Після зміни поколінь японський хетчбек Suzuki Swift зберіг платформу Heartect, яка зазнала суттєвої модернізації. Таким чином виробник зміг зробити вартість нової моделі трохи привабливішою, однак додавати нові технології безпеки до «готових» структур значно складніше, — і результат майже одразу продемонструвала оцінка незалежного бюро Euro NCAP.
Останнє випробування показало, що під час зміни поколінь інженери виконали багато важливої роботи. Однак сучасні норми Euro NCAP вимагають дуже широкого переліку асистентів безпеки, які на цій платформі впровадити майже неможливо. Окрім того, до моделі виникла й низка інших питань, тому новий Swift зміг заробити лише 3 зірки з 5 можливих.
Дивина, але найвищий бал хетчбек має за безпеку пішоходів. Причому, тут свою частину роботи зробила система екстреного гальмування, яка адекватно реагувала на більшість ситуацій. Також дуже непогано проявила себе нова форма передньої частини автомобіля. Серед травмонебезпечних зон експерти виділили хіба що стійки біля лобового скла і фальшрадіаторну решітку, які на більшості моделей теж входять до «групи ризику». У той самий час, капот, бампер та крила визнані безпечними для пішоходів. В цілому результат дуже хороший, хоча найбільше балів у Swift списали за відсутність системи, що запобігає відкриттю дверцят, коли поруч проїжджає велосипедист, і за похибки в тестах з “мотоциклістами”.
Трохи гіршою виявилась ситуація з захистом водія та дорослих пасажирів. Попи на те, що салон хетчбека залишився стабільним під час всіх випробувань, питань до пасивної безпеки виникло чимало. Наприклад, у тестах з частковим перекриттям захист грудної клітини водія було визнано слабким, а для переднього пасажира — посереднім. Наслідки удару з повним перекриттям були вже кращими, але не ідеальними. Також певну частину балів було списано за відсутність систем, які мають запобігти ударам головою між водієм та переднім пасажиром.
Захист пасажирів-дітей отримав майже подібну оцінку. В експертів виникли питання до рівня захисту голови та торсу “10-річного” манекена під час бічного удару, а після фронтального удару були виявлені граничні навантаження на шиї обох манекенів. Натомість Swift отримав бонусні бали за підтримку усіх поширених “дитячих крісел”.
Найнижчу ж оцінку хетчбек отримав за роботу електронних асистентів. Загалом функція автономного екстреного гальмування адекватно працювала в більшості сценаріїв, а сам автомобіль вміє контролювати не тільки навколишню ситуацію, а і стан водія. В експертному звіті відзначено, що навіть у базовій комплектації новий Swift контролює, чи пристебнулись задні пасажири. Однак бонусних балів йому за це не нарахували через відсутність системи виявлення дітей на задньому ряду, яка є обов’язковою за новими правилами безпеки.
- Захист пішоходів - 76%
- Захист дорослих пасажирів - 67%
- Захист дітей - 65%
- Електронні помічники - 62%
Якби в Suzuki встановили цей самий асистент та додали інформацію, котрої від них вимагає Euro NCAP, то хетчбек отримав би на одну зірку більше. Однак і з наявним результатом новий Swift став рівнею більшому Renault Duster і мінівену Ford Tourneo Custom, - а це вже доволі непоганий результат. Особливо якщо пам'ятати про дедалі жорсткішу позицію Euro NCAP щодо встановлення на авто електронних асистентів безпеки: часом вона призводить до гострих дискусій з виробниками недорогих моделей.
Насамкінець нагадаємо, що в Україні нове покоління Suzuki Swift вже представлене, тож незабаром ми знайдемо нагоду провести власний тест-драйв. За найдоступніший хетчбек дилери просять щонайменше 720 000 гривень, а найдорожча версія автомобіля коштуватиме від 859 000 грн. На нашому ринку автомобіль пропонують тільки з мікрогібридом на базі 83-сильного бензинового «атмосферника» Z12E, посиленого стартер-генератора і бустерної АКБ. Базові версії мають механічну коробку передач, замість якої на дорожчі авто встановлюють варіатор.
Прокомментируйте первым