debug 0507 header1
debug 0507 header2
AUTO.RIA
Електромобілі: Погляд практика. Купувати чи ні? Назад

Електромобілі: Погляд практика. Купувати чи ні?

Про суспільні стереотипи, зарядні станції та доцільність придбання електромобіля ми запитали у експерта галузі, Назара Шимоне-Давиди.

Звичайно, ви знаєте, що електромобілі є, вони набувають все більшої популярності і, ймовірно, ви хоча б раз задумувались чи не варто купити авто з електротягою і для себе. Але брак інформації та певні соціальні стереотипи часто не дозволяють прийняти зважене рішення тим, хто стоїть перед вибором: бензин чи електрика?

Справді, тема «електричок» лише набирає оберти, і ніхто не ставить під сумнів, що через кілька років всі автомобілі будуть працювати на енергії з джерел відмінних від традиційного бензину, дизпалива чи газу. Та часто людям просто немає у кого запитати, як це воно насправді — володіти електромобілем. В Україні зараз експлуатується приблизно тисяча екологічно чистих легковиків, тому шанси знайти власника, який має добрий досвід експлуатації такого транспорту та може ним поділитись, дуже невеликі. Саме тому ми запросили до діалогу експерта в галузі електромобілів, у власності якого були (аж!) чотири Tesla Model S, а також (оскільки це не так вражаюче після чотирьох Тесла) різні моделі Рено, Ніссан, Фіат та електромобілі інших брендів. Зараз Назар Шимоне-Давида, який є засновником «Тесла клуб Україна», об'єднання зовсім не «віртуальних власників» Тесла та інших електромобілів, експлуатує Nissan Leaf, та очікує на доставку нового Tesla Model X. Погодьтесь, що такого досвіду більш ніж достатньо, щоб отримати вичерпну консультацію з усіх запитань, що стосуються електрокарів.

Фото: Назар Шимоне-Давида

Назаре, Як ви вважаєте – чи варто зараз купувати електромобіль принаймні як друге авто для сім‘ї?

Назар: це перший стереотип, який вже поступово змінюється у нашому суспільстві. Якщо думати про практичні експлуатаційні показники та довіритись статистиці, то електромобіль, насправді, це авто номер один. Найчастіше виконуються поїздки в межах міста, у власних чи робочих справах, і цих поїздок, протяжністю в кілька десятків кілометрів переважна більшість. Я також маю і бензинові авто, але я б сказав, що вони на другому місці, вони потрібні тоді, коли планується довга подорож у кілька сотень кілометрів, а довгих переїздів значно менше, ніж повсякденних коротких.

А як щодо економії? Переважна більшість автомобілістів вважає, що електрокар потрібно придбати саме заради економії на пальному...

Назар: Я завжди виношу питання економії в кінець списку. Електромобіль має дуже багато якостей, серед яких економія — це лише приємний бонус. Відсутність шуму та вібрації, динаміка, особливість набору швидкості, і не обов’язково у Тесла: практично всі електромобілі дають нове відчуття «драйву», у порівняні з машинами з ДВЗ. А якщо вести мову про автомобілі Тесла, тоді варто лише раз спробувати проїхатись на ній, і ви зрозумієте, що потрапили у майбутнє. Також питання екології, ми повинні бути свідомими того, який світ залишимо після себе для наступних поколінь і хто бачив використаний фільтр салону автомобіля, мав би зрозуміти про що йде мова. Але, все ж, так: електрокари дійсно економні, а якщо взяти до уваги що багато публічних станцій зарядки безкоштовні, то електрокари не просто економні. Ви коли-небудь бачили АЗС з безплатним бензином?

Полезная информация об электромобилях

Ви займаєтесь пропагуванням і розширенням мережі зарядних станцій. Це комерційний захід чи соціальна місія?

Назар: Це і певний бізнес, і соціальна місія також. На сьогодні у нашій безкоштовній мережі вже 54 зарядки по усій Україні. За світовою статистикою, яка і в Україні дуже чітко працює, додавання однієї точки зарядки у місті збільшує загальну кількість електромобілів на 20 одиниць. Отже, більше «чарджерів» - більше електромобілів. І це не дивлячись на те, що переважна більшість власників електрокарів заряджають їх вдома. Наявність публічної станції зарядки скоріше додає психологічної впевненості для майбутніх покупців електромобілів у їхньому місті, а власникам закладів, де встановлена зарядна точка, це дає нових клієнтів. Крім того ми от-от випустимо мобільний додаток To-U який зробить подорож електромобілем ще зручнішим.

Чи реально при наявній карті покриття зарядними станціями без обмежень їхати на далекі відстані по Україні?

Назар: На сьогодні це цілком реально вже сотням власників Тесла і через рік-два це буде швидка та комфортна подорож для власників інших електромобілів. Багато великих міст ще не мають жодної станції зарядки. Тим не менше ми активно працюємо і на карті регулярно з’являються нові точки зарядки, і чим більше їх буде, тим швидше можна буде покривати великі відстані на електромобілях. Також, слід зауважити, що і технології розвиваються досить швидко – зараз виробники активно конкурують і анонсують середній запас ходу в 300-400 кілометрів навіть для бюджетних електромобілів вже у кінці цього року, плюс можливість швидкого поновлення запасу енергії, що згодом дозволить питанням про пробіг на одній зарядці відійти у минуле, а отже і подорожувати на електромобілі на таку відстань, на яку вам потрібно.

Фото: Відкриття чергової точки для зарядки електрокарів у Львові

Відкриття електрозаправки у Львові

Отже, чи варто купувати електромобіль зараз, чи, може, зачекати кілька років, щоб розрослась мережа чарджерів, виробники запропонували нові типи акумуляторів і т.д.?

Назар: Це питання дуже легко вирішити. Порахуйте, куди ви їздите щоденно, якщо у вас вже є машина, або куди ви плануєте їздити, згідно щоденного графіку. Якщо переважна кількість маршрутів в межах вашого міста чи навколо нього – ви вже сьогодні можете задуматись про купівлю електрокара. Додам, що серед теперішніх власників електромобілів є чимало таких, які пересідали на умовно-бюджетні «електрички» з автомобілів бізнес та люкс класу, і із задоволенням їздять на них бо зрозуміли, що це просто краще авто. Зрозуміло, що таке рішення, скажімо, власник позашляховика Лексус, міг прийняти явно не заради економії коштів на бензин. Просто принагідно спробуйте, що таке електромобіль! І остання порада, якщо ви вирішили придбати електромобіль, не слід розглядати надто дешеві варіанти, а також варто детально перевіряти історію авто за допомогою спеціаліста.

Отзывы о Nissan Leaf

207 место
Отлично
100 отзывов
4.4
207 место
Общий рейтинг авто
 • Управление
  4.7
 • Надежность
  4.7
 • Комфорт
  4.4
 • Цена
  4.2
 • Дизайн
  4.0

дизайн кузова, динамика, дорожный просвет, качество материалов, качество сборки

шумоизоляция

Все отзывы о Nissan Leaf

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Комментарии (4)

Добавить комментарий к статье
Гость | 21:44, 05 февр. 2016

Дуже цікавий матеріал! Приємно бачити, що така актуальна тема привертає до себе увагу. Деякі речі насправді стали для мене відкриттям. Ніколи не думала, що у нас в Україні з'являться безкоштовні чарджери. Навіть те, що вони взагалі з'явилися вже зараз, а не через двадцять років, досить радісна новина. А тут ще і безкоштовно :)

Гость | 23:27, 07 февр. 2016

Все це дуже добре, але де ж справжній досвід, що цікавить людей? На скільки скорочується пообіг при мінус 20 градусах, чи можливо при цьому хоч трохи обігріти салон та ще й виїхати з гаража? Або влітку чи можливо користуватися кондиціонером при коротких поїздках по місту, коли постійно відкриваються двері та авто прогрівається у час зупинки? 

Гость | 09:10, 11 февр. 2016

Так, тут, швидше, потрібен більш-менш тривалий тест. Бо багато суто практичних повсякденних питань зависає.

Гость | 21:18, 21 февр. 2016

думаю надо иметь и авто с двс и на електротяге. И конечно же гараж теплий.

Каталог автосервисов Украины

Смотреть все →

Перевірено людьми