Такого ґрунтовного підходу у плані доопрацювань найпопулярнішого позашляхового мотоцикла від німців не було, напевне, ще з часів появи 1200-ї версії, що випускалась солідні 15 років з 2004-го по 2019-й. Потім її замінила суттєво потужніша (134 к.с. проти 109 к.с. у 1200-го) версія R 1250 GS. Але останню не марно називали перехідною, адже вона пробула на конвеєрі менше ніж 4 роки.
Нарешті, вже після появи нового R 1300 GS торік, днями німці анонсували його версію Adventure, серйозно допрацьовану з огляду на складні умови експлуатації, необхідності перевозити чималу кількість вантажу та тривалий час рухатись без дозаправки. На які зміни розраховувати мотоентузіастам?
Загалом їх кілька: насамперед йдеться про заміну стандартного 19-літрового паливного бака на дорожній модифікації мотоцикла 30-літровою ємністю, що значною мірою вплине на автономність руху, особливо з урахуванням значно помірніших витрат з попереднім поколінням – R 1250 GS. Що ж, незабаром перевіримо.








На величезному не тільки за об’ємом, а й за розмірами, “бачку” навіть розмістили дві невеликі пласкі платформи з гумовими килимками. Вони можуть стати в пригоді не лише під час, скажімо, прийому їж: переважно це буде зручно під час ремонту та обслуговування в польових умовах. Також бак отримає зручну систему з трьох кріплень для 12-літрової сумки, яка нині стане швидкозйомною та значно полегшить доступ до заливної горловини.
Х-подібна світлодіодна фара така ж, як і у звичайного GS, але матиме інший алгоритм роботи. Тепер вона реагує на нахил мотоцикла, а промінь буде адаптивним. Додати потужності передній оптиці мають дві додаткові пласкі фари, розташовані в районі кожуха радіатора. Вітрове скло оформили в іншому стилі та відчутно підняли вгору, позбавивши необхідності встановлювати додаткові “козирки”.
На мотоциклі може бути встановлено опційний активний круїз-контроль, систему попередження про лобове зіткнення, радари контролю рядності та низку стандартних опцій на кшталт інтегрованої системи ABS Pro, динамічного контролю гальм і тяги, гальмування двигуном, помічників при старті вгору та на схилах, зарядний USB-C порт, розетки на 12 Вольтів, 6,5-дюймового TFT-дисплея, підключення до смартфона, вентильованого відсіку для зберігання телефону тощо.
До того ж стандартна комплектація передбачає наявність адаптивної системи контролю висоти посадки, що зменшується під час зупинки мотоцикла. Ергономіку розміщення для водіїв різного зросту можна покращити, обравши кут керма або визначившись між звичайними за формою та комфортними ручками (обидва варіанти – з підігрівом).


















Вибрати нині можна і між стандартними спицевими колесами або ж надати перевагу кованим, як на версії R 1300 GS. Складно сказати, чи підуть на такий ризик мандрівники бездоріжжям, але подумати є над чим: вага “ковки” менша майже на 2 кг проти спицевих. Діаметр коліс тим часом не змінився – 120/70R19 попереду та 170/70R17 позаду.
Переднє колесо оснащене подвійними чотирипоршневими супортами з радіальним кріпленням і дисками діаметром 310 мм, а задні — одним плаваючим двопоршневим супортом і диском діаметром 285 мм. R 1300 GS Adventure матиме передню підвіску EVO Telelever, задню EVO Paralever і новітню електронну систему динамічного регулювання підвіски, яка з оновленням отримала додатковий четвертий режим роботи – Enduro, натякаючи на сферу свого застосування.
Ходи підвіски теж зросли, порівняно з версією GS: 210 мм попереду та 220 мм позаду. Очікувано оновились і кольори – червоний Basic, графітовий Triple Black, GS Trophy у синьо-червоному виконанні та опційний 719 Karakorum з базовим зеленим, великою кількістю матових деталей і золотистими колесами. Як і у версії GS новинка має повністю нову раму з листового алюмінію зі збільшеною жорсткістю та новий підрамник з литого алюмінію.
Варто зазначити, що силова установка залишилась незмінною: ще з минулого року серцем R 1300 GS є 145-сильний 1300-кубовий двоциліндровий опозитний двигун з крутним моментом у 149 “номів”, 130 з яких доступні в діапазоні обертів від 3600 об/хв до 7800 об/хв. Двигун став не тільки відчутно потужнішим, а й легшим одразу на 6,5 кг! Нова компоновка, ймовірніше за все, дала змогу для розміщення головної новинки версії Adventure – автоматичного асистента перемикання передач Automated Shift Assistant (ASA) для 6-ступеневої КПП, доступного як додаткова опція.
За допомогою ASA передачі можна перемикати без необхідності користування ручним важелем зчеплення. Система використовує два електромеханічні приводи, один для роботи зчеплення, а інший для перемикання передач. ASA пропонує два режими роботи: ручний “M” і автоматичний “D”. У режимі “M” водій керує валами передач класичним способом – за допомогою ножного важеля. У режимі “D” моменти перемикання передач обираються блоком керування двигуна та трансмісії з огляду на режим їзди, оберти двигуна, положення дросельної заслінки та кут нахилу мотоцикла. При цьому водій за потреби зберігатиме можливість перемикати передачі вручну.
Всі ці зміни, додаткові опції та великий 30-літровий бак збільшили вагу версії Adventure до 268 кг, тим часом як споряджена вага GS складає 237 кг. У салонах європейських дилерів мотоцикл очікується наприкінці 2024 року. Ціни поки невідомі, хоча українським мотолюбителям, очевидно, варто розраховувати не менш ніж на 1 220 000 грн (еквівалент 30 000 доларів), які правлять дилери за R 1300 GS без додатку Adventure.
Прокомментируйте первым