто, продані раніше новими місцевими автосалонами, та «свіжопригнані» з Європи і США. Можливо, саме збільшення автівок з «нульовим розмитненням» з країн ЄС й спричинило невелике зниження середньої ціни на «Фокус».

Пропозиції з авто 2015+ р.в.

Усі ж інші – подорожчали (гаразд, без урахування Nissan Rogue, він і без того коштує чимало). Це пояснюється тим, що американські авто, як не крути, таки дешевші за свої європейські аналоги (або «однокласників»-конкурентів), а «аукціонне минуле» - явище відносне. Особливо коли йдеться про можливість отримати машину на кілька років новішу, або ж на кілька тисяч «умовних» дешевшу.

Водночас слід врахувати, що українські морські порти зараз не приймають вантажі, тому частина «американок», які були замовлені на початку року, прибуває до нас за новими, зміненими маршрутами, за що доводиться доплачувати кілька тисяч доларів. І навіть без переадресації контейнерів доставлення машин зі США стало дещо дорожчим. Що врешті й потягло підвищення цін на них, вкупі з невеликим зниженням обсягів пропозиції з такими автівками.

Більше безпечних покупок. AUTO.RIA перевіряє пробіг та участь авто в ДТП

Отже, якщо хоч трохи розкласти ринок на сегменти, й дізнатися про «цінові історії» найпопулярніших на ньому моделей – картина стає цілком зрозумілою. Справді є автівки, які зараз подешевшали, у порівнянні з тими цінами, які були на них на початку року, а є й такі, які подорожчали. І тепер ви знаєте які з них «в плюсі» чи «в мінусі», на скільки, й чому так відбувається.

Готові підбірки автомобілів на будь-який смак, гаманець та потреби
Що купити?

До речі, варто нагадати, що моделі, які ми використали у цьому огляді, були найпопулярнішими у своїх вікових підгрупах минулого року. Зараз же картина попиту дещо змінилася, але це аж ніяк не таємниця – ми вже опублікували підбірку легковиків, щодо яких зараз спостерігається найвища зацікавленість потенційних покупців. Побачити її можна перейшовши за ось цим посиланням.

Все буде Україна! Перемога близько!

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →

Перевірено людьми