AUTO.RIA
Еволюція плуга Назад

Еволюція плуга На правах рекламы

Функції плуга та його класифікація.

Для сучасної мінітехніки на сьогоднішній день існує великий асортимент навісного обладнання для виконання всеможливих робіт на полі, в межах сільського та комунального господарств. З-поміж всього цього різноманіття найбільш популярним вважається плуг. В цій статті ми розповімо про те, який шлях пройшло це навісне обладнання для того, щоб слугувати господарям в теперішньому вигляді.

Функції плуга та його класифікація

Це знаряддя використовується для оранки землі перед посадкою сільськогосподарських культур. Цей процес є дуже важливим, оскільки завдяки перемішуванню шарів ґрунту, земля збагачується киснем, очищується від чагарників, а деякі бур`яни закопуються, внаслідок чого слугують компостом.

Існує багато класова класифікація плугів:

1. За призначенням:

 • сільськогосподарські;
 • спеціалізовані (для лісових ґрунтів, для саду, чагарників тощо).

2. За конструкцією:

 • дискові;
 • лемішні;
 • шнекові;
 • ротаційні;
 • роликові;
 • комбіновані.

3. За видом тяги:

 • для коней;
 • для тракторів.

4. За способом кріплення:

 • причіпні;
 • начіпні;
 • напівначіпні.

 5. За швидкістю:

 • звичайні (до 1,4 м/с);
 • швидкісні (1,4 - 2,2 м/с).

Історія використання

Історичні згадки вказують на те, що першими плуг почали використовувати єгиптяни. Це знаряддя допомагало їм готувати ґрунт після повеней для посадки зернових культур. В подальшому почали використовувати для оранки не лише людську фізичну силу, а й волів, що сприяло розвитку сільськогосподарських споряджень для роботи на землі.

На заміну першим примітивним моделям плуга - ралам - в добу Римської імперії прийшли відвали. Принцип їхньої роботи полягав у піднятті верхнього шару землі й відкиданню його вбік разом з бур`янами та залишками попереднього врожаю. Так ґрунт очищався та збагачувався поживними речовинами. Римляни удосконалили плуг, поставивши його на колеса. Це дозволило регулювати глибину ходу плуга й легше контролювати його рух.

Знаряддя для обробки землі з дерева поступово почали замінюватись плугами з металевими деталями. Це було зумовлено тим, що до дерев`яних поверхонь земля налипає сильніше, ніж до сталевих. Перший плуг, конструкція якого дозволяла зрізати шар ґрунту, підіймати його та перевертати, був виготовлений у 18 столітті у Великобританії.

Промислова революція стала поштовхом для удосконалення плугів й поширення моделей зі сталі. Цей варіант знаряддя для обробки землі був значно легшим, міцнішим та функціональнішим. Джон Дір був тим, хто у 1830-х роках розробив сталевий плуг, виготовлення якого згодом впровадилось у промислові масштаби. Поява парових двигунів уможливила використання плугів у якості навісного обладнання до тракторів.

Окрім плугів для обробки великих ділянок, існували й моделі для оранки вузьких та проблематичних ділянок на виноградниках. В Австралії у 1870-х роках розробили спеціальне знаряддя для акуратної обробки землі, на якій знаходилось довге та заплутане коріння евкаліптів.

Про нашу пропозицію

Отож, плуг - це незамінна у будь-якому господарстві річ, яка полегшує та пришвидшує обробку землі. Обрати варіант, який підходив би для обсягу ваших робіт, ви можете на сайті нашої компанії «Трактор №1» в режимі онлайн. До того ж, кожен охочий має можливість не лише ознайомитись з асортиментом навісного обладнання, а й купити мінітрактори у нас від брендів з Китаю, Японії, Кореї та України за привабливою ціною. В свою чергу ми забезпечимо вас кваліфікованою консультацією, якісним сервісним обслуговуванням та продукцією високої якості.

Бажаємо вдалих покупок у магазині компанії «Трактор №1»

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Перевірено людьми