AUTO.RIA
60 років легенді: ŠKODA Octavia відзначає ювілей! Назад

60 років легенді: ŠKODA Octavia відзначає ювілей! На правах рекламы

Найперші моделі ŠKODA Octavia зійшли з конвеєра в Млада-Болеславі 60 років тому. До сьогоднішнього дня Octavia залишається легендарним бестселером чеського бренду.
Акции от автосалону Автоград Ровно вул. Кобзарська, 85 (колишня Пухова) Сайт салону

Офіційний Дилер ТОВ Єврокар, тел.0800500023

Перші ŠKODA Octavia були випущені в січні 1959 року. У перекладі з латинської слово «octavia» означає «вісім»: восьма за рахунком модель, випущена після Другої світової війни, і восьмий автомобіль за всю історію чеського бренду оснащений незалежною підвіскою, яку чеський бренд вперше представив в 1933 році.

Під капотом першої Octavia знаходився чотирициліндровий двигун об'ємом 1,1 л потужністю 29,4 кВт, який передавав тягу на задні колеса через чотирьох ступеневу механічну коробку передач. Максимальна швидкість досягала 110 км/год, а витрата палива становила всього 7,7 л на 100 км. Також в 1959 році дебютувала більш потужна версія Octavia, вона отримала назву Octavia Super і була оснащена двигуном об'ємом 1,2 л потужністю 33 кВт (45 к.с.).

У вересні 1960 року публіці був представлений універсал Octavia Combi. Попри свої компактні зовнішні габарити автомобіль з комфортом вміщував п'ятьох пасажирів і мав багажник об'ємом 690 л, а при складених спинках задніх сидінь об'єм збільшувався до 1050 л

Дводверний седан випускався до 1964 року: останній такий автомобіль Octavia Super зійшов з конвеєра в Млада-Болеславі 11 квітня. Вже незабаром був представлений наступник моделі, ним стала абсолютно нова ŠKODA 1000/1100 MB. Остання Octavia з кузовом універсал була зібрана на заводі у Квасинах 21 грудня 1971 року. У 1966 році надійна ŠKODA Octavia лягла в основу Trekka - першого автомобіля в Новій Зеландії, який був розроблений у тісній співпраці з чеським автовиробником.

З появою першої сучасної Octavia назва моделі стала синонімом бренду. У 1992 році, після об'єднання з концерном Volkswagen Group, почалася робота над створенням принципово нової моделі. Нова Octavia дебютувала 4 квітня 1996 року і відразу отримала вищі оцінки за активну і пасивну безпеку. Автомобіль відрізнявся великим багажником, обсяг якого варіювався від 528 до 1328 л. Універсал Octavia Combi, ще більш просторий і надзвичайно успішний на європейських ринках, був представлений в березні 1998 року, а перша модифікація Octavia з повнопривідною трансмісією з'явилася в 1999 році.

Друге покоління ŠKODA Octavia, що випускалося з 2004 по 2013 рік, продовжило успіх моделі: крім ще більшої функціональності, цю модель відрізняли інноваційні технології та оснащення, в тому числі бензинові двигуни з безпосереднім уприскуванням палива й автоматична коробка передач DSG з двома зчепленнями.

На сьогодні ŠKODA Octavia третього покоління залишається бестселером чеського бренду. Модель знаходиться у виробництві з листопада 2012 року, а в лютому 2017 року була повністю оновлена. Понад 2,5 млн клієнтів зупинили свій вибір на Octavia третього покоління. В Україні дана модель традиційно займає перше місце в класі, з часткою ринку 45%.*

*За даними дослідження структури продажів нових легкових автомобілів ІАГ Автоконсалтинг за 5 місяців 2019 року.

Подпишитесь на рассылку

Получайте первыми новости в удобном формате

Прокомментируйте первым

Добавить комментарий к статье

Країна AUTO.RIA