AUTO.RIA

60 років легенді: ŠKODA Octavia відзначає ювілей! На правах рекламы

60 років легенді: ŠKODA Octavia відзначає ювілей! Другие новости
Найперші моделі ŠKODA Octavia зійшли з конвеєра в Млада-Болеславі 60 років тому. До сьогоднішнього дня Octavia залишається легендарним бестселером чеського бренду.

Офіційний Дилер ТОВ Єврокар, тел.0800500023

Перші ŠKODA Octavia були випущені в січні 1959 року. У перекладі з латинської слово «octavia» означає «вісім»: восьма за рахунком модель, випущена після Другої світової війни, і восьмий автомобіль за всю історію чеського бренду оснащений незалежною підвіскою, яку чеський бренд вперше представив в 1933 році.

Під капотом першої Octavia знаходився чотирициліндровий двигун об'ємом 1,1 л потужністю 29,4 кВт, який передавав тягу на задні колеса через чотирьох ступеневу механічну коробку передач. Максимальна швидкість досягала 110 км/год, а витрата палива становила всього 7,7 л на 100 км. Також в 1959 році дебютувала більш потужна версія Octavia, вона отримала назву Octavia Super і була оснащена двигуном об'ємом 1,2 л потужністю 33 кВт (45 к.с.).

У вересні 1960 року публіці був представлений універсал Octavia Combi. Попри свої компактні зовнішні габарити автомобіль з комфортом вміщував п'ятьох пасажирів і мав багажник об'ємом 690 л, а при складених спинках задніх сидінь об'єм збільшувався до 1050 л

Дводверний седан випускався до 1964 року: останній такий автомобіль Octavia Super зійшов з конвеєра в Млада-Болеславі 11 квітня. Вже незабаром був представлений наступник моделі, ним стала абсолютно нова ŠKODA 1000/1100 MB. Остання Octavia з кузовом універсал була зібрана на заводі у Квасинах 21 грудня 1971 року. У 1966 році надійна ŠKODA Octavia лягла в основу Trekka - першого автомобіля в Новій Зеландії, який був розроблений у тісній співпраці з чеським автовиробником.

З появою першої сучасної Octavia назва моделі стала синонімом бренду. У 1992 році, після об'єднання з концерном Volkswagen Group, почалася робота над створенням принципово нової моделі. Нова Octavia дебютувала 4 квітня 1996 року і відразу отримала вищі оцінки за активну і пасивну безпеку. Автомобіль відрізнявся великим багажником, обсяг якого варіювався від 528 до 1328 л. Універсал Octavia Combi, ще більш просторий і надзвичайно успішний на європейських ринках, був представлений в березні 1998 року, а перша модифікація Octavia з повнопривідною трансмісією з'явилася в 1999 році.

Друге покоління ŠKODA Octavia, що випускалося з 2004 по 2013 рік, продовжило успіх моделі: крім ще більшої функціональності, цю модель відрізняли інноваційні технології та оснащення, в тому числі бензинові двигуни з безпосереднім уприскуванням палива й автоматична коробка передач DSG з двома зчепленнями.

На сьогодні ŠKODA Octavia третього покоління залишається бестселером чеського бренду. Модель знаходиться у виробництві з листопада 2012 року, а в лютому 2017 року була повністю оновлена. Понад 2,5 млн клієнтів зупинили свій вибір на Octavia третього покоління. В Україні дана модель традиційно займає перше місце в класі, з часткою ринку 45%.*

*За даними дослідження структури продажів нових легкових автомобілів ІАГ Автоконсалтинг за 5 місяців 2019 року.

Подпишитесь на рассылку

Первыми получайте новости в удобном формате

Комментарии

Добавить комментарий к статье
← Предыдущий материал
Літнє зниження цін: на обмежений склад ŠKODA діє спеціальна пропозиція! Літнє зниження цін: на обмежений склад ŠKODA діє спеціальна пропозиція!
Следующий материал
Команда Hyundai Motorsport знову здобула перемогу на ралі Італії Команда Hyundai Motorsport знову здобула перемогу на ралі Італії
×
?
Оцените страницу

Будем рады узнать ваши пожелания. Это поможет нам сделать страницу лучше.

спасибо за ваш отзыв!

Новые авто на AUTO.RIA

Країна AUTO.RIA