Кому вірити? Як і де перевіряти інформацію про події в Україні

2022-03-08 13:07

Зіткнувшись з шаленим опором українського війська і народу, загарбник, як у старих радянських фільмах про Громадянську війну, намагається «пойті в псіхічєскую»: дезинформувати, залякати, спричинити паніку. Як зберегти здоровий глузд під тиском інформаційних атак?

Вірогідна дезінформація чи й навіть відкрита брехня — зброя, якою не гребують окупанти в часи, коли їхні танки та ЗРК не дають очікуваного ними результату. Днями ми вже повідомляли, що росіяни записали низку пропагандистських відео та ширять соцмережами сотні «вкидів», мета яких — збити українців з пантелику, залякати, позбавити надії. І хоча ці спроби раз у раз зводяться нанівець, ворог організовує у захоплених містечках і селах Півдня спеціальні підрозділи для «ідеологічної промивки мізків» нашим землякам.

Головним джерелом інформації для багатьох українців залишається телебачення та соцмережі, але саме їх окупанти обрали за найактивніший канал «зливу» дезинформації. І справді, гучні заголовки у «Фейсбуці» чи на каналах у «Телеграмі» в умовах війни мають величезний вплив на людей, а відтак усім нам варто дуже уважно ставитися до якості інформації, яку ми споживаємо та множимо.

Як варто поводитися з новинами в умовах інформаційної війни? Головні інструменти — здоровий глузд і перевіреність інформації. Як свідчить досвід, помилитися може навіть найавторитетніший дописувач і лідер суспільних думок, а брехунів та провокаторів у соцмережах — легіон. Тому будь-яке повідомлення, що вражає першими ж словами заголовку, має бути перевіреним перед тим, як ви почнете його «шерити» - ділитися ним з однодумцями.

Знайти підтвердження чи спростування гучним новинам можна в офіційних інформаційних джерелах українських державних установ. Може вони й не такі оперативні, як повідомлення в «Телеграмі», - однак інформацію, розміщену там, можна вважати вірогідною, офіційною. Далі — перелік основних інформаційних каналів українських держустанов для перевірки новин:

Фейсбук

Телеграм

Фейсбук

Телеграм

Фейсбук

Твіттер

Фейсбук

Телеграм

Фейсбук

Твіттер

Фейсбук

Твіттер

Фейсбук

Телеграм

Фейсбук

Твіттер

Фейсбук

Телеграм

Фейсбук

Телеграм


Будьте уважні та обережні. Бережіть себе й найближчих!

Темы:

Новости по теме

Последние новости

наверх
Мы используем cookie, чтобы вам было удобнее пользоваться сайтом
Подробней →