Toyota Avensis T25, переробка штатної магнітоли своїми силами. Доповнення AUX, Bluetuch, USB, LED керовану RGB підсвідку та паралельний доступ до всіх кнопок

Штатна магнітола +AUX +блютуз (вільні руки) +USB +реакція на всі кнопки +розумна підсвідка
Всім привіт. Тема не нова з переробкою штатної магнітоли, проте я тут дещо свого додав, чого нема в інтернеті взагалі. Насамперед, відрізняюсь знанням програмування та навиками в мікроелектроніці. Першим кроком взявся повторити всім відомий AUX в штатній магнітолі Тойота. Насправді я б міг це зовсім по іншому зробити, але вирішив не ускладнювати собі життя і повторив за автором. Це мій перший пост в “Гараж”.
Зізнаюсь чесно через лінь, купив в made in China готовий гаджет для блютуз та USB, однак китайці і тут намахали.Пролетів на 1500грн. Спор програв, недивлячись на всі відеодокази, гроші в трубу. Рекомендую не купляти неперевірені речі.
Наперед забігаючи, покажу перший результат
Як взагалі працював придбаний китайський девайс і в чому його недоліки? В мене якась надмірно повна комплектація і придбав машину з CD ченджером (на 6 дисків), двома моніторами для пасажирів (штатними) і навушниками "Тойота" безпровідними і не шарю як включити музику з моніторів на салон - все перепробував. В одному з моніторів є підтримка USB і там підтримується MP3. Також там диск можна вставити формату CD. Але все це безнадійно, бо монітори включаються тільки коли ключ в положенні максимально ON (коли вся приборка світиться, тобто коли можна заводити машину) і ... зняв ці монітори, щоб не привертати увагу злодіїв. Далі... повернусь до теми придбаного девайсу. Китайський блютуз/USB пристрій сам по собі працює, але не дає відповідні команди магнітолі, щоб ця розуміла, що CD ченджер активний. Тобто натискаючи на кнопку DISC у нас не активується відповідне меню. Тут якщо підмінити фішки на справжній CD ченджер, активувати меню, потім на ходу відключити справжній CD ченджер і вставити швидко фішку з придбаного девайсу, то він працює, але не довго, бо магнітола думає, що диск відсутній і через деякий час переключає на радіо. З допомогою тестера для LAN мережі, в режимі пошуку сигналу через ізоляцію, я виявив, що музика передається аналоговим способом, але не 2ма проводами, а наче 4ма. Неважливо. Вже виникла ідея: якщо аналог, то можна було б записати диск з пустими піснями (де нема звука, але пісня наче грає), і підмінити провода на китайську приблуду. Варіант? Варіант. Але... Це надто просто... Щось потрібно краще...
Що робити? Магнітола й так знята з кріплення автомобіля. Несу до хати. Замовляю всі необхідні SMD компоненти, щоб підключити власний AUX. По факту, можна було б знайти контакти перед підсилювачем і подати на них сигнал, але ж виявилось, що не має кнопки, яка б заткнула магнітолу, адже кнопки стоп і паузи не існує 🙄 Тобто якщо не грає диск, грає радіо ☹️... Тому AUX потрібен. Перепаюємо лише один опір і AUX вже є😎. Паяльник потрібно відповідний. Недавно придбав паяльну станцію і там до паяльника є тонке жало - це небо і земля (рекомендую). Раніше мучився, а тут паяти одне задоволення (без фену). Чогось понесло допаяти все, як написав автор. Приїхали всі SMD. Менше ніж на 200грн замовлення неможливо зробити, хоч запчастини коштують копійки. Приїхали... в два чи два з половиною раза більші SMD. Як їх паяти? Задачка. Дротиками вгору, зробив навісні мости, правдами й неправдами запаяв.Старим паяльником перегрів доріжку, довелось відновлювати по пам'яті. Все на місті. Йдемо підключати MP3.
Для цього рекомендую недорогу плату BT-201. Це унікальна плата, єдина, яка має на борту UART. Це означає, що, можна підключатись через Rx/Tx контакти і передавати та читати АТ команди. Ця плата підтримує багато команд. Програмно можна вичитувати назви файлів, запускати конкретний mp3 файл (конкретно по імені/по номеру/наступна пісня/попередня пісня/конкретна папка), змінювати порядок програвання та контролювати повторенням (файл/файли/папки з файлами/випадково), старт/пауза/стоп, програмне керування гучністю та багато іншого. Також програмно можна змітити пароль до блютуз. Ця плата не лише mp3 плеєр. Її можна використовувати як "вільні руки" - тобто конектимось через блютуз і запускаємо музику з телефона. Всі кнопки вперед/взад/стоп/плей будуть функціонувати й зворотньо на телефоні. А ще можна прийняти дзвінок, якщо мікрофон підпаяти і що саме цікаво, що АТ команди передають інформацію, що дзвонить телефон і також відслідковується статус дзвінка. Можна навіть записувати розмову.
В мене є відео, де я зробив "мобільний автовідповідач" на базі двох BT-201+STM32:
https://www.youtube.com/shorts/Q_M81AoFDSg
тому досвід з програмуванням та платою вже є.
Для чого все це розповідаю? Бо дуже загорівся бажанням зробити щось незвичне, припаяв за три ночі 30 RGB світлодіодів (кожна кнопка) + по 4 до кожної крутілки. Дратує дуже оранжевий колір підсвідки в Тойота Авенсіс. Хто це придумав? 🤐 Приборка разить оранжевим в лице, наче принижує щоразу 😤. Тому вирішив почати саме з магнітоли, раз вона в мене перша опинилась на силіконовому коврику. Адський труд впаяти туди 30 керованих RGB. Потрібно було якось вмістити світлодіоди так, щоб ще й кнопки могли натискатись. Розмістити їх на платі - нереально. То ж довелось створювати ланцюг світлодіодів в навісному стані та пізніше вмостити в пластмасу, щоб ніде не було конфліктів. І ще залишились проблема, щоб кнопки якось реагували. Існує 6 кнопок які взагалі не потрібні. NAVI, TA GUIDANCE, AF REROUTE, PTY MENU, AST BACK і AM. Можна було б вже приступати до вандалізму плати, адже японець подбав про надійність так як ніхто інший. При натиску однієї кнопки фізично натискаються одночасно дві. Тому можна було б одну використати на оригінальну магнітолу, а другу (як інші автори викладають фото) перерізати, підпаювати... ох.. це боляче... але реально. Маю інший цікавий спосіб. Нехай живуть всі кнопки як жили до цього. Підпаюємось справа на ліво 9 контактів. Будемо читати матрицю прямо в Ардуіно і розуміти натиск кожної кнопки. Тут схема матриці: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pf_S0cD4iST-q3GQbgBI-pMN6JrYfoWv8LWOJnc6Wfk/edit?usp=sharing


Залишається тільки прошити Ардуіно. Що ще додам. В мене крім кнопок є ще реакція на включення фар в машині. Брав його з колишньої підсвідки (світлідіоди штатні випаяв). Отож тепер є:
- інтро презентація
- реакція на телефонний дзвінок (блимає)
- коли музика грає через блютуз чи USB крутілки наче крутяться за годинниковою стрілкою
- реакція на включення фар (світло тускніє, виключається анімація)
- При натику на будь-яку кнопку, видно реакцію світловим підсвіченням (деякий час)
- При виборі AM/FM/DISC обрана кнопка світить постійно кольором. Два індикатори де вставляється диск плавно моргають через довгий період


Хотів ще взятися за клімат контроль (16 світлодіодів впаяти), адже дизайн однаковий, а значить і конструкція однакова. Пасувало би. А ось і не вгадав 😉. Оцінив, що ризики розбирання та складання не вартують даного експерименту. Наразі не склалась чітка архітектура розташування цих світлодіодів, щоб не поламати існуючий функціонал. І чесно не захотів витрачати на це час.

Збираю до купи. Розмістив кришку від коробки (для електропроводки в домі), зрізавши на ній виступи. Закріплюю все гарячим клеєм але до місць, які найменш будуть нагріватися. Першою розмісталась плата BT-201. Взагалі думав, що всі плати будуть назовні, але все гарно зайшло.


Підсумую:
- При використанні блютуз - є посторонні шуми (чути цифровий писк);
- При використанні USB шумів не чути, але якщо дуже їх шукати, то можна знайти;
- Музика не грає тихіше, як пишуть інші. Звук насичений. Всі частоти на місці;
- Звук проходить регулюється аквалайзером та гучністю;
- Грають всі колонки (передні і задні);
- Якщо стабілізатором напруги подати більшу напругу на вхід Ардуіно, то шуми стають голоснішими, але якщо надто знизити, то шумів практично не чути, але три кнопки перестають працювати і це пов'язано із заповільненням роботи Ардуіно, яка буде зчитувати клавіатурну матрицю повільніше і за цей період матриця встигає зробити наступний такт, а Ардуіно ще не встигає зчитати все за раз.
Вигляд вночі, підключено через блютуз - грає з телефона, чути писк
З флешки грає ідеально чисто
З позитивного:
- Оновлена магнітола створює дивні відчуття оновленої машини. Наче стару машину продав, а тепер знаходжусь в значно новішому автомобілі.
- На максимальній яскравості вночі в машині світломузика. А загалом цю красу вночі добре видно. В мене є два пресети, кожен з яких окремо регулюється (яскравість). Всі зміни зберігаються.
З неприємного:
- Я не задоволенй, бо присутні шуми, хоч непомітні, але вони є і це не добре. Можливо потрібно було огорнути плату mp3 у так звану сітку Фарадея (фольгу). Якщо захочете повторити - врахуйте цей момент також.
- Активація плеєра з флешки потребує додатковий певний час та мінімум дій. Тобто нема такого, що ти вставив ключ, повернув і в тебе грає остання музика яка грала. Потрібно явно вибрати AUX, після чого вибрати режим USB і далі Play. Для їзди на дуже коротку дистанцію це робити не дуже й зручно.
Мрію ще приборну панель змінити в окрасі нового світла.
Коментарі •3

Я вірно розумію що ВТ-201 буде працювати з ISO 10487
В мене магнітола з трьома розємами ISO 10487 але при підключені не хоче бачити АУХ а тільки або касету або радіо.